Главная Обратная связь

Дисциплины:


Різновиди ділових прийомівДосить часто ділові розмови проходять в неформальній обстановці (у кафе, ресторані). Це вимагає вміння поєднувати рішення ділових питань з трапезою. Зазвичай виділяють діловий сніданок, обід, вечеря. Їх об'єднують деякі загальні принципи, що застосовуються у всіх трьох випадках, - зокрема, загальноприйняті правила поведінки за столом. Однак кожна з цих форм ділового спілкування має і свої особливості. Діловий сніданок - найбільш зручний час для зустрічей тих, хто напружено працює протягом дня. Тривалість - близько 45 хвилин. Не рекомендується для ділової зустрічі чоловіка і жінки.

Діловий обід дозволяє налагодити хороші відносини з партнерами, краще познайомитися з клієнтами. Опівдні людина активніше і розкутіше, ніж в 7 8:00 ранку. Тривалість ділового обіду суворо не регламентується і звичайно становить один-2:00, з яких до півгодини займає світська розмова, як правило, передує ділову бесіду.

Діловий вечерю носить більш офіційний характер, ніж сніданок або обід, і за ступенем регламентації наближається до прийому. Це визначає тип запрошень (письмові, а не телефонні), особливості одягу (костюм темних тонів). Тривалість ділової вечері - 2:00 і більше.

Але часи змінюються, і звичайне застілля вже не в моді. Сьогодні існує близько десятка різних прийомів, причому у кожного - свої нюанси і правила, свою назву і свої вимоги до проведення. Раніше гостей просто кликали до столу, тепер в запрошеннях в спеціальній графі вказується вид прийому. Вас можуть покликати на банкет, фуршет, коктейль, бранч і навіть на фондю! Що ж насправді криється за цими незвичними для слуху словами? І як не потрапити в халепу, збираючись відвідати той чи інший захід? Отже, прийоми поділяються на денні та вечірні, а також прийоми з розсадженням гостей за столи і без неї.

Сніданок. Найперша захід. По не лякайтеся, вставати о шостій ранку не доведеться. Сніданок влаштовують опівдні або в першій годині дня. Тривалість сніданку - 2:00. Під час сніданку гостей розсаджують за стіл і подають дві холодні закуски, одне гаряче блюдо, чай або кава, фрукти, печиво, тістечко. Зі спиртного пропонують шампанське і сухе вино. «Келих вина із сиром». Прийом, популярний ще з 70-х років минулого століття. Домінуюче блюдо тут, звичайно ж, - сир кімнатної температури і різних сортів. Сир доповнюють вино, овочі і фрукти.

Ділова альтернатива цього прийому - «бокал шампанського» в 14 або в 15 годин. Запрошеним роздають келихи з шампанським, пригощають маленькими тостами на шпажках, фруктами та солодощами. «Келих шампанського» організовують у зв'язку з відкриттям виставок, святкуванням річниці фірми або ж професійного успіху підприємства. Прийом проводиться стоячи, і від гостей очікують суворого, формального поведінки.Сторінка 3 із 5

Випили шампанське, але не знаєте, куди поставити використаний келих? Пам'ятайте: буде великим порушенням, якщо свій використаний келих ви поставите на піднос офіціантові поряд з повними келихами, ще не розібраними. Потрібно дочекатися офіціанта з порожнім підносом або спеціальної візком для брудного посуду. Є варіант: якщо залишився лише один келих, то правою рукою ви берете наповнений келих, а лівою ставите свій використаний. Але такий збіг буває дуже рідко, завжди залишається на таці кілька келихів.

Ще один прийом - просто «келих вина». Це теж офіційний вид прийому, він проводиться в 13,14 або 15 годин, стоячи. Називається «прийом в обнос». Офіціанти обносять присутніх вином; на підносах стоять келихи з білим і червоним вином, і присутні їх розбирають. Існує правило: якщо подають червоне вино, то потрібно подавати червону рибу, червоне м'ясо; до білого вина - білу рибу, біле м'ясо.

У період з 17 до 19 годин зазвичай проходить «фуршет», що в перекладі з французької означає «на вилку». Фуршет влаштовують, щоб познайомити запрошених другу іншому, дати можливість відновити старі контакти або ж домовитися про нові зустрічі. На фуршеті прийнято самообслуговування, можна вимовляти тости. У залі можуть бути кілька стільців або крісел, але їх зазвичай залишають для літніх людей.

Перебуваючи на такому прийомі, слід пам'ятати декілька правил:

• підходити до столу слід тільки після запрошення або після того, як до столу пішли інші присутні;

• гості беруть тарілки зі стопки, що стоїть на початку столу, і рухаються вздовж столу в одну сторону (щоб не заважати один одному), накладаючи на свою тарілку частування;

• нечемно знаходитися біля столу з димлячої сигаретою;

• некрасиво накладати на тарілку всі пропоновані страви відразу;

• існує певний порядок частування: покладається спочатку покуштувати рибні блюда;

• риба і м'ясо не повинні бути на одній тарілці;

• слід брати рівно стільки, скільки можна з'їсти;

• закуски перекладають у тарілку загальним приладом, який знаходиться на блюді з даною закускою. Набравши частування, потрібно покласти загальний прилад на місце;

• для десерту і солодких страв необхідно взяти чисті тарілки;

• чоловік може пригостити даму, принісши їй що-небудь з буфету. Дами неприпустимо пригощати чоловіка.

