Главная Обратная связь

Дисциплины:


Надати характеристику основних способів спеціальної обробки при ліквідації наслідків НСЛіквідація наслідків надзвичайних ситуацій повинна виконуватися в максимально короткі терміни. У цій діяльності розрізняють три основних етапи.

На першому етапі реалізуються заходи щодо екстреної захисту населення. Через систему оповіщення населення інформують про виникнення надзвичайних ситуацій та про необхідність використання засобів індивідуального захисту. Проводяться евакуація людей з небезпечних зон і надання їм першої медичної допомоги. Приймаються невідкладні заходи для локалізації аварій, а в разі потреби вводиться в дію комплекс протипожежних заходів. Можливі також тимчасова зупинка технологічних процесів на підприємствах або їх зміна.

На цьому етапі проводиться підготовка до виконання рятувальних та інших невідкладних робіт. Для цього завчасно створюються спеціально навчені рятувальні формування. На промислових об'єктах рятувальні підрозділи формуються з числа працівників цього об'єкта (підрозділи цивільної оборони об'єкта)

На другому етапі проводяться рятувальні та інші невідкладні роботи, а також продовжується виконання завдань щодо захисту населення і зменшення наслідків надзвичайних ситуацій, розпочатих на першому етапі. Тривають локалізація і гасіння пожеж, а також порятунок людей з палаючих будівель і споруд. Якщо в результаті надзвичайної ситуації зруйновані або завалені захисні укриття та притулку, в яких перебували люди, проводиться їх розшук і витяг із завалів. Постраждалих і отримали поранення доставляють у медичні заклади. Триває також евакуація населення з небезпечних зон.

У разі необхідності (викиду в навколишнє середовище радіоактивних або токсичних хімічних речовин, а також бактеріологічних агентів) проводять спеціальну обробку, яка являє собою комплекс заходів, що проводяться з метою відновлення готовності людей, що входять до складу спеціальних формувань, і використовуваної техніки до продовження аварійно-відновлювальних робіт в осередках ураження, а також підготовки об'єктів до відновлення виробничої діяльності.

Спеціальна обробка складається з знезараження і санітарної обробки. Знезараження включає в себе наступні операції: дезактивацію, дегазацію, дезінфекцію й дератизацію.

Дезактивація - це видалення радіоактивних речовин з поверхонь різних предметів, а також очищення від них води.

На заключному (третьому) етапі починаються роботи по відновленню функціонування об'єктів народного господарства, що виконуються будівельними, монтажними та іншими спеціальними організаціями. Крім цього, здійснюється ремонт житла або зведення тимчасових житлових будівель. Відновлюються також енерго-і водопостачання, об'єкти комунального обслуговування та лінії зв'язку. Після закінчення цих та ряду інших робіт проводиться повернення (реевакуація) населення до місця постійного проживання.12. Надати характеристику документам з планування заходів ЦЗ.

Планування цивільного захисту об'єкта — це розроблення сукупності документів, у яких визначені сили і засоби, порядок і послідовність дій з метою забезпечення захисту населення, виробництва, а також виконання завдань вищих органів, пов'язаних із поданням допомоги населенню інших об'єктів і міст.

Ці документи, розроблені з урахуванням реальних можливостей і умов об'єкта, є настановою для організованих дій як з метою підготовки об'єкта до захисту в надзвичайних умовах, так із метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (стихійних лих, виробничих аварій і вогнищ воєнних конфліктів).

На об'єкті мають бути розроблені два плани: на воєнний та мирний час.

План цивільного захисту на воєнний час — це документи, які визначають організацію і порядок переведення об'єкта з мирного на воєнний час і ведення цивільнго захисту в початковий період війни.

План цивільного захисту на мирний час — це документи, які визначають організацію і порядок виконання заходів цивільнго захисту з метою запобігання або зменшення можливих втрат від важких виробничих аварій, катастроф, і стихійних лих, а також ведення рятувальних та інших невідкладних робіт при їх виникненні.

Як вихідні документи, що будуть використані при розробці документів плану цивільного захисту об'єкта, необхідні: директивні документи Президента, Верховної Ради, Уряду України та МНС; витяг із рішення керівника цивільнго захисту району про організацію і ведення цивільного захисту на території району, дані про кількість формувань, їх особовий склад, які потрібно створити на даному об'єкті; витяг із плану прийому і розміщення евакуйованого населення; витяг із наряду райвійськкомату на постачання техніки у збройні сили у зв'язку з мобілізацією; окремі розпорядження керівника цивільного захисту району (наряд для виконання спеціальних завдань та ін.); документи, які характеризують господарство і населений пункт.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...