Главная Обратная связь

Дисциплины:


Текстові тестові завдання 5 страницаC. Таксол

D. Доксорубіцин

E. Циклофосфан

49. Хворий, 45 років, скаржиться на задишку, кашель, сонливість, періодичні запаморочення. При обстеженні виявлені набряк обличчя, шиї і верхніх кінцівок, синюшність шкіри верхньої половини тулуба. Спостерігається cаput Medusae на передній грудній стінці. Який найвірогідніший діагноз?

A. Цироз печінки

B. Тампонада серця

C. Тромбемболія дрібних гілок легеневої артерії

D. Синдром Морганьї-Едемса-Стокса

E. * Синдром верхньої порожнистої вени

50. У хворого на дрібноклітинний рак правої легені перебіг захворювання ускладнився розвитком гідротораксу. З якого методу спеціального лікування слід розпочати терапію?

A. Хірургічного

B. Променевого

C. * Цитостатичного

D. Гормонального

E. Імунотерапії

51. 3. Хворий К., 62 років, поступив в стаціонар із скаргами на задишку, серцебиття, загальну слабість. Об’єктивно: Ps 102 за 1 хв, ЧДР 32 за 1 хв. Дихання поверхневе, одутловатісь обличчя, акроціаноз, під шкірою контуруються розширені вени. На оглядовій рентгенограмі розширена тінь середостіння, потовщена медіастинальна плевра. Встановлено діагноз синдрому стиснення верхньої порожнистої вени. Яка лікувальна тактика?

A. Невідкладна операція – видалення пухлини середостіння

B. Курс хіміотерапії + симптоматичне лікування

C. * Курс променевої терапії + симптоматичне лікування

D. Невідкладна операція – підключично-кардіальне шунтування

E. Тактика лікування визначиться після морфологічної верифікації діагнозу

52. Хвора П., 38 років, три роки тому перенесла комбіноване лікування (операція + 6 курсів поліхіміотерапії) з приводу раку яєчників. Місяць тому відзначила збільшення живота, дискомфорт в його нижніх відділах, нездужання, зниження апетиту. При клініко-інструментальному дослідженні виявлені дисемінація процесу по очеревині і асцит. Який метод спеціального лікування показаний у даному випадку?

A. Хірургічний

B. Променевий

C. * Цитостатичний

D. Гормональний

E. Імунотерапія

53. Хворого 57 років госпіталізовано в невідкладному порядку зі скаргами на утруднене дихання. Хворіє 6 місяців, коли з’явився біль в горлі, охриплість, змінився тембр голосу. Схуд на 7 кг. Об’єктивно: хворий у вимушеному сидячому положенні, ціаноз шкіри обличчя. Дихання поверхневе, утруднене, частота - 32 за 1 хв. Рs 106 за 1 хв. При непрямій ларингоскопії – пухлина вестибулярного відділу з переходом на голосові зв’язки. Голосова щілина звужена до 3 мм, складки ригідні. Реґіонарні лімфовузли не збільшені. Яка тактика лікування?

A. Дистанційна гаматерапія

B. Хіміотерапія

C. * Трахеостомія

D. ЛарингектоміяE. Операція Ванаха

54. Хворий С., 57 років, три роки тому отримав комбіноване лікування (гастректомія + 4 курси ад‘ювантної хіміотерапії) з приводу низько диференційованої карциноми шлунка. Тиждень тому в зв’язку із вираженим больовим синдромом, який з’явився раптово, в поперековому відділі хребта виявлений компресійний перелом L2 із зміщенням хребця внаслідок його остеолітичної деструкції. Терапія кортикостероїдами не призвела до поліпшення: напередодні ввечері розвинулася нижня параплегія. Яка оптимальна тактика лікування хворого?

A. Радіонуклідна променева терапія + симптоматичне лікування

B. Дистанційна гамма-терапія + симптоматичне лікування

C. * Задня ламінектомія + дистанційна гамма-терапія + симптоматичне лікування

D. Інтенсивна поліхіміотерапія + симптоматичне лікування

E. Терапія бісфосфонатами + симптоматичне лікування

55. При амбулаторному обстеженні у хворого виявлено карциному низхідного відділу ободової кишки. За день до госпіталізації в стаціонар стан значно погіршився: лихоманка до 39 С, сильний біль в поперековій ділянці з іррадіацією в ліву ногу. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, гарячі. Язик вологий, вкритий білим нальотом. Живіт болючий в лівій боковій ділянці, відзначається незначний дефанс. Симптоми подразнення очеревини сумнівні. Симптом Пастернацького різко позитивний зліва. В лівій поперековій ділянці відзначаються незначна припухлість і гіперемія шкіри. Про яке захворювання в першу чергу слід подумати лікарю?

