Главная Обратная связь

Дисциплины:


Загальна характеристика ринку продуктуРезюме

Цей бізнес-план розроблений в організацію магазину модного одягу, із залучення інвесторів й у розширення підприємства у майбутньому.

Магазин "Стиль" планує надавати послуги з продажу модної жіночої і чоловічого одягу. Особливість ринку одягу — яскраво виражений соціальний характер споживання продукції магазину. Напевно, ніякої предмет не скаже дуже багато про своє власника, як одяг. Вона відповідає рівню доходу, приналежність до соціальної групі і стиль життя.

З допомогою одягу людина "конструює" своя візія й у себе, й у оточуючих. Відповідно, основне завдання обслуговування у книгарні одягу — допомогу у формуванні іміджу клієнта: з'ясування того, яким він бачить, як і має вдягатися така людина, що йому личить найбільше.

Щороку ринок модного одягу України зростає на 10–15%. Така ж тенденція спостерігається впродовж останніх трьох років. Збільшення попиту модний одяг — одне із неодмінних атрибутів розвитку купівельної активності населення. Позаяк ринок чуйно реагує на запити споживачів, пропозицію над ринком модного одягу також. Жителі міст готові дорогою ціною платити на власний гардероб. Відповідно, збільшується й кількість магазинів, що реалізують дорогий одяг, взуття та аксесуари відомих світових виробників.

Учасники ринку одягу вважають, частка модних товарів у загальному обсязі продажів не перевищує 50%. У сфері пропозиції є чимало незаповнених товарних ніш.

1. Галузь, фірма і його послуги

Торгівля модним одягом — специфічний і дуже важкий бізнес. Важкий — через непередбачуваності модних течій і віянь, які можуть опинитися зробити власника торговельну марку дуже заможним людиною чи, навпаки, розорити за сезон. Жорстка залежність від моди, примх і мистецьких смаків покупців накладає особливий відбиток керувати "модним" бізнесом, практику маркетингу над ринком модного одягу. 2. Дослідження ринку

Загальна характеристика ринку продукту

Нині у місті працюють близько 7 магазинів. До конкуруючим магазинах можна віднести: магазин "Подіум", "Краля", "Блиск", "Європейський", "Бренд", 2-ї поверх магазину "Комфі", Леді Ді. У цьому всі ці магазини одягу перебувають у межах центру міста.

2.2 Місцезнаходження фірми

При виборі місця для модного магазину, тобто за зіставленні кількох альтернативних торгових зон, слід звернути увагу до:

- імідж торгової зони (в сприйнятті цільового ринку);

- щільність конкуренції;

- інтенсивність і характеру пішохідних потоків;

- рівень соціально-економічного розвитку;- перспективи спорудження будівельних об'єктів вТЗ та його характер;

- наявність паркування.

З огляду на перелічені вище чинники можна визначити, що одним із найбільш оптимальних варіантів є торгівельно-відпочинковий комплекс «Атріум»,який знаходься по вулиці Кардинала Й.Сліпого 7.

2.3 Оцінка впливу зовнішніх чинників

Основою роздрібної торгівлі модним одягом, від якої залежить успіх чи неуспіх магазину, є прогнозування попиту. Товар, що раптом немодним або закуплений у надмірному обсязі, іноді неможливо реалізувати навіть із закупівельної ціні. З іншого боку, обсяг закупівель магазину можуть призвести до передчасного виснаження запасів і невдоволення покупців.

Річ у тім, що чимало клієнти відвідують конкуруючі магазини, прицінюються і потім повертаються по товар. На ринку модного одягу один лояльний покупець здатний принести магазину кілька тисяч доларів.

Оптимальний обсяг закупівель важливий для власника магазину ще й тому, що у цьому випадку економляться кошти, витрачені транспортування, митницю тощо. буд.

Менеджер щодо закупівель, має старанно вивчати тенденції моди, уважно відстежуючи можливі тренди наступний сезон і плануючи асортимент магазину. У зв'язку з цим цікавий маркетинговий прийом, вживаний у ролі стандарту роботи персоналу в роздрібних магазинах Західної Європи, включаючи магазини одягу: за відсутності у книгарні підходящого розміру, моделі, кольору продавець рекомендує покупцю відвідати магазин конкурента, де і зараз, можливо, є те, що треба. При здавалося б неправильності підходу прийом насправді ефективний як побудови лояльності покупця.

Маркетинг-план

3.1 Стратегія маркетингу

Основних напрямів маркетингової діяльності фірми залежно від ЖЦТ може бути: а) створення початкового попиту - на стадії виходу ринок; б) підвищення початкового попиту збільшенням асортименту товарів - на стадії зростання попиту; в) утримання і підвищення частки ринку фірмою-лідером й забезпечення власного виживання дрібними фірмами - на стадії стабілізації попиту.

