Главная Обратная связь

Дисциплины:


Узагальнена модель успіху у житті зрілої особистостіЧастина людства бажає бути щасливою, успішною у справі, здоровою, мати хороших друзів, кохану людину і достаток.

Та багато хто не вірять ні у свої сили, ні у себе, вважають, що від них нічого не залежить, пускають своє життя на самотік (або просто пливуть за течією свого життя).

А якщо поміркувати, то кожен може досягнути успіху, варто лише спробувати взяти на себе відповідальність, почати діяти долаючи труднощі і перешкоди.

Успіх – це в першу чергу життя в якому мають місце натхнення, захоплення, здоров’я, гарні стосунки з людьми, робота, яка подобається, любов та гроші для того, щоб задовольнити свої потреби. Тобто, успішна людина – є щасливою у сімейних і дружніх стосунках, впевненою у майбутньому, яка володіє знаннями, людина, яка поєднує в собі всі ці якості, гармонійно відчуває себе у житті.

Виникає запитання: «Чи потрібно працювати над собою, щоб бути успішним та щасливим?» Так, потрібно! Але враховуючи соціологічні дослідження, випускники часто не готові до дорослого життя саме через прагнення бути успішним, але не докладати значних зусиль для такого саморозвитку. Вони на стільки покладаються на вдачу і долю випадку, що це часто суперечить навіть здоровому глузду. Саме тому, у старшокласника важливо розвивати прагнення до саморозвитку ще з «шкільної лави».

Мають місце і ціннісні орієнтації у житті кожної людини, які є елементами внутрішньої структури особистості, які формуються і закріплюються життєвим досвідом індивіда. Які проявляються і розкриваються через оцінку себе. Ціннісні орієнтації – це спрямованість особистості на засвоєння цінностей і задоволення своїх власних потреб. Їхній розвиток пов'язаний з розвитком спрямованості особистості.

Які ж ціннісні орієнтації у більшості українців? У більшості – це задовільний стан здоров’я, любов, щасливе сімейне життя та гроші. Щодо людей, які досягли значних успіхів у житті – здоров’я, любов та сім'я теж відіграють важливу роль у житті, але ці люди виділяють покликання, повне використання свої сил, здібностей та можливостей, прагнуть до подальшого саморозвитку.

Успіх – це поєднання таких сфер життя як: здоров’я, стосунки, любов, робота та гроші.

Здоров’я – це не лише відсутність хвороб, це і позитивне сприйняття свого місця у світі.

Якщо молода людина не визначилася, якою хоче бути у майбутньому і у неї відсутній життєвий досвід для подолання негативних станів, то у неї відсутня гармонія (внутрішній спокій).

Тобто, вчитель має стимулювати учня до пошуку його власного особистісного ресурсу.

Як це робити? Сприяти формуванню позитивного мислення. Для того, щоб підвищити рівень внутрішнього благополуччя, необхідною є здатність сприймати життєвий досвід. Якщо виникає проблемна ситуація є можливість змінити її сприйняття, спробувати дати собі відповідь на запитання: «Для чого вона виникла у моєму житті?».Саме тому, сьогоднішній старшокласник має дбати про своє здоров’я, як про фізичне так і про психічне і соціальне. Адже переступивши поріг школи він має мати високий рівень фізичного розвитку, розуміти сенс свого життя і себе, а також готовим до серйозних соціальних зв’язків.

Ефективне спілкування у системі «учитель-учень» дає можливість розвитку усеможливісної світоглядної позиції, схвального погляду щодо себе і свого оточення, вміння знаходити у різних ситуаціях сприятливі моменти та зосереджувати на них увагу, примножувати їх.

Для того, щоб бути успішним у майбутньому, думати про своє здоров’я потрібно вже зараз. Якщо хочеш залишатися здоровим – не зупиняйся.  

 

 


Досягнення успіху у житті особистості в великій мірі залежить від її навичок спілкуватися з людьми. Усім людям властива потреба у спілкуванні, адже спілкування – це невід’ємна складова нашого життя. Кожен з нас потребує спілкування, а саме нових вражень, почуттів, знань, розділення з кимось думок та переживань, обмін інформацією та налагодження міжособистісних стосунків. Саме тому, під час комунікації важливо доречно виражати свої емоції, почуття та думки, а також, вміти вислухати співрозмовника, дати йому можливість виразити свої почуття та думки.

Сьогоднішній випускник школи має володіти навичками спілкування. Що для цього потрібно? Потрібно, щоб дитина завжди, коли хоче мала з ким поговорити. У діалозі особистість знаходить відповіді на свої запитання, підтверджується, що і ви і вас слухають і чують.