A. * Ниркова коліка

B. Гострий паранефрит

C. Заочеревинна флегмона

D. Гострий пієлонефрит

E. Спондильоз

56. Хворому З., 56 років, у невідкладному порядку розпочато операцію з приводу перфорації порожнистого органа черевної порожнини. При ревізії виявлено пухлину сліпої кишки до 10 смв діаметрі з перфоративним отвором 1,5 см. В правій здухвинній ямці помірна кількість рідкого калу і фібринозно-гнійного випоту. Який оптимальний об’єм операції?

A. * Правостороння геміколектомія

B. Резекція сліпої кишки з анастомозом

C. Зашивання перфоративного отвору з оментопексією

D. Резекція ураженої ділянки кишки і виведення ілео- та трансверзостом

E. Зашивання перфоративного отвору з обхідним ілеотрансверзоанастомозом

57. У хворого Д., 69 років, після резекції шлунка з приводу раку через 3 роки при УЗД виявлені метастатичні вузли у воротах печінки. Яке ускладнення з найбільшою вірогідністю може виникнути при збільшенні розмірів метастатичних вузлів?

A. Гепато-лієнальний синдром.

B. Асцит

C. * Механічна жовтяниця

D. Холецисто-панкреатит

E. Цироз печінки

58. Хворий К., 48 років, госпіталізований в онкологічну клініку із скаргами на задишку, запаморочення, головний біль, приступи кашлю. Об’єктивно: акроціаноз, набряк верхньої частини тулуба і обличчя, розширені вен шиї і передньої грудної стінки. Дихання поверхневе – до 30 рухів за 1 хв. На оглядовій рентгенограмі органів грудної порожнини виявлено поліциклічну тінь великих розмірів у середостінні. Який клінічний синдром виник у хворого?

A. * Кава-синдром

B. Функціональний синдром

C. Синдром загальних ознак

D. Паранеопластичний синдром

E. Синдром портальної гіпертензії

59. Хвору 36 років госпіталізовано в неврологічний стаціонар у вкрай тяжкому стані. Сопор, помірна анізокорія, D більше S, згладжена ліва носогубна складка, рухи зліва відсутні, сухожильні і периостальні рефлекси переважають зліва, симптом Бабінського позитивний зліва. Родичі повідомили, що хвора була здорова, останні два місяці спостерігались головні болі, які знімались прийомом анальгетиків. Сьогодні вранці хвора раптово знепритомніла. Машиною швидкої допомоги доставлена в неврологічну клініку. Встановіть попередній діагноз.

A. Арахноїдит головного мозку

B. Атеросклероз судин головного мозку

C. Ішемічний інсульт

D. * Пухлина головного мозку

E. Черепно-мозкова травма

60. Хворий, 62 років, скаржиться на переймистий біль у животі, здуття живота, невідходження газів, відсутність стільця, нудоту, блювання. Об’єктивно: живіт здутий, посилена перистальтика, тимпаніт. Позитивні симптоми Валя і Склярова. Вкажіть попередній діагноз.

A. * Кишкова непрохідність

B. Мезентеріальний тромбоз

C. Гострий панкреатит

D. Рак сигмоподібної кишки

E. Гострий перитоніт

61. Хворий, 47 років, доставлений в стаціонар в ургентному порядку в стані ступору. Рік назад переніс операцію з приводу раку легень. За свідченням родичів протягом останніх 3-х днів було неодноразова блювання, гикавка. Об-но: дихання типу Рейн-Стокса, гіпертензія, ригідність потиличних м’язів. Який попередній діагноз?

A. * Набряк головного мозку

B. Підгостра форма тромбемболії легеневої артерії

C. Синдром верхньої порожнистої вени

D. Інтоксикаційний синдром

E. Паранеопластичний синдром

62. У хворого на рак середньогрудного відділу стравоходу в процесі променевої терапії поступово зменшився ступінь дисфагії, однак раптом з’явилися напади кашлю, особливо під час прийому їжі. Яка найімовірніша причина такого симптому?