Якщо фасон асоціюється у свідомості покупця з її ж стилем життя (наприклад, "елегантна бізнес-леді"), він купуватиме одяг саме цього фасону. Але головне: відданість одного фасону призводить до того, що тут клієнта як купує одяг сам, а й інформує про фасоні свою референтну групу.

Стратегія маркетингу - це сукупність конкретних стратегій фірми щодо: а) вибору цільового ринку виробництва і асортименту продукції; б) визначення системи збуту та її реалізації продукції фірми; в) формування політики ціноутворення й підтримки продукції фірми; р) вибір способів організації рекламної кампанії фірми.

У основу розробки стратегії маркетингу покладено вибір цільового ринку. У цьому до розробки стратегії яких можуть бути застосовані різні типи маркетингових підходів залежно від: 1) структурних характеристик ринку модного одягу; 2) асортиментних можливостей фірми; 3) маркетингової стратегії конкурентів.

Виробничий план

Головне завдання виробничого плану у цьому, аби переконати потенційних інвесторів, що фірму реально здатна організувати відповідне виробництво, здатна виготовляти заплановане кількість товарів належного якості і має можливості на придбання усіх при цьому ресурсів.

Основні витрати під час відкриття магазину модного одягу — це на організацію торгового простору. Приміщення, під магазин беремо у найм. Одне з найважливіших складових — вартість обробки приміщення, торгового устаткування. Мабуть, що вишукана простота інтер'єру одних магазинів модного одягу стоїть незгірш від, ніж помітний дизайн інших. У магазині "Стиль" представлений асортимент від пальто до шкарпеток — усе необхідне. І тому укладають договори з постачальниками щодо постачання необхідного асортименту одягу.

Розмір інвестицій, необхідний відкриття одного магазину модного одягу, становить середньому62500грн (їх: 20000 – кошти, 42500 – кредит банку). Ця ж сума складається з таких витрат:

- оренда торгового приміщення від 100 кв. метрів;

- вивіска;

- ремонт приміщення;

- обладнання та висвітлення;

- оплата першої поставки одягу.

5. Організаційний план

5.1 Потреба персоналі

Головне завдання організаційного плану є: а) переконати потенційних інвесторів і кредиторів в оскільки обрано доцільна організаційно-правова форма бізнесу; б) охарактеризувати команду провідних менеджерів фірми; в) довести можливість підприємця, команди його менеджерів чи іншого персоналу фірми успішно реалізувати БП.

5.2 Кадрова політикою й стратегією

Ще один складова на успіх даному бізнесі — кваліфікований персонал. Співробітники магазину "Стиль" повинні вміти розпізнавати бажання клієнта, пропонувати, але з нав'язувати варіанти, в ролі стиліста. Професійних продавців-консультантів ринку праці дуже мало, тому співробітників будемо самостійно підбирати, оплачувати їх додаткову освіту чи самим навчати персонал.

6. Фінансовий план

6.1 Прибуток і збитки

Фінансовий план (>ФП) є ключовим розділомБП і має своєю метою узагальнити в вартісної формі результати розробки попередніх розділівБП і юридично обгрунтувати доцільність реалізації запропонованого бізнесового проекту.

Збільшення прибутку відбувається рахунок збільшення числа клієнтів,т.к. протягом трьох аналізованих років ціни залишаться постійними.

А, аби простежити над формуванням, витрачанням і зміною прибуток за діяльності фірми протягом трьох років побудуємо план прибутків і витрат (додаток 1).

Таблиця 7.1. – Фінансовий план інвестиційного проекту

7. Оцінка ризиків

7.1 Типи можливих ризиків

Мета цього розділуБП - продемонструвати здатність бізнесмена заздалегідь передбачити можливі види ризиків, визначити джерела їх виникнення та можливі заходи для мінімізації їх негативного впливу. Перелік можливих видів ризиків досить великий: від стихійного лиха до помилок самого підприємця. Найчастіше вБП розглядаються ризики, які можна наслідком:

- несприятливі тенденції в середовищі;

->нововведення (у разі зміна моди і модних тенденцій);

- конкуренції у сфері однотипного бізнесу;

- непрогнозованого перевищення виробничих витрат;

- проблеми з отриманням кредитів і матеріальних ресурсів;

- недостатньою компетенції персоналу фірми;

Крім цього, у бізнесі можуть відбуватися ризики, пов'язані з:

- неправильним вибором місії і цілей діяльності фірми;

- помилковими чи недостатніми маркетинговими дослідженнями;

- розробкою та впровадженням конкурентами інноваційних проектів.

Концепція управління ризиками може охоплювати оцінку неї і побічних результатів, здатних негативно спричинити економіку фірми, і навіть розробка заходів профілактики можливим негативним слідством ризикованою діяльності.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...