Главная Обратная связь

Дисциплины:


Виробництво ДСП з відходів деревообробної промисловостіДеревостружкові плити - це матеріал, отриманий гарячим пресуванням подрібненої деревини, змішаної з єднальними речовинами - синтетичними полімерами. Перевагами цього матеріалу є однорідність його фізико-механічних властивостей, невеликі лінійні зміни при змінної вологості.

Промисловість випускає плоскі та екструзійні плити. У перших частинки розташовані паралельно, в других - перпендикулярно до площини плити, що досягається пресуванням методом екструзії (видавлювання). При застосуванні фенолформальдегідних та меламіноформальдегідних смол з добавками гідрофобних речовин отримують плити підвищеної водостійкості. Дре-весно-стружкові плити різноманітні за конструкцією (одно-шарові суцільні і з внутрішніми каналами, тришарові і багатошарові), щільності (легкі: р <500, середні р = 500 ... 650 і важкі р = 660 ... 700 кг / м3), виду оздоблення (необлицьовані і облицювання папером, шпоном).

Основним видом сировини для виготовлення деревно-стружкових плит служить деревина, до якої відносяться відходи лісопиляння і деревообробки, а також відходи луб'яних рослин - солома, очерет, багаття і відходи насіння.

Спеціальні властивості плит регулюються введенням добавок в стружкову масу: для підвищення біостійкості вводять антисептики, вогнестійкості - антипірени, водостійкості - гідрофобізатори.

Область застосування деревно-стружкових плит досить різноманітна. Як конструкційно-оздоблювальний матеріал їх застосовують при влаштуванні підлог, стель, стін, перегородок, дверей, вбудованих меблів і т. д.

На виготовлення 1 м3 деревно-стружкових плит витрачається близько 1,7 м3 твердих деревних відходів.

 

 

Білет 13

1.Вимоги до металургійних шлаків, що використовуються для виготовлення в’яжучих речовин.

Шлаки - це продукти високотемпературного взаємодії компонентів вихідних матеріалів (палива , руди , плавнів і газової серед ) . Шлаки підрозділяють на шлаки чорної і кольорової металургії.

Шлаки чорної металургії ділять на такі види: доменні , сталеплавильні ( мартенівські , електроплавильні ) , вагранкові шлаки. Найбільшим є вихід доменних шлаків , на 1 т чавуну він становить 0,7 т.

Вихід шлаків в кольоровій металургії залежить від змісту извлекаемого металу у вихідній шихті . Хімічний склад доменних шлаків позво ляє використовувати їх замість глинистого і частини карбонатного компонентів у складі сировинних сумішей при виробництві клінкеру. Для доведення силікатної модуля сировинних сумішей до звичайних меж при низькому вмісті в шлаках А1203 ( 5 ... 7 %) в них вводять відповідні коригувальні добавки.

Шлаки можна розглядати як значною мірою підготовлене сировину. У їх складі СаО пов'язаний в різних хі-чеських з'єднаннях , в тому числі й у вигляді двухкальціевого силікату - одного з мінералів цементного клінкеру. Заміна глини доменним шлаком дозволяє знизити на 20 % вміст вапняного компонента , зменшити при сухому способі виробництва клінкеру питома витрата сировини і палива на 10 ... 15 % , а також підвищити виробник ність печей на 15 %.Практикою доведено ефективність використання шлаків у складі сировинної суміші і при мокрому способі виробництва . При використанні шлакового шламу продуктивність обертових печей збільшується на 13 ... 20 % , витрата сировинних матеріалів на 1 т клінкеру знижується приклад но на 12 % , питома витрата палива - на 10 ... 15 %. У портландцемент з мінеральними добавками при подрібне нії клінкеру припустимо введення до 20% доменного шлаку. При цьому практично без зміни активності цементу витрата клінкеру знижується на 14 ... 16 %. У порівнянні з бездобавочного цементом спостерігається деяке зниження міцності на стиск і вигин в ранні терміни твердіння , збільшується усадка і підвищується водо- відділення . Корозійна стійкість портландцементу з добавкою шлаку вище на 5 ... 10 % , ніж для бездобавочного цементу , як при нормальному твердінні , так і після обробки їх .

Портландцемент з добавкою висококальціевих нізкоалюмінатних шлаків має зниженою морозостійкістю. Цемен ти з добавкою високоалюмінатний шлаків за морозостійкістю не поступаються бездобавочного цементу , особливо після пропарювання

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...