A. Променевий езофагіт

B. Пневмофіброз

C. Застій в малому колі кровообігу

D. Парез n. laringeus reccurens

E. * Стравохідно-трахеальна нориця

63. Пацієнта 58 років турбує біль, відчуття важкості в епігастрії після прийому їжі, відрижка з неприємним запахом, блювання через 8-12 год. після прийому їжі. Хворіє протягом 2 міс. Який попередній діагноз?

A. * Декомпенсований пілоростеноз

B. Декомпенсований стеноз кардії

C. Хронічний панкреатит, фаза загострення

D. Хронічний антацидний гастрит

E. Поліпоз шлунка

64. У хворого К., 56 років, протягом 6 місяців поступово з’явилися відчуття важкості в епігастральній ділянці, яке посилюється після їди, зниження апетиту, відрижка з неприємним запахом, нездужання. При об’єктивному обстеженні звертає на себе увагу блідість шкіри. Пацієнт зниженого живлення. Живіт у верхній частині збільшений, м’який, чутливий при пальпації. Перкуторно нижня межа шлунка визначається на 5 см нижче від пупка. Вільна рідина в черевній порожнині не визначається. Запідозрений рак шлунка. Яка найбільш ймовірна локалізація пухлини в шлунку?

A. Кардіальний відділ

B. Тіло

C. * Пілоричний відділ

D. Тотальне ураження

E. Мала кривизна

65. Хворому С., 68 років, розпочато операцію з приводу раку головки підшлункової залози, ускладненого механічною жовтяницею. При ревізії органів черевної порожнини виявлено збільшену на 3 см "застійну" печінку, магістральні жовчні протоки значно розширені (діаметр d. choledohus – 2 см). Жовчний міхур зморщений, з потовщеною стінкою. Пухлина головки підшлункової залози щільна, майже нерухома, відзначається поширення в заочеревинний простір. Розміри пухлини 10х8 см. Який оптимальний варіант оперативного втручання?

A. Обхідний гастроентероанастомоз

B. Обхідний холецистоентероанастомоз

C. Панкреатодуоденальна резекція

D. * Обхідний холедохоентероанастомоз

E. Зовнішня гепатикостомія

66. Хворій Х., 54 років, встановлений діагноз раку яєчників з метастазами у великому сальнику, дисемінацією по очеревині, асцитом і правобічним гідротораксом. На R-грамі органів грудної порожнини – рівень рідини в правій плевральній порожнині до IV ребра. При плевральній пункції евакуйовано 1400 мл транссудату. Цитологічне дослідження виявило в ньому клітини муцинозної карциноми. З якого спеціального методу слід розпочати лікування пацієнтки?

A. Хірургічний

B. Променевий

C. * Цитостатичний

D. Гормональний

E. Імунотерапія

67. Хворий М., 59 років, поступив в стаціонар із скаргами на задишку, серцебиття, загальну слабість. Об’єктивно: Ps 104 за 1 хв, ЧДР 30 за 1 хв. Дихання поверхневе, одутловатісь обличчя, акроціаноз, під шкірою контуруються розширені вени. На оглядовій рентгенограмі розширена тінь середостіння, потовщена медіастинальна плевра. Встановлений діагноз синдрому стиснення верхньої порожнистої вени. Якій формі раку легень за клініко-рентгенологічною класифікацією відповідають наведені дані?

A. * Медіастинальна форма

B. Центральна форма

C. Периферична форма

D. Рак Пенкоста

E. Карциноматоз легень

68. У хворого К., 62 років, встановлено клінічний діагноз: С-r товстої кишки ІІІ ст. ІІ клінічна група, Т4NхМ0, заочеревинна флегмона. При локалізації пухлини в яких відділах товстої кишки найчастіше виникає таке ускладнення?

A. Сліпа кишка

B. Попереково-ободова кишка

C. * Висхідна або низхідна

D. Сигмоподібна кишка

E. Пряма кишка

69. У хворого на периферичний рак правої легені раптово з’явилися біль в правій половині грудної клітки задишка, запаморочення, кашель. Об‘єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом. Дихання поверхневе, Ps 110 за 1 хв., слабкого наповнення. АТ 80/50 мм рт. ст. Аускультативно: в лівій легені – поодинокі сухі хрипи, справа дихання відсутнє. Перкуторно справа – тимпаніт, зліва – ясний легеневий звук. Яке ускладнення розвинулося у пацієнта?