Що ж сприяє успішному спілкуванню дитини? Як правильно вести свою комунікацію? Якими комунікативними навичками варто володіти? Такі вміння дитина має здобувати не лише вдома, а й в школі, адже у школі вона проводить велику частину свого життя. Сьогоднішній вчитель має подавати позитивний приклад своїм учням – майбутнім випускникам, для того, щоб переступивши поріг школи вони могли вільно спілкуватися, правильно висловлювати свою думку, гуманно відстоювати її.

Запорукою успішного спілкування є щирість, відкритість та доброзичливість. Щира усмішка викликає усмішку у відповідь.

Як часто учитель запитує учня: «Як ти?». А викликаючи учня до дошки учитель часто звертається по прізвищу, в той час як для позитивного спілкування є звернення по імені. І цим може послуговуватись кожен, хто хоче викликати довіру та встановити позитивні стосунки з своїм співрозмовником.

Ведучи розмову з опонентом, здійснюється своєрідна презентація внутрішнього світу особистості, саме тому, спілкування є формою взаємодії людей.

Що ж потрібно для ефективного спілкування учня в його найближчому майбутньому? В першу чергу, учитель має намагатися уникати вживати частку «не». Говорячи дитині «не роби того або іншого» – вчитель показує дитині свій сумнів щодо правильності дій учня. Краще запитати «а які варіанти ти ще можеш запропонувати?» .

Також у спілкуванні важливим є позитивний настрій. Життя, що вирує навколо нас, всі успіхи і невдачі накладають свій відбиток на настрій, а це в свою чергу впливає на спілкування. Адже якщо людина розгублена, вона не може повноцінно висловити свою думку, або сказане опонентом зрозуміти, «вписуючи» свій контекст.

Тому учень, якщо виникла непередбачувана ситуація, має спробувати подивитися на неї з іншої точки зору, знайти у ній щось корисне. Відповідно вчитель може показати гарний приклад, яким учень в майбутньому (при бажанні чи необхідності) зможе скористатися. Якщо виникли непередбачувані обставини вони можуть сприяти позитивному розвитку особистості.

Ще у спілкуванні багато що залежить не так від того, що сказав, як від того, як сказав. Саме тому, перш ніж говорити з учнем, варто сформулювати свою думку так, щоб вона принесла користь дитині, щоб спілкуючись з друзями, ровесниками, батьками учень також керувався принципом «Не що говорити, а як говорити».

Для ефективного спілкування необхідно:

- Звертатись до співрозмовника по імені;

- Мати охайний і доглянутий вигляд;

- Щира усмішка, доброзичливий погляд і відкритість до спілкування, мають бути звичними при діалозі.

В будь-кому випадку, спілкуючись, варто вести себе природно, вільно,

але й відповідно до ситуації в якій ви знаходитесь.

Що таке любов? Рано чи пізно це питання постає перед кожним старшокласником. Бувають випадки, коли за життя не приходить любов. Та не одне століття вчені та філософи шукають визначення даному поняттю. Одним з найбільш поширених є таке: «Любов – це почуття, яке властиве людині, почуття глибокої, самовідданої прихильності до іншої людини».

Вчені розрізняють три види любові: сексуальний потяг, духовне тяжіння та емоційна прихильність.

Кожен юнак та дівчина схильні вірити в ідеал, зачасту, це трапляється тому що, хлопцям та дівчатам властива здатність показувати себе з кращої сторони, а також приписувати один одному бажані особливості характеру та поведінки.

Бажання показати себе з невластивої собі сторони не допомагає у побудові конструктивних, довірливих стосунків. Адже рано чи пізно маска зніметься і покажеться справжнє обличчя. Саме тому, уміла та успішна презентація себе допомагає при знайомстві і викликає інтерес до спілкування і пізнання. Разом з тим, як хлопці так і дівчата мають розуміти, що у стосунках варто розвиватися самим, а також, стимулювати один одного до цього розвитку.

Варто також підмітити і те, що до певного віку (до 15-16 років) юнаки та юнки у пошуці своєї другої половинки намагаються розгледіти в них вже закладені в своїй підсвідомості, готові образи, тобто риси притаманні мамі, татові, братові чи сестрі.

Але сліпа віра лише в те, що хочеш бачити в людині, в ідеальний образ, може призвести до конфліктів та непорозумінь.

Любов пов’язана з глибоким емоційним потягом до людини, сильними позитивними емоціями, ніжним ставленням, прихильністю, яка дає відчуття спокою та безпеки.

Любов – це багатогранне почуття, яке поєднує в собі емоційні, розумові і духовні прояви однієї людини до іншої.

На шляху до успіху молодої людини важливим є супровід підтримкою, відчуттям потрібності та радості і всьому цьому підґрунтям є емоційний обмін з близькою людиною.

Це дає стимул, дає можливість досягти успіху.

