Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема4:Сучасний діловий етикетДіловий етикет - це встановлений порядок поведінки у сфері бізнесу та ділових контактів. Всім відомо, що будь-який співробітник фірми - обличчя компанії, і важливо, щоб це обличчя було одночасно симпатичним і професійним, доброзичливим і непохитним, послужливим і самостійним.

Сучасний діловий етикет - це глибоке знання пристойності, уміння тримати себе в колективі так, щоб заслужити загальну повагу і не образити при цьому своєю поведінкою іншого. По культурі поведінки співробітника компанії і за його вмінню спілкуватися з клієнтами можна судити про все колективі цієї фірми.

Знання правил ділового етикету допомагає уникати промахів або згладити їх доступними, загальноприйнятими способами. Тому основну функцію або сенс етикету ділової людини можна визначити як формування таких правил поведінки в суспільстві, які сприяють взаєморозумінню людей в процесі спілкування.

Другий за значенням функцією ділового етикету є функція зручності, тобто доцільність і практичність. Починаючи з дрібниць і до самих загальних правил, діловий етикет являє собою наближену до повсякденного життя систему. Адже найважливіший принцип етикету такий: надходити з етикету необхідно не тому, що так прийнято, а тому, що так доцільніше, зручніше, поважніше по відношенню до інших і самому собі.

Ділова етика є одним з головних «знарядь» формування іміджу компанії. У сучасному бізнесі особі фірми приділяється чимала роль. Ті організації, в яких не дотримується діловий етикет, втрачають дуже багато чого. Там же, де діловий етикет став нормою життя, вища продуктивність праці, краще результати. Підприємці усього світу знають найголовніший постулат бізнесу: хороші манери прибуткові.

Набагато приємніше працювати з тією фірмою, де дотримується діловий етикет.

Освоюючи цивілізований ринок, сучасні підприємці повинні знати, що лише 10-15% бажаючих затвердитися в ринковому світі добиваються своїх цілей. Бізнес будується не тільки на економічній основі, а й на етичній. Як неприпустимо порушувати загальноприйняті правила підприємництва в комерції, так неприпустимо порушувати і правила ділового етикету. Дотримання правил ділового етикету - один з необхідних елементів вашого професіоналізму.

Етикет бізнесмена

Бізнес будується на економіко-етичної основі. Неприпустимо порушувати загальноприйняті правила підприємництва в комерції. Діловий ризик не має нічого спільного з ризиком переступати закон. Порядність - візитна картка підприємця.

Головний показник ефективного підприємництва - практичні результати: отримання прибутку, професійне задоволення, затвердження позитивної репутації в суспільстві, серед партнерів, створення грошового фонду міцності фірми чи підприємства. Бізнес будується на економіко-етичної основі. Неприпустимо порушувати загальноприйняті правила підприємництва в комерції. Діловий ризик не має нічого спільного з ризиком переступати закон. Порядність - візитна картка підприємця.Головний показник ефективного підприємництва - практичні результати: отримання прибутку, професійне задоволення, затвердження позитивної репутації в суспільстві, серед партнерів, створення грошового фонду міцності фірми чи підприємства.

Морально-психологічна непідготовленість підприємців проявляється в їх невгамовному прагненні до миттєвим успіхам, в патологічному ставленні до грошей, нерозуміння важливості використання доходу на зміцнення фірми, для підвищення її конкурентоспроможності.

Мізерний обсяг маркетингової інформації. Ні довідників про фірми, відсутні інформаційні механізми знаходження партнерів. Неефективна реклама. Неволодіння методами збору інформації про споживчий і купівельному попиті.

Нерозвинена технологія ділових відносин. Незнання техніки переговорних відносин. Недотримання ділового протоколу, етики комерційного спілкування. Слабка орієнтація в особливостях національної та регіональної психології партнерів.

Мовні і термінологічні труднощі. Незнання іноземних мов. Відсутність ясного розуміння базових понять в області бізнесу, менеджменту, маркетингу, комерції, банківської справи. Труднощі в оформленні документації. Застарілість науково-технічних термінів, якими користуються підприємці та фахівці.

Найважче в спілкуванні з підприємцями - несучасне світогляд, закомплексованість їх мислення, спрощена ділова мотивація, бідність на нестандартні підходи при вирішенні господарських, комерційних та управлінських завдань.

Освоюючи життєвий простір, ім'я якому - цивілізований ринок, підприємці повинні знати: що тільки 10-15% з спраглих утвердитися в ринкових структурах домагаються успіху. На удачу можуть розраховувати ті, у кому сильно прагнення до самореалізації своїх творчих здібностей, хто постійно вивчає людей, знає їх потреби і інтереси, прагне завоювати довіру партнерів, хто совісний і порядний, показує особистий приклад безперервного духовного і професійного вдосконалення і, нарешті, вміє розкривати інтелектуальний потенціал людей - це вищий показник управлінської майстерності. Це ознаки справжнього бізнесмена.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...