«Фуршет» дуже схожий на «коктейль»: той же час проведення, ті ж умови і правила. Єдина відмінність - меню. На «коктейлях» подають більше напоїв, ніж закусок. І якщо на «фуршеті» вас можуть побалувати гарячим, то на «коктейлі» - ні. На відміну від фуршету, столи для коктейлів не накривають. У залі розставляють декілька невеликих столиків, на них розкладають сигарети, сірники, попільнички, ставлять паперові серветки в вазочках. Частування і напої подають офіціанти на тацях. Замість вилок гості користуються спеціальними банкетними шпажками. Закінчують прийом подачею шампанського і кави.

Обід вважається найпочеснішим видом прийому. Столи ставлять у вигляді літери «П» або «Т». Почесні місця організовують «обличчям» до вхідних дверей або, якщо це неможливо, до вікон, які виходять на вулицю. Столи накривають білими скатертинами і прикрашають квітами. Білі накрохмалені серветки кладуть на тарілочки для хліба. За обідом гостей розсаджують за столи, і обслуговування, як правило, повністю проводять офіціанти.

Вибір холодних закусок невеликий - лише але одному рибному та м'ясному блюду й овочеві салати. Після холодних закусок подають бульйон з грінками або суп, потім - будь-яке м'ясне блюдо. З напоїв - охолоджену горілку або настоянку, до риби - сухе біле вино кімнатної температури, до м'яса - сухе червоне. Можуть бути дві гарячі страви, одне з них рибне, яке подають перед гарячим м'ясним блюдом з приготовленими по-різному овочами. До солодкого - шампанське. Сам обід закінчують десертом, а перед цим прибирають весь посуд, столові прилади й чарки, які були призначені для попередньої їжі.

Діловий обід можна влаштувати вдома у когось з керівництва фірми, якщо там досить просторі і представницькі приміщення. В цьому випадку слід спеціально запросити обслуговуючий персонал. Однак найчастіше такі прийоми проходять в ресторані або клубі, де є відповідні умови та можливості.

Сторінка 4 із 5

Нагадаємо кілька правил проведення ділових обідів:

• Оригінальність і нетрадиційність. Якщо ви вирішили запам'ятатися або виділитися, зробити приємне або здивувати - це вірний спосіб. Навіть самі похмурі люди за чашкою хорошої кави і в незвичайній обстановці будуть почувати себе більш розкріпачений але.

• Обідній час зручно як для «сов», так і для «жайворонків». Запрошення на обід буде прийнято напевно.

• Корпоративні інтереси. Цей час доби можна використовувати і для проведення круглих столів, семінарів, конференцій, презентацій.

• Правильно вибране місце - запорука успіху. Бажано, щоб територія була нейтральна, тоді запрошені відчують себе більш комфортно - це може бути кав'ярня або ресторан.

• Якщо ви вирішили запросити людей до себе в офіс, то повинні максимально ізолювати їх від постійних дзвінків і суєти своїх співробітників (краще, якщо це буде кімната для переговорів). В цьому випадку забезпечення всім необхідним ляже на ваші плечі: наявність однакових приладів і посуду, їжа. Однак тут є мінуси. По-перше, хтось із співробітників під час обіду змушений буде доглядати за гостями, тобто його час, витрачений на цей захід, пройде найменш ефективно. По-друге, гості можуть обмежувати самих співробітників, що працюють в офісі, - їм доведеться працювати в незвичному для себе режимі, що також знизить ефективність праці. Виняток становлять компанії, в яких є відведені для подібних заходів зали та співробітники.

• Меню повинно бути продуманим. Якщо намічається запросити більше 5 осіб, заздалегідь попередьте адміністратора і уточніть час приготування вибраного вами страви. Можливо, доведеться міняти технологію, щоб всі були одночасно обслужені і не нудилися в очікуванні один одного.

• Не забувайте про здоров'я. Почувайтеся вільно! Не завадить уточнити, чи є зали для курців і не курців. Найчастіше більш вільно почувають себе ті, хто не може відмовити собі в сигареті. Не можна позбавляти їх цієї можливості, хоча палити давно стало не модно.

• Результат зустрічі. Чітко сплануйте те, що намітили розповісти або повідомити; будьте конструктивні в пропозиціях, не затягуйте відповіді, але не тисніть і не квапте співрозмовника в прийнятті рішення. Тут вже можна використовувати весь свій досвід спілкування, ведення переговорів, демонстрацій презентацій, публічного виступу.

• Економічність. Фінансова сторона справи - найпривабливіша. Оплачує, як правило, той, хто запросив або став ініціатором зустрічі. Якщо це семінар, презентація товару, то всі витрати несе компанія, запросила слухачів. Звичайно, до кошторису необхідно включити і оренду залу, проектор, доступ в Інтернет, якщо він передбачений.

