Главная Обратная связь

Дисциплины:


Для компенсації реактивної потужності встановлюємо 6 конденсаторних установок типу УКН-0,38-150 потужністю 150 кварВибір електричних двигунів

Відділення відноситься до приміщень, з нормальними умовами тому в якості привідних двигунів вибираємо привідні двигуни з коротко замкнутим ротором нормального виконання серії 4А, степінь захисту яких ІР54.

В результаті розрахунків було вибрано такі двигуни:

1. Для приводу відцентрового насоса, вибираємо трифазний асинхронний двигун з короткозамкнутим ротором типу 4А180М4З потужністю 30кВт

2. Для приводу поршневого насоса, вибираємо двигун типу 4А250S4 потужністю 75кВт

3. Для приводу вентилятора і холодильника, вибираємо двигун з типу 4А160М4 потужністю 18,5кВт

4. Для приводу заслінки, вибираємо двигун з типу 4А112М4 потужністю 5,5кВт

Вибір пускової та захисної апаратури

До пускової та захисної апаратури з напругою живлення до 1000 В відносяться магнітні пускачі та контактори. Захист виконується автоматичними вимикачами або запобіжниками. Двигуни захищаються від перевантажень за допомогою теплового реле.

В результаті розрахунків було вибрано

· автоматичні вимикачі типу АЕ20

· магнітні пускачі типу ПМА

· теплові реле типу РТЛ

Розрахунок та вибір кабелів живлення

Прокладаємо кабелі живлення в кабельні канали. Для живлення електричних двигунів вибираємо кабелі з алюмінієвими жилами. Кабелі на напругу до 1000В вибираємо за довготривалим струмом і перевіряємо на відповідність струму захисного апарата.

Для живлення двигунів обрано кабелі марки YAKXS кабель електроенергетичний із ізоляцією із зшитого поліетилену і оболонкою із ПВХ з алюмінієвими жилами зовнішня оболонка виконана з матеріалу стійкого до дії атмосферних на допустимі струми 39 - 195 А зпоперечним перерізом 3х10+1х6мм2

Розрахунок освітлення

Приміщення має розміри АхВхH= 24х24х6 м.

Так, як приміщення має нормальні умови, то вибираємо світильники типу АВ51 фірми Cooper Crouse-Hinds, які рекомендовані для використання з лампами розжарення потужністю до 300Вт

В результаті було визначено що оптимальним для даного приміщення є розміщення 16 світильників у 4 рядів по 4 світильників у кожному.

Потужність ламп для світильників було обчислено трьома незалежними методами. В результаті було вибрано оптимальний варіант: енергозберігаючі лампи фірми MAXUS потужністю 46 Вт.

В якості ламп аварійного освітлення використовуємо 2 лампи робочого освітлення №7 і 11, використовуючи схему сумісного живлення.

Електропостачання

Так, як відділення відноситься до споживачів ІІ категорії, електропостачання здійснюємо від двох незалежних взаємнорезервованих джерел живлення.

Вибір потужності кожного трансформатора проводимо за двома умовами:· в робочому режимі кожен трансформатор повинен забезпечувати половину розрахункового навантаження з коефіцієнтом завантаження в межах 50-70%;

· при виході з ладу одного з трансформаторів інший, що залишився в роботі повинен прийняти на себе все навантаження з врахуванням перевантажувальної здатності трансформатора не більше 140%.

Для правильного вибору потужності трансформаторів було проведено техніко-економічне порівняння двох варіантів методом дисконтованого чистого прибутку:

Ø 1-й варіант - вибираємо трансформатор типу ТСЗ-1000/10;

Ø 2-й варіант - вибираємо трансформатор типу ТМ-1000/10.

В результаті розрахунків кращим є варіант 2, тому для установки приймаємо два трансформатори типу ТМ-1000/10.

Для компенсації реактивної потужності встановлюємо 6 конденсаторних установок типу УКН-0,38-150 потужністю 150 квар.

Поперечний переріз кабелів ВН вибираємо за робочою силою струму та економічною густиною струму. Перевірка правильності вибору проводиться за робочим розрахунковим струмом, втратою напруги в нормальному і післяаварійному режимах роботи і термічною стійкістю.

Для установки вибираємо кабель типу YHKXS (силовий кабель з радіальним полем з алюмінієвою робочою жилою і ізоляцією із „зшитого” поліетилену з зовнішньою оболонкою з полівінілхлориду) з поперечним перерізом 3х70мм2 на допустимсй струм 210А

На стороні 6 кВ вибираємо високовольтний вимикач електромагнітний внутрішньої установки типу ВЭ-6-40-1600УЗ, запобіжник кварцовий типу ПКТ-103-6-160-20УЗ, вимикач навантаження з ручним приводом з вбудованим запобіжником типу з заземлюючими ножами ВНРП-10-400-10зп-УЗ, трансформатор струму з литою ізоляцією модернізований ТВЛМ-6УЗ і трансформатор напруги з природнім масляним охолодженням НТМК-6-71УЗ.

На стороні 0,4 кВ вибираємо автоматичний вимикач типу ЭО-25В,трансформатор струму типу ТНШЛ – 0,66УЗ, алюмінієві прямокутні шини розміром 100х10 мм на допустимий струм 2070 А.

Також в дипломному проекті розглядаются питання розрахкнку потужності привідних двигунів до відцентрованого і поршневого насосів, холодильника, вентилятора, заслінки. За розрахунковою потужності, враховуючи особливості роботи в процесі експлуатації, вибираются привідні трифазні асинхронні двигуни серії 4А. Вибрані двигуни захищаются автоматичними вимикачами, магнітними пускачами і тепловими реле, які випускаются заводами відчизняного виробника. Кабелі живлення вибрані з алюмінієвими жилами нових типів які мають більш високі експлуатаційні характеристики.

Для загального освітлення периміщення використовують джерела світла сучасних типів, які мають вищий світловий потік при меншій потужності.

В розділі електропоствчання цеху обгрунтовуєтся вибір джерел електропостачання, розрахунок та вибір обладнання в мережах на напругу до 1000 та вище 1000В. Розглянути питання компенсації реактивної енергії, що дозволяє підприємству працювати з відповідною економією електроенергії.

Врозділі монтаж ремонт, експлуатація та налагодження електрообладнання розглядають питання монтажу, ремонту та експлуатації двигунів, кабелів живлення, ЩСУ, апаратури управління та захисту, а також налагодження обладнання на напругу до 1000В.

Питаням охорони праці та охорони навколишнього середовища приділено належну увагу.

Розраховано кошторис на встановлення, експлуатацію та ремонт електроустаткування і штат обслуговуючого персоналу.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...