Та чи буде людина щасливою, якщо у всьому буде прислухатися до своєї обраниці чи обранця? Ні, адже людина є щасливою у ті моменти, коли відчуває свободу, коли живе у демократичній сфері стосунків. Досягнення успіху можливе, коли молода людина, учень, відчуваючи емоційну підтримку близької людини має можливість самостійно приймати рішення, здійснювати свої спроби і якщо припускається помилки, мати можливість самостійно виправити її.

Любов – це страждання, це можливість самовираження. Любов приносить нещастя та неуспіх і може бути причиною горя. Та в одному любов незмінна – вона робить людину людиною. Любов – це мить, що підтримує життя вічності.

Найбільшого успіху особистість може досягти там, де максимально використовує свої здібності.

Актуальним питанням для кожного старшокласника є «Хто я?» і «Яку професію мені обрати?»

Отже, для того, щоб вибрати правильно професію необхідно пізнати себе. Поставити собі запитання: «Який я?», «Хто я в цьому світі?», «Навіщо я живу?». Щоб хоча б частково дати відповіді на ці запитання, можна спробувати подивитися на себе очима іншої людини. Спробувати пояснити свої вчинки так, ніби являєшся не собою, а кимось іншим.

Старшокласнику варто замислитися, що потрібно для вдалого конструювання життєвого шляху. І потрібно розуміти, що навіть тоді, коли ви відчули, що не туди вступили – це добре, тому що ви маєте можливість знайти себе в якійсь іншій справі.

Для досягнення успіху у майбутньому, учню варто враховувати характерологічні особливості при виборі професії. Визначити, що саме учень бажає для себе, яким бачить своє майбутнє. Визначити, що учень любив робити у дитинстві. Які професії у батьків. Визначити ціннісні орієнтації учня.

При виборі професії дізнатись її затребуваність на ринку праці. Слід прийняти й до уваги й те, що легше знайти роботу якщо є наявність дипломів за кількома спеціальностями.

Старшокласнику слід знати, що вибір професії залежить від нього самого, адже це його теперішнє. Професія повинна приносити задоволення і забезпечити максимальну реалізацію можливостей людини – саме це сприятиме успіху.

Майбутнє залежить від того, що ми думаємо і робимо вже сьогодні.  


Гроші. Яке значення вони відіграють у житті людства? Скільки їх потрібно, щоб не було мало?

Гроші мають велике значення у житті людей, в першу чергу для задоволення першочергових потреб (їжі, одягу, різні платежі і т.д.). і жодна людина не скаже скільки їх потрібно, щоб вистачило.

А чи знає сьогоднішній старшокласник, як заробляти гроші? Як правильно розпоряджатися ними? Нажаль ні. Поки дитина навчається у школі її забезпечують батьки, бабусі, дідусі. Та й навчаючись у вищих навчальних закладах, далеко не всі студенти працюють… Усвідомлення того, як заробляти гроші приходить тоді, коли отримуєш власну зарплату.

Сьогоднішній випускник звик до того, що батьки є спонсорами для них, потрібно – тримай, хочеш – візьми. Кожний другий випускник у майбутньому хоче досягти фінансової незалежності, та далеко не кожен зважає на те, скільки часу і зусиль для цього потрібно.

Багато юнаків та дівчат вважають, що якби мали гроші, їм було б легше у майбутньому, тому що життя стало б простішим.

Скільки всього хорошого у житті пов’язано з грошима та до яких негараздів може призвести їх велика кількість. Чому? Та тому, що далеко не всі вміють користуватися грошима.

Тема грошей часто виникає між дітьми і батьками, братами і сестрами, чоловіками і жінками. Буває так, що батьки не знають коли давати дітям гроші, а коли – ні, досить часто це є причиною конфліктів.

Ставлення до грошей має бути серйозним з юних років, має бути усвідомлення того, як їх заробляти та як з користю витрачати, як їх зберігати і збільшувати їх кількість. Гроші не з’являються ні звідки, їх потрібно заробляти, при чому не завжди легкою працею.

Існує думка, що гроші додають впевненості. Але ж не у всіх вони є, а як тоді будувати своє сьогодення і майбутнє, якщо їх немає. Віра в себе, підтримка рідних, щоденна робота – це те, що сприяє роздобутку грошей. Звичайно, є й легший варіант. Ніхто не забороняє і багато хто користується цим. Не останнім варіантом є вдале одруження. Для цього й багато зусиль не потрібно та й відповідальність значно менша.

Якщо це зручно обранцям, то ніхто не буде суперечити цьому. Але у даному випадку, на перше місце виходять матеріальні цінності, а все інше відходить на другий план.

Взаємодія усіх п’яти сфер життя сприяють гармонійному розвитку повноцінної особистості, готової до досягнення успіху і створення свого особистого щастя. За відсутності хоча б однієї із сфер, важко віднайти гармонію, адже вони доповнюють одна одну, утворюють єдине ціле.

Роблячи щодня хоч маленький крок до підвищення якісного рівня цих сфер є можливість зробити супутником у житті саме успіх.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...