Главная Обратная связь

Дисциплины:


Як приготувати розчинРозчини у природі та побуті Значення розчинів

З розчинами, розчиненням речовин у воді ми постійно стикаємося у природі та побуті. Хто з вас не знає, що морська вода на смак солоно-гірка. Такий смак морській воді надають розчинені в ній солі. Для живлення рослин необхідно, щоб поживні речовини ґрунту були розчинені у воді. Тому посушливого літа, навіть за достатньої кількості у ґрунті поживних речовин, високого врожаю не зібрати. Ось чому корисно поливати рослини.

Зовсім не випадково до харчового раціону людей і тварин у значній кількості входить вода. Без води їжа не засвоюється, тому доросла людина щодоби потребує її не менше двох літрів.

Розчинами є малярні фарби, настоянки, парфуми тощо.

Багато ліків виготовляють у вигляді розчинів. Приготування їжі, прання білизни, миття посуду також неможливі без води. Консервуючи овочі та фрукти, готуючи варення і компоти, ми користуємося водними розчинами цукру, кухонної солі, оцтової кислоти.

Як бачимо, розчини є невід'ємною частиною природи і міцно увійшли у життя та побут людей.

Як приготувати розчин

Кількість розчиненої речовини та розчинника в розчині залежно від потреб може бути різною. Так, зважаючи на забруднення білизни, у воду під час прання додають більше чи менше прального порошку. Кожен на свій смак у чай чи каву кладе різну кількість цукру. Але у хімічних лабораторіях, на консервних, фармацевтичних та інших заводах приготування розчинів потребує точності. Тому, перш ніж готувати розчини, обчислюють, скільки потрібно речовини, яку мають розчинити, та розчинника.

Для приготування розчинів використовують мірний посуд (мал. 21), терези, важки.

 

 

 

Мал. 21. Мірний посуд

Наприклад, потрібно приготувати розчин із 10 г кухонної солі і 50 мл води. Його готують, виконуючи дії у такій послідовності:

1. Зважують 10 г кухонної солі (мал. 22, а).

2. Сіль обережно вміщують у посудину, в якій готуватимуть розчин (мал. 22, б).

3. За допомогою мірного посуду (мал. 21) відміряють 50 мл води (мал. 22, в).

Мал. 22. Послідовність дій під час приготування розчинів

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...