A. * Пневмоторакс

B. Гідроторакс

C. Тромбемболія правої легеневої артерії

D. Інфаркт-пневмонія

E. Ателектаз

70. У хворого на рак шлунка з метастазами в хребет виник компресійний патологічний перелом тіла Тh11. Який вид паліативної терапії доцільний в даному випадку?

A. Паліативна операція (іммобілізація металічними пластинами)

B. Паліативна хіміо-гормональна терапія

C. Локальна фармакотерапія

D. Електростимуляційна анальгезія

E. * Паліативна променева терапія в комбінації з бісфосфонатами

71. Пацієнт, 72 років, скаржиться на значне утруднення дихання. З анамнезу: курець із 30-річним стажем, за останні 6 місяців з’явилась захриплість. Об’єктивно: хворий займає вимушене сидяче положення. Шкірні покриви бліді, акроціаноз. Дихання поверхневе, свистяче, ЧДР – 32 за 1 хв. , Ps 102 за 1 хв, ниткоподібний. АТ 90/ 60 мм рт. ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Синдром верхньої порожнистої вени

B. * Стеноз гортані

C. Підгостра форма тромбемболії легеневої артерії

D. Загострення обструктивного бронхіту

E. Емфізема легень

72. Пацієнт Н., 64 років, вважає себе хворим протягом 6 міс., коли з’явилась дисфагія. Її ступінь поступово збільшувався, 7 днів тому розвинувся повний стеноз. При ЕГДС виявлена циркулярна пухлина нижньо-грудного відділу, яка повністю перекриває просвіт органу. Цитологічний висновок: плоскоклітинний рак. Пацієнт виснажений, в лабораторних показниках спостерігається анемія, гіпопротеїнемія, пришвидшена ШОЕ. Яка лікувальна тактика?

A. Інтенсивна інфузійна підготовка + операція Льюіса

B. Інтенсивна інфузійна підготовка + операція Гарлока

C. Інтенсивна інфузійна підготовка + променева терапія

D. * Інтенсивна інфузійна підготовка + гастростомія + променева терапія

E. Інтенсивна інфузійна підготовка + курс поліхіміотерапії

73. Хворому Ж., 48 років, розпочато операцію з приводу повної кишкової непрохідності. При ревізії органів черевної порожнини виявлено пухлину висхідного відділу, яка обтурує просвіт кишки. Сліпа кишка переповнена рідким калом, тонка – розширена помірно. В малому тазу – до 100 мл прозорого випоту. Який оптимальний об’єм операції в даному випадку?

A. Обхідний ілеотрансверзоанастомоз

B. Цекостомія

C. Ілеостомія

D. * Правостороння геміколектомія

E. Цекотрансверзоанастомоз

74. На оглядовій рентгенограмі легень визначається інтенсивне однорідне затемнення, що відповідає положенню нижньої частки лівої легені. На боковій рентгенограмі особливо чітко видно, що ушкоджена вся доля, причому вона зменшена, а її передній контур різкий і випрямлений. Серце дещо зміщене вліво і назад. Яким захворюванням обумовлена вказана рентгенологічна картина?

A. * Ателектаз нижньої частки лівої легені

B. Лівобічний ексудативний плеврит

C. Крупозна пневмонія

D. Периферичний рак лівої легені

E. Ехінокок лівої легені

75. У хворої на рак молочної залози з’явився сильний головний біль, запаморочення, нудота і періодичне блювання. При об’єктивному обстеженні спостерігається дихання Чейн-Стокса, визначається ригідність потиличних м’язів. Яке ускладнення розвинулося у хворої?

A. * Набряк головного мозку

B. Мігрень

C. Вегето-судинна дистонія за церебральним типом

D. Енцефаліт

E. Інсульт

76. Хвора 63 років поступила ургентно в онкологічну клініку з явищами наростаючого стенозу гортані. Об’єктивно: на шиї визначається пухлина щитоподібної залози великих розмірів 12 х 10 х 8 см, яка фіксована до підлеглих тканин, нерухома. Пухлина займає всю передню поверхню шиї аж до яремної вирізки. Яка лікувальна тактика?

