Главная Обратная связь

Дисциплины:


Правила поведінки за столомНезважаючи на те, що за столом потрібно вести себе природно, дотримуватися деяких правил всеже варто. Наприклад, сидите прямо, так щоб нижня частина спини була притиснута до спинки стільця, а ступні ніг повністю стосувалися підлоги. Чи не перехрещувати під час їжі ноги, а руки, якщо ви не користуєтеся ножем і виделкою, опустіть на коліна. Хоча більш невимушеній є поза, коли права рука лежить на колінах, а зап'ясті лівої руки - на столі. Іноді - між подачею блюд - можна поставити лікті на стіл, але не під час їжі.

Брати їжу з загального посуду слід покладеними поруч з нею столовими приборами, найчастіше це вилка і ложка. Будьте гранично уважними, щоб, тримаючи раскладочние ложку або вилку в правій руці, не упустити їжу. Користуючись ножем і виделкою, стежте, щоб пальці не торкалися леза або зубців. Якщо тимчасово прилад не потрібний, покладіть його на край тарілки, але не на скатертину. А коли ви користуєтеся лише виделкою, ніж обіпріть про правий край тарілки, де він найменше заважатиме.

Застілля ще не закінчено, але в трапезі настала пауза ... В цьому випадку прилади кладуть на тарілку навхрест: ніж - вістрям вліво, вилку - опуклою частиною вгору, щоб ручка ножа була розташована, як стрілка годинника, яка вказує на цифру 5, а ручка вилки - на цифру 7; місце схрещення повинно припадати на зубці виделки і верхню частину ножа. Не забороняється покласти прилади ручкою на стіл, а робочої стороною - на тарілку. Після закінчення їжі їх кладуть на тарілку паралельно один одному, щоб ручки показували на 5:00, лезо ножа дивилося вліво, а опукла частина вилки - вгору. Якщо це офіційний прийом, то таке розташування приладів буде служити офіціантові сигналом, що ви закінчили їсти.

Сторінка 2 із 5

Десертні ложку і вилку теж кладуть паралельно один одному. Якщо десерт поданий в вазочці на високій ніжці або в глибокій вазочці на підставний тарілці, прилад поміщають на цю тарілку. Якщо вазочка дрібна і широка, ложку можна залишити в ній або покласти на тарілку.

Також варто дотримуватися особливих манер поведінки. На практиці прийняті дві манери їжі за столом: європейська, коли ніж весь час тримають у правій руці, а вилку - в лівій, і американська, при якій вилку перекладають з лівої руки в праву після того, як відрізаний один або кілька шматочків м'яса або птиці . В Америці ніж використовують тільки для розрізання їжі, потім його залишають на краю тарілки, а вільну ліву руку опускають на коліно.

Сідаючи за стіл у звичайних умовах, розгортають серветку, складають її навпіл так, щоб нижній край виступав вперед, і кладуть собі на коліна. На офіційному обіді слід почекати, поки господиня прийому не подасть приклад, зробивши це першою. Якщо до столу подають серветки, то їх розгортають на колінах повністю. Чоловікам у жодному разі не можна заправляти серветку за комір, між гудзиків сорочки або за пояс штанів. Користуючись серветкою, не витирайте нею рот, а трохи промокніть губи. Після застілля недбало згорніть її і покладіть зліва від столового приладу. На званому обіді господиня прийому, щоб дати знак всім присутнім, що трапеза закінчена, кладе свою серветку на стіл першою. Гості можуть зробити це тільки після неї. Кільця-підставки для серветок використовують виключно для сімейних обідів.За столом не слід користуватися зубочисткою. Якщо шматочок їжі застряг в зубах, дочекайтеся паузи, вибачитеся, встаньте з-за столу і пройдіть до ванної, де вирішите проблему за допомогою зубочистки або прополоскати рот. В Америці це правило діє неухильно, в Європі ж вважають цілком доречним видалити зубочисткою шматочок застрягла їжі прямо за столом, прикрившись серветкою.

«Про смаки не сперечаються» - цей вислів спадає на пам'ять кожен раз, як тільки з'ясовується, що хтось із гостей з якоїсь причини не може або не хоче скуштувати ту чи іншу страву. Крім тих, хто не їсть певну їжу на переконання, багато людей не вживають ряд продуктів за медичними показаннями, і питати їх про це не завжди зручно. І раз вже ви виступаєте в якості сторони, що запрошує, майте на увазі цю обставину. Непогано мати в запасі різні продукти, щоб вийти з положення, якщо виникне делікатна ситуація.

Якщо ж вам в гостях пропонують блюдо або напій, що викликають у вас, наприклад, алергію, або ви їх просто не любите, - ввічливо відмовтеся, сказавши: «Ні, дякую вас» або «Ні, дякую». Однак правила хорошого тону рекомендують взяти хоча б невелику порцію кожної страви, а ту їжу, до якої ви не доторкнулися, непомітно розташувати на тарілці.

Не варто пояснювати оточуючим, що ви не їсте ту чи іншу їжу, не п'єте те чи інше вино за приписом лікаря або дотримуючись дієти. Але якщо господиня запитає вас про це, то ви можете відповісти їй, не привертаючи уваги інших гостей. Відмовляючись від блюда, пропонованого офіціантом, неголосно скажіть: «Ні, дякую» або просто покачайте головою. Якщо ви хочете відмовитися від вина чи якогось іншого напою, досить вказівним пальцем доторкнутися до краю келиха.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...