Ділові обіди отримали велику популярність в ділових колах. Уявити без них бізнес просто неможливо. Вони є невід'ємною частиною життя кожного бізнесмена. Ділові зустрічі мають велике значення - і як спосіб налагодження зв'язків з партнерами, і як найзручніший спосіб вирішення ділових питань в невимушеній обстановці.

«Обід-буфет» передбачає вільну розсадження за невеликими столами на чотири-шість осіб, які розставлені компактною групою. Схема розміщення столів припускає головний стіл з почесними гостями і господарем - організатором прийому.

На прийомі «обід-буфет» накривається фуршетний або буфетний стіл з закусками і стравами, організовується буфет з напоями. Гості самі набирають собі закуски, вибирають напої і сідають за вільні столики за інтересами. Такого роду прийоми організовуються для творчої інтелігенції, після презентацій, відкриття виставок, переглядів фільму, завершення симпозіумів і наукових конференцій.

Організаторам прийомів слід враховувати важливу обставину: трапеза за загальним столом сприяє офіційним об'єднанню, оскільки організація такого застілля передбачає «адміністративний», ранговий стиль спілкування. Прийоми фуршетного типу більш індивідуальні і демократичні - вони надають учасникам свободу спілкування. До таких прийомів належить і «обід-буфет».

Вечеря відрізняється від обіду тільки тим, що починається пізніше 21 години. В особливо урочистих випадках (на честь глави іноземної уряду або важливою делегації) влаштовують так званий «а ля фуршет». Початок о 20.00, частування як і на «фуршетах», «коктейлях», тільки різноманітніше асортимент. Одяг класична, як і на обіді з вечерею.

В останні роки стало популярним влаштовувати прийоми типу «жур-фікс». Керують прийомом дружини міністрів закордонних справ або дружини послів. «Жур-фікс» проводиться раз на тиждень (у фіксований час) протягом усього сезону. Захід триває з 16 до 18 годин. Найчастіше зустріч відбувається тільки в жіночому суспільстві. Основне частування - чай з кондитерськими виробами. Одяг допускається повсякденна.

Ще одним цікавим заходом може стати «бранч». Слово «бранч» походить від двох англійських слів «breakfast» (сніданок) і «lunch» (обід) і позначає «прийом їжі між сніданком і обідом», який триває з 11.00 до 15.00, організується у формі буфету, який у нас називається « шведським столом».

До речі, самі шведи і поняття не мають про те, що таке «шведський стіл». Справа в тому, що в давні часи всі мандрівники з Петербурга їхали за кордон через Фінляндію, яка була розділена між Росією і Швецією. Потяги зупинялися на кожній станції, щоб подорожуючі могли відпочити й перекусити. Ось тільки, поспішаючи на поїзд, багато забували розрахуватися за трапезу. І власники ресторанчиків придумали прогресивну форму обслуговування - подорожні платили фіксовану плату і самі набирали собі їжу. Так і закріпився в нашій країні термін «шведський стіл». «Бранч» вважається неформальним прийомом, на нього запрошують друзів з родинами, включаючи дітей.

Сторінка 5 із 5

Бранч можна провести і в ресторані, і навіть на дачі. До столу подають яйця, бекон, сосиски, різноманітні салати, тушковане м'ясо, рибу, млинці, томати, приготовані на грилі, а також булочки, масло, сир. Пропонуються кава, чай, соки, прохолодні напої у великій кількості, іноді вино.

Шанувальники природи зустрічаються на пікніках, які проводяться в теплу пору року на відкритому повітрі. Страви готують заздалегідь і доставляють на місце в корзинах і переносних холодильниках.

Крім їжі обов'язково беруть складні столи та стільці, великі парасолі від сонця. На пікнік можна запрошувати товаришів по службі і ділових партнерів з їх сім'ями, але ось кликати на таке «домашнє захід» вище начальство не рекомендується. З останніми переважно зустрічатися в суворої обстановці.

Іншим різновидом домашніх прийомів є «фондю». Традиція запрошувати на «фондю» прийшла із засніженої Швейцарії, де вечорами в кожному будинку збиралися найближчі люди і їли дуже смачний розтоплений сир. У нашій країні «фондю» цілком може звернутися в звичайне чаювання.

Прийом «єдине блюдо» стає зараз дуже модним. Можна запрошувати гостей на млинці, на солянку, на шашлики, на пельмені чи будь-яке інше блюдо, яке добре виходить у господині. В такому випадку подається тільки це єдине блюдо. Можуть бути закуски, десерт, але блюдо залишається «цвяхом програми». Такий прийом не доставляє великого клопоту і звичайно всіх влаштовує.

«Чарочка» є класичним частуванням випадкового гостя в багатьох країнах. В цьому випадку подають чарку коньяку, вермуту, вина. Закускою можуть служити горішки або печиво.

«Холостяцький вечеря» може бути організований не тільки холостяком, а й сім'єю, де молода господиня ще не дуже вміє готувати. Тут досить холодного буфета або одного гарячого блюда: смажена ковбаса, сардельки в соусі.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...