A. * Транстуморальна трахеостомія

B. Гормоно-променева терапія

C. Резекція пухлини

D. Остаточна тактика визначиться після отримання результатів морфологічного дослідження

E. Реґіонарна хіміотерапія

77. У пацієнта С., 62 років, під час лапаротомії з приводу повної кишкової непрохідності виявлено рухому циркулярну пухлину надампулярного відділу, яка повністю перекриває просвіт кишки. Проксимальніше товста кишка заповнена калом і газами. Тонка кишка не змінена. В черевній порожнині помірна кількість серозного транссудату. По ходу верхньої ректальної артерії пальпується два щільних лімфовузли до 2 см в діаметрі. Віддалених метастазів не виявлено. Який оптимальний об’єм операції у даного хворого?

A. Сигмостомія

B. * Обструктивна резекція

C. Передня резекція

D. Черевно-промежинна екстирпація

E. Обхідний сигмо-ректальний анастомоз

Тести до малюнків

1. Який метод дослідження зображений на рис.1?

A. Комп”ютерна томографія

B. Сканограма органів черевної порожнини

C. Термографія

D. * Ангіографія

E. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

2. Дослідження яких органів зображено на рисунку 1?

A. * Печінки,селезінки

B. Печінки

C. Селезінки

D. Шлунка

E. Товстої кишки

3. На ангіограмі (рис.1) зображено:

A. Метастази в печінку

B. Метастази в селезінку

C. * Метастази в печінку та селезінку

D. Кісти печінки

E. Абсцес селезінки

4. На ангіограмі (рис.1) зображено метастази раку прямої кишки в печінку та селезінку, до якої стадії слід віднести дану патологію?

A. I стадія

B. II стадія

C. III стадія

D. * IV стадія

E. Carcinoma in situ

5. Який метод дослідження зображений на рис.2?

A. * Комп”ютерна томографія

B. Сканограма черепа

C. Термографія

D. Ангіографія

E. Рентгенографія черепа

6. На рисунку 2 зображено:

A. Абсцес головного мозку

B. * Метастаз в головний мозок

C. Стороннє тіло

D. Геморагічний інсульт

E. Ехінококова кіста

7. На комп’ютерній томографії пацієнтки М (рис.2), яка хворіє протягом 3 років на рак молочної залози , виявлено:

A. Набряк головного мозку

B. Мігрень

C. Вегето-судинна дистонія за церебральним типом

D. * Метастаз в головний мозок

E. Інсульт

8. На КТ (рис.2) зображено метастаз раку молочної залози в головний мозок до якої стадії слід віднести дану патологію?

A. I стадія

B. II стадія

C. III стадія

D. * IV стадія

E. Carcinoma in situ

9. Який метод дослідження зображений на рис.3?

A. Комп”ютерна томографія органів черевної порожнини

B. Сканограма органів черевної порожнини

C. Термографія органів черевної порожнини

D. Ангіографія

E. * Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

10. Яка невідкладна хірургічна патологія зображена на рисунку 3 ?

A. Гострий апендицит

B. Перфорація порожнистого органу

C. * Гостра кишкова непрохідність

D. Гострий холецистит

E. Абсцес черевної порожнини

11. Який вид гострої кишкової непрохідності зображено на рисунку 3 ?

A. Непрохідність прямої кишки

B. Непрохідність низхідного відділу товстої кишки

C. Непрохідність попереково-ободової кишки

D. * Тонкокишкова непрохідність

E. Все з вище переліченого

12. На рисунку 3 зображено непрохідність на фоні пухлини, що локалізується в ділянці висхідного відділу товстої кишки. Який об”єм оперативного втручання оптимальний в даному випадку?

A. Обхідний ілеотрансверзоанастомоз

B. Цекостомія

C. Ілеостомія

D. * Правостороння геміколектомія

E. Цекотрансверзоанастомоз

13. На оглядовій рентгенографії (рис.3) пацієнта С., 62 років, зображено кгостру кишкову непрохідність. Під час лапаротомії виявлено рухому циркулярну пухлину надампулярного відділу, яка повністю перекриває просвіт кишки. Проксимальніше товста кишка заповнена калом і газами. Тонка кишка не змінена. В черевній порожнині помірна кількість серозного транссудату. По ходу верхньої ректальної артерії пальпується два щільних лімфовузли до 2 см в діаметрі. Віддалених метастазів не виявлено. Який оптимальний об’єм операції у даного хворого?

