Главная Обратная связь

Дисциплины:


Етика службових відносинУ широкому сенсі етика - це кодекс, звід правил спілкування людей, вироблений багатьма поколіннями. Існує й таке поняття, як етика виробничих відносин - правила і норми, а іноді традиції, яких слід дотримуватися, зустрічаючись щодня з колегами на роботі і проводячи разом чимало часу.

Коли б не починався робочий день, вихідним початком його завжди залишається домашня обстановка: ваш настрій, самопочуття багато в чому визначаються тим, як ви відпочили, які стосунки в родині і т. д.

Посмішка і ранкове привітання є сильним стимулятором гарного настрою для обох подружжя. Але настрій може зіпсуватися пізніше - в дорозі, в міському транспорті. Тіснота в автобусах, трамваях і тролейбусах, особливо в години пік, - привід для роздратування, а значить, і погіршення настрою.

Чи можна зберегти гарний настрій і в таких умовах? Можна. Згадайте, чому вас вчили ще дитиною: штовхнув когось - вибачся першим. Будь зароджується сварка може бути погашена жартом, посмішкою. Наслідуйте раді: навчитеся керувати своєю поведінкою в будь-яких умовах. Будьте привітними, ввічливими. Посміхайтеся людям. Прагніть підтримувати гарний настрій і у себе, і в оточуючих.

Жінка на роботі не перестає бути жінкою. Вихований чоловік і на службі пропустить жінку вперед, притримає перед нею двері, виключить в її присутності вживання гострих висловів та грубих слів, встане, якщо жінка стоїть, для того, щоб подати їй прикурити. Але прояви ввічливості не повинні заважати основному ходу роботи. Чоловікові можна не відриватися від справи для того, щоб подати жінці пальто, коли вона йде. Але не можна не допомогти їй одягтися, якщо ви разом опинилися в гардеробі.

У той же час жінка не повинна ображатися, якщо ввічливість чоловіка - товариша по роботі - буде носити декілька «скорочений» характер. Якщо зазвичай чоловік встає, коли до нього звертається що стоїть поруч жінка, то в робочих умовах він може цього не робити.

Чоловікам не слід забувати, що жінка і на роботі заслуговує такої ж уваги, як і в іншій обстановці. Жінкам - не зловживати перевагою прекрасної статі в умовах роботи. Особливо хочеться застерегти від аргументування сльозами службових розбіжностей. Чи не заважає нагадати, що робочий стіл не прикрашають стоять на увазі дамські сумочки, сітки, капелюхи, пудрениці. Краще знайти для них інше місце.

Піднімаючи телефонну трубку, не допитуйтесь: «Хто говорить?" Це може зробити тільки секретар і то в формі більш чемній, наприклад: «Можна дізнатися, хто запитує?».

Однак, щодо телефонних розмов на роботі не зайве зауважити: як можна менше і рідше ведіть приватні бесіди зі службового телефону, а вже якщо доведеться, то робіть це впівголоса і в найбільш скороченій формі. Немає необхідності відволікати товаришів по службі своїми турботами з приводу загубленого ключа або зустрічі з кравчинею.В окремих робочих колективах зміцнилася традиція відзначати дні народження співробітників. Традиція сама по собі хороша, але чим менший розмах приймає торжество, тим краще. У складці для покупки подарунка не зобов'язані брати участь всі члени колективу. Бере участь тільки той, хто цього хоче. В даному випадку неприпустимо яке-небудь примус. Вітаючи, можна сказати: «Подарунок від Олександра Макєєва і мене».

Приймаючи поздоровлення, іменинник встає. У відповідь на поздоровлення можна запропонувати скромне частування: кава, тістечка, бутерброди.

Не пригощайте занадто широко. У робочій обстановці це недоречно і до того ж як би зобов'язує до подібного наступного іменинника. Якраз такі речі іноді перетворюють хорошу традицію в лихо.

