Главная Обратная связь

Дисциплины:


Характеристика зон забруднення при аварії на АЕСХарактеристика зон радіоактивного забруднення місцевості при аварії на АБС наведена у табл. 48.

Таблиця 48. Радіаційні характеристики зон радіоактивного забруднення місцевості при аваріях на АЕС

Зони Доза випромінення 1-й рік після аварії, рад Потужність дози випромінення через 1 год після аварії, рад /год
на зовнішній межі на внутрішній межі в середині зони на зовнішній межі на внутрішній межі
Радіаційної небезпеки М 0,014 0,140
Помірного забруднення А 0,140 1,40
Сильного забруднення Б 1,40 4,2
Небезпечного забруднення В 4,20 1,4
Надзвичайно небезпечного забруднення Г

Під час ліквідації наслідків аварії незалежно від зони необхідно дотримуватися основних заходів радіаційного і дозиметричного контролю, захисту органів дихання, профілактичного прийому йодистих препаратів, санітарної обробки особового складу, дезактивації одягу і техніки.

У зоні А помірного радіоактивного забруднення, виходячи з умов обстановки, треба намагатися скорочувати час перебування особового складу на відкритій місцевості, застосувати захист органів дихання.

У зоні Б сильного радіоактивного забруднення люди повинні бути в захисних спорудах.

У зоні В небезпечного радіоактивного забруднення перебування людей можливе тільки в дуже захищеній техніці протягом кількох годин.

У зоні Г надзвичайно небезпечного забруднення навіть короткочасне перебування людей недопустиме.

Верховна Рада України ухвалила Закон, який
визначає чотири зони радіоактивного забруднення.
1. Зона періодичного радіоактивного контролю (низьке забруднення, 0,5 - 1 Кі/км2). Дозволено збирання грибів, ягід, лікарських рослин, а також заготівлю деревини без обмежень. Полювання, рибальство у природних водоймах і річках дозволяється відповідно до правил, що діють на території України, з обов'язковою перевіркою м'яса і риби на вміст у них радіоактивних речовин. У підсобних господарствах ніяких обмежень щодо годівлі та утримання сільськогосподарських тварин
! птиці не запроваджується.

2. Зона посиленого радіоактивного контролю (середнє
забруднення, 1-5 Кі/км2). Дозволено збирання, заготівлю грибів, ягід, лікарських рослин і сіна з обов'язковим попереднім дозиметричним контролем. Заготівля деревини і використання продуктів її переробки проводиться без обмежень. У підсобних господарствах рекомендується періодичний вибірковий контроль м'ясних і молочних продуктів, кормів.
3. Зона гарантованого добровільного відселення (високе забруднення, 5-15 Кі/км2). У цій зоні заготівлю грибів, ягід, хвойної лапини і виробництво хвойно-вітамінного борошна заборонено,
Необхідний особливий режим сільського господарства: обмежене землекористування (скорочення рільництва, зменшення обробітку земель), переспеціалізація товарного сільського господарства та насінництва, вирощування технічних культур (льон і інше), розвиток
тваринництва, інтенсивне конярство тощо.
Випас худоби на лісових пасовищах цієї зони здійснюється при
досягненні висоти травостою не менше 10 см. При щільності забруднення понад 15 Кі/км2 заготівля деревини допускається тільки у зимовий час і при наявості снігового покриву. Використання деревини як палива, заготівля пнєвого смолу і дьогтю заборонені. Заборонено випасати молочну, м'ясну худобу, а заготовляти сіно дозволяється тільки як корм для робочих коней. Використання гною як добрива заборонено.
4. Зона відчуження (надзвичайно високе забруднення). Це дослідницький полігон для боротьби із наслідками ядерних катастроф.sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...