Главная Обратная связь

Дисциплины:


Розділ 3. Огляд і аналіз законодавчої та нормативно-довідкової літератури щодо запропонованого виду страхуванняЩодо морського страхування:

1. Водний кодекс України - Завданням водного законодавства є регулювання правових
відносин з метою забезпечення збереження, науково обгрунтованого, раціонального використання вод для потреб населення і галузей економіки, відтворення водних ресурсів, охорони вод від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям
вод та ліквідації їх наслідків, поліпшення стану водних об'єктів, а також охорони прав підприємств, установ, організацій і громадян на водокористування. 2. Закон України «Про страхування» - Цей Закон регулює відносини у сфері страхування і спрямований на створення ринку страхових послуг, посилення страхового захисту майнових інтересів підприємств, установ, організацій та фізичних осіб. 3. Цивільний кодекс України – У ньому визначаються істотні умови страхового договору. Істотні умови, відповідно до принципів цивільного законодавства, відбивають предмет договору страхування, тобто об'єкти страхування й обсяг страхової відповідальності, що дає змогу укласти цей договір за наявності законних майнових інтересів у страхувальника.

4. Кодекс торговельного мореплавства України - Регулює відносини, що виникають з торговельного мореплавства. У Кодексі найважливішим є розділ І "Договір морського страхування" частини VIII "Морське страхування". Окрім того, у розділі IX "Надзвичайні морські події" розглядаються питання загальної та часткової аварії, порятунку, зіткнень суден і забруднення довкілля, які безпосередньо пов'язані з морською страховою тематикою, а в розділі І "Межі відповідальності судновласника" частини X є положення, що стосуються страхування відповідальності.

5. Кодекс цивільного захисту України – Описує заходи з захисту цивільного населення та територій від надзвичайних ситуацій (у нашому випадку, прибережного населення і територій, якщо сталася аварія на судні з вантажем, який може загрожувати навколишньому середовищу)6. Конвенція про захист Чорного моря від забруднення (Бухарестська конвенція) від 1992р. - протокол по боротьбі з надзвичайними ситуаціями на Чорному морі.7. Британське Класифікаційне застереження - передбачає, що договір морського страхування не може бути укладений, якщо судно не має певного класу, що відповідає вимогам страховиків. Критерії у всесвітньому масштабі встановлювалися британським Класифікаційним застереженням 354, яке з 1 січня 2001 року чинне в новій редакції. Згідно з нею для всіх суден, крім суден каботажного плавання, прийнятними визнаються лише класи товариств-членів МАКТ (Міжнародної асоціації класифікаційних товариств - IACS).

8. Кодекс МККБ - Відповідність суден вимогам Міжнародного кодексу керування безпекою (МККБ, англійською - ISM) стало обов'язковим для частини суден з 1 липня 1998 року, а для решти - з 2002 року. Найбільш серйозно ця вимога діє у страхуванні каско, відповідальності судновласників, а також у страхуванні вантажів.

9. Найробійська міжнародна конвенція про видалення затонулих суден 2007 року - Містить документ, що підтверджує страхування за видалення затонулих суден. 10. Міжнародний кодекс по охороні суден та портових засобів - детально описує обов’язкові вимоги.

 

 

 

Розділ 4. Аналітична частина:

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...