A. Сигмостомія

B. * Обструктивна резекція

C. Передня резекція

D. Черевно-промежинна екстирпація

E. Обхідний сигмо-ректальний анастомоз

14. Для пухлини якого відділу товстої кишки характерним є ускладнення зображене на рисунку 3?

A. Висхідний відділ товстої кишки

B. Попереково-ободова

C. * Сигмоподібна кишка

D. Пряма кишка

E. Сліпа кишка

15. Яка патологію зображено на рисунку 4?

A. Ліпому

B. Фіброму

C. * Меланому

D. Кератоакантому

E. Фурункул

16. На рисунку 4 зображено меланому та два утвори, які розміщені на віддалі 4см від первинного вогнища, це?

A. Метастази-сателіти

B. * Віддалені метастази

C. Невуси

D. Пігментні папіломи

E. Фіброми

17. Який метод дослідження зображений на рис.5?

A. Комп”ютерна томографія

B. Сканограма

C. Термографія

D. * Ангіографія плеча

E. Рентгенографія

18. Який шлях метастазування домінує для патології зображеної на рисунку 4?

A. * Лімфогенний

B. Імплантаційний

C. Гематогенний

D. Параневральний

E. Нічого з перерахованого

19. Який вид лікування показаний для патології зображеної на рисунку 4?

A. Хірургічний

B. Комбінований

C. * Комплексний

D. Гормонотерапія

E. Променева терапія

20. Для якої патології характерними є зміни зображені на ангіограмі плеча(рис. 5)?

A. * Злоякісної пухлини

B. Остеомієліту

C. Ліпоми

D. Стороннього тіла

E. Туберкульозу

21. Який метод дослідження зображений на рис.6?

A. Комп”ютерна томографія

B. Сканограма

C. Термографія

D. * Трансректальне ультразвукове обстеження

E. Рентгенографія

22. При транс ректальному УЗ дослідженні виявлено пухлину прямої кишки з метастазом в лімфатичний вузол(рис.6). Яка стадія захворювання ?

A. I стадія

B. II стадія

C. * III стадія

D. IV стадія

E. Carcinoma in situ

23. На рисунку 6 зображено віддалений метастаз раку шлунка в Дугласів простір. Як він називається?

A. Метастаз Крукенберга

B. Метастаз Вірхова

C. Метастаз Зоргіуса

D. Метастаз сестри Жозеф

E. * Метастаз Шніцлера

24. На рисунку 6 зображено метастаз Шніцлера. Для якої патології це характерно?

A. Рак легень

B. Рак простати

C. Рак молочної залози

D. Меланома

E. * Рак шлунку

25. На рисунку 6 зображено віддалений метастаз раку шлунка в Дугласів простір. Яка стадія захворювання?

A. I стадія

B. II стадія

C. III стадія

D. * IV стадія

E. Carcinoma in situ

26. Який вид лікування є найбільш оптимальним для раку шлунка з наявністю віддаленого метастазу в Дугласів простір, зображеного на рисунку 6?

A. Радикальне хірургічне втручання

B. Променева терапія

C. Гормонотерапія

D. Хіміотерапія

E. * Паліативна і симптоматична терапія

27. На рисунку 6 зображено віддалений метастаз раку шлунка в Дугласів простір. Який шлях метастазування в даному випадку?

A. Гематогенний

B. Лімфогенний

C. Параневральний

D. Лімфогематогенний

E. * Імплантаційний

28. На рисунку 7 стрілочками показано:

A. * Метастази

B. Гемангіоми

C. Ехінококові кісти

D. Кісти печінки

E. Жировий гепатоз

29. Назвіть метод, за допомогою якого діагностовано метастатичне ураження печінки, зображене на рис. 7?

A. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

B. Комп”ютерна томографія

C. УЗ дослідження

D. * Лапароскопія

E. Термографія

30. Який метод дослідження зображений на рис.8?

A. Комп”ютерна томографія

B. Сканограма

C. Термографія

D. * АНгіографія

E. Рентгенографія

31. На ангіограмі (рис.8) зображено:

A. Метастаз

B. Розшаровуючу аневризму

C. Стороннє тіло

D. Асцес

E. * Саркому тазової кістки

32. Для якої патології характерними є зміни зображені на ангіограмі (рис. 8)?

A. * Пухлини

B. Остеомієліту

C. Кісти

D. Стороннього тіла

E. Туберкульозу

33. На рисунку 8 зображено метастази раку простати в лімфовузли тазу, який шлях метастазування?