Якщо в подарунок отримані солодощі, ними слід пригостити товаришів. Можна забрати коробку з собою тільки в тому випадку, якщо іменинник виявився завбачливим і приніс цукерки з дому. Отримані в подарунок квіти слід віднести додому. День народження керівника відзначають у залежності від ситуації, в даній установі традиції. Сама відповідна форма поздоровлення керівника - поставити квіти на його письмовий стіл. Якщо ж співробітники неодмінно хочуть піднести подарунок, то краще всього виглядають «нейтральні» і недорогі речі - наприклад, солодощі (якщо їх люблять), рідкісні фрукти, попільничка або інші дрібниці для письмового столу, альбом, книги. У невеликих, сформованих колективах можна практикувати і такі подарунки, як гаманець, портфель, рукавички.

Офісний етикет

• Відвідувач, що входить в кімнату установи, не повинен стукати в двері - це тільки відволікає і нервує зайнятих справою людей. Зазвичай на стукіт у двері офіційного приміщення не буває негативної відповіді.

• У двері кабінету керівника, якщо у нього немає секретаря, також можна не стукати. У випадку, коли керівник висловив побажання, щоб співробітники не входили до нього без стукоту, варто дотримуватись цього правила.

• Збори, наради - річ корисна, якщо їх учасники не забирають в інших часу виступами не по суті. На вузькому зборах, де немає сторонніх осіб, можна, звертаючись до товариша по роботі, назвати його по імені і на «ти» (природно, тільки в тому випадку, якщо ви в дружніх відносинах).

• Під час наради або зборів не слід крадькома позіхати чи смоктати цукерки. Чоловіки знімають піджаки тільки тоді, коли це зробив головуючий. Можна обмінятися кількома словами з сидячим рядом товаришем, але не вести при цьому тривалих дискусій.

• У робочому колективі такі неприємні явища, як інтриги і плітки, якщо вони не зустрічають рішучого осуду, здатні перетворитися на справжнє лихо. Повідомлення непроханого доброзичливця про те, що хтось погано про вас говорив, найкраще перервати на самому початку: «Мені це нецікаво». Зустрівши подібний відсіч, інтригани зазвичай теж втрачають інтерес до розпочатому підприємству. Культурна людина також не обговорює проблем чужих сімейних негараздів, джерел доходу, зовнішнього вигляду або безладу у квартирі, зазначеного під час випадкового візиту.

• Не користуються загальною симпатією і любителі щоразу з будь-якого приводу висловлювати свою думку. Репліка на кшталт «Ти без смаку підібрав собі краватку» найменше говорить про доброзичливість або прагненні допомогти. Швидше за все в ній відчувається відверта думка: «У тебе немає смаку, а в мене він є, і я хочу тобі про це сказати».

• Всякі зауваження, наполегливі запитання, гучні судження про одяг, сімейний стан, зачісці, фігурі, супутнику (супутниці), сімейних відносинах, покупках, квартирі, дірці в шкарпетках вкрай нетактовні. Крім перерахованих вище явищ існують деякі особливості поведінки або звички, часто здатні серйозно заважати спокійною, продуктивній роботі.

• Ваш колега багато палить. В такому випадку він не повинен заперечувати проти частого провітрювання приміщення. Або краще стежити за цим самому. Курять мають право на існування, але і некурці - теж.

• Хтось із співробітників з лікувальною метою вживає багато часнику. Для інших це стає нестерпним. Якщо любитель профілактики не використовує кошти, які ліквідують запах цього «ліки», йому слід відмовитися від його вживання.

• Зустрічаються в колективах і поборники чистоти. Вони весь час щось витирають, чистять (руки, вуха, ніс). Манія гігієни може стати неприємною для оточуючих, так само як і зворотний бік, коли людина недостатнє час проводить у ванній кімнаті. Якщо це молода особа, їй можна тактовно натякнути на те, що вода здатна творити чудеса. Літній людині таке сказати незручно. Тому варто звертати увагу на те, чи не дуже часто у вашій присутності товариші прагнуть провітрювати приміщення, хоча на вулиці мороз.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...