Главная Обратная связь

Дисциплины:


Енергетика. Незалежність та безпекаЗагальновідома істина: "Енергетика - кров економіки". Що чекає країну, економіку якої можна знекровити одним поворотом крану? Газовий шантаж, поряд з підтримкою сепаратистських сил і підривною пропагандою у засобах масової інформації - головні напрямки реваншистської політики Путіна. Її головна мета - відродити імперію, розколоти Україну і втягти бодай її частину у нове імперське ярмо.

Енергетична безпека подіями останніх років висунулася на перший план. Російський імперіалізм взяв собі за правило вдаватись до односторонніх і безпідставних підвищень цін на газ для України, пов'язуючи ціну з вимогами поступок з нашого боку.

Минулої зими українці повною мірою відчули наслідки і зрадницьких угод з "Росукренерго" Івченка-Єханурова, і урочистих присяг Януковича знизити ціни на газ для України, як тільки він стане главою уряду. Відчули, коли оплачували квитанції на тепло і світло. Відчують і цього року. Чільники НАК "Нафтогаз України" вже сьогодні заявляють про неминуче підвищення ціни газу для України з $130 до $143 (тобто до 10%) за тисячу кубометрів з 1 січня 2008 року. І, звісно ж, ніхто й словом не обмовився про одночасне симетричне підвищення ціни для Москви на транзит їхнього газу нашою газотранспортною системою. Усім зрозуміло, що весь фінансовий тягар від такого "господарювання" впаде на плечі простих громадян, а власні підприємства олігархів і далі споживатимуть дешевий газ українського видобування. Також очевидно, що вартість енергоносів автоматично потягне за собою і ціни на всі товари широкого вжитку та продукти харчування. Ціни, які і без того щомісяця неухильно ростуть. Чого ж тоді будуть варті усі ці обіцянки жалюгідних соціальних подачок, про які так розпинаються у рекламних роликах "мегаблоків" і "гігапартій"? І до яких пір це триватиме?

До нинішньої катастрофічної ситуації призвели і планомірний економічний та політичний тиск Кремля, і повна неспроможність української влади відстоювати національні інтереси. Лжееліта, яка керує Україною ще з часів КПРС, політично залежить від Москви. Вона тісно економічно пов'язана з російським бізнесом. А хто знає скільки колишніх агентів КГБ сьогодні на гачку у полковника Путіна?

Жодна держава не може миритися з такою брутальною політикою сили. Кожна поступка з боку України лише посилює апетити імперіалістичного Кремля. Тому слід відразу відкинути сподівання на якусь "полюбовну" домовленість, яка дасть на справедливі ціни на газ. Що ж робити Україні?

Встановити жорстку пропорційну залежність цін за транзит російського газу нашою територією відповідно до відпускних цін на газ для України.

Диверсифікувати джерела постачання енергоносіїв: не більше як 30% від одного експортера. Ліквідувати монополію іноземних енергетичних компаній на українському ринку.

Зруйнувати корупційні схеми в енергетичній галузі. Запровадити прозорі тендери на закупівлю обладнання для державних енергетичних підприємств.

Розробити та впровадити новітні енергозберігальні технології в усіх галузях народного господарства. Перейти на контрольно-теплові прилади обліку спожитих енергоносіїв.

Збільшити видобуток власного газу та нафти за рахунок розроблення морських шельфів, в тому числі за кордоном.

Розвивати вугільну промисловість як пріоритетну галузь.

Впровадити державну програму розвитку альтернативної енергетики: дизпаливо з вугілля та ріпаку, біогаз, вітрова та сонячна електроенергія тощо.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...