A. * Лімфогенний

B. Гематогенний

C. Периневральний

D. Лімфогематогенний

E. Імплантаційний

34. На рисунку 9 зображено?

A. * Меланому

B. Ангіосаркому

C. Ліпому

D. Пігментні невуси

E. Гемангіоми

35. Який шлях метастазування домінує для патології зображеної на рисунку 9?

A. * Лімфогенний

B. Імплантаційний

C. Гематогенний

D. Параневральний

E. Нічого з перерахованого

36. Який вид лікування показаний для патології зображеної на рисунку 9?

A. Хірургічний

B. Комбінований

C. * Комплексний

D. Гормонотерапія

E. Променева терапія

37. Який метод дослідження зображений на рис.10?

A. * Комп”ютерна томографія

B. Сканограма

C. Термографія

D. Ангіографія

E. Рентгенографія

38. При дослідженні виявлено пухлину прямої кишки з метастазом в печінку(рис.10). Яка стадія захворювання ?

A. I стадія

B. II стадія

C. III стадія

D. * IV стадія

E. Carcinoma in situ

39. Назвіть метод, за допомогою якого діагностовано метастатичне ураження печінки, зображене на рис. 10?

A. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

B. * Комп”ютерна томографія

C. УЗ дослідження

D. Лапароскопія

E. Термографія

40. На рисунку 10 стрілочками показано:

A. * Метастази

B. Гемангіоми

C. Ехінококові кісти

D. Кісти печінки

E. Жировий гепатоз

41. Який метод дослідження зображений на рис.11?

A. * Комп”ютерна томографія

B. Сканограма

C. Термографія

D. Ангіографія

E. Рентгенографія

42. На рисунку 11 зображено:

A. Абсцес головного мозку

B. * Метастаз в головний мозок

C. Стороннє тіло

D. Геморагічний інсульт

E. Ехінококова кіста

43. У пацієнтки К, на комп’ютерній томографії (рис.11), яка хворіє протягом 5 років на рак молочної залози , виявлено:

A. Набряк головного мозку

B. Мігрень

C. Вегето-судинна дистонія за церебральним типом

D. * Метастаз в головний мозок

E. Інсульт

44. На рисунку 11 зображено:

A. Абсцес головного мозку

B. * Метастаз в головний мозок

C. Стороннє тіло

D. Геморагічний інсульт

E. Ехінококова кіста

45. На рисунку 11 зображено поодинокий метастаз раку молочної залози в головний мозок. Якому методу спеціального лікування слід надати перевагу в даному випадку?

A. * Хірургічний

B. Променевий

C. Цитостатичний

D. Гормональний

E. Імунотерапія

46. На малюнку 12 зображено метастази в легені. Для якої з перелічених нижче пухлин це найхарактерніше?

A. Рак нижньої губи

B. Рак гортані

C. Рак шкіри

D. * Фолікулярний рак щитоподібної залози

E. Рак слинних залоз

47. Який метод дослідження зображений на рис.12?

A. * Комп”ютерна томографія

B. Сканограма

C. Термографія

D. Ангіографія

E. Рентгенографія

48. Який метод дослідження зображений на рис.13?

A. * Рентгенографія органів грудної порожнини

B. Сканограма

C. Термографія

D. Ангіографія

E. Рентгенографія органів черевної порожнини

49. На рисунку 13 зображено метастази семіноми в легені. Якому методу спеціального лікування слід віддати перевагу при метастазах семіноми в легені?

A. Хірургічний

B. Променевий

C. * Цитостатичний

D. Гормональний

E. Імунотерапія

50. На рисунку 13 зображено метастази семіноми в легені. Які за походженням найчастіше є легеневі метастази?

A. Гематогенні

B. Лімфогенні

C. Імплантаційні

D. Контактні

E. * Лімфогематогенні

51. На рисунку 13 зображено метастатичне ураження легень. На яку з перелічених пухлин припадає найбільша частка легеневих метастазів?

A. * Гіпернефрома

B. Хоріонепітеліома

C. Рак шлунка

D. Рак простати

E. Гепатоцелюлярний рак

52. На рисунку 13 зображено метастатичне ураження хоріонепітеліоми в легені. Якому методу спеціального лікування слід віддати перевагу при метастазах хоріонепітеліоми в легені?

A. Хірургічний

B. Променевий

C. * Цитостатичний

D. Гормональний

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...