Главная Обратная связь

Дисциплины:


Справи по скаргах на р_ішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісіїПроцесуальний порядок розгляду справ по скаргах на рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії врегульований статтями 243— 24320 (ГЛ. ЗО-Г) ЦПК.

У встановленому порядку розглядаються скарги на рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, за винятком скарг і заяв на рішення, пов'язані з виборами у Президенти України, порядок розгляду яких врегульований у гл. 30-Б (статті 243«-243»<>) ЦПК.

Скарга на рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії може бути подана до Верховного Суду України протягом семи днів з дня прийняття нею відповідного рішення, вчинення дії або бездіяльності.

Право на подачу скарги мають суб'єкти виборчого процесу, права або охоронювані законом інтереси яких порушено.

Скарга подається і має бути розглянута судовою колегією Верховного Суду України протягом десяти днів, а у разі надходження її менш ніж за десять днів до виборів — вона повинна бути розглянута не пізніше як за день до виборів.

Для участі в розгляді справи судова повістка про виклик в засідання надсилається: заявникові, Центральній виборчій комісії, заінтересованим особам, їх неявка не перешкоджає розглядові справи.

Встановивши обгрунтованість скарги, суд визнає дії чи бездіяльність Центральної виборчої комісії неправомірними, скасовує рішення і зобов'язує її задовольнити вимогу заявника та усунути порушення. В разі, якщо рішення, дії Центральної виборчої комісії відповідають вимогам Закону, суд постановляє рішення про відмову в задоволенні скарги.

Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає. Його копії суд негайно надсилає заявникові і Центральній виборчій комісії для виконання.

 

Справи по заявах про дострокове припинення повноважень народного депутата України у разі невиконання ним вимог щодо несумісництва депутатської діяльності з іншими видами діяльності

Конституцією України (ч. 1 ст. 81) передбачено, що у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата України припиняються достроково на підставі Закону за рішенням суду.

З метою реалізації цього конституційного положення ЦПК України доповнений гл. 30-Д (статтями 243-243), якими визначено процесуальний порядок розгляду даної категорії справ.

Справа про дострокове припинення повноважень народного депутата України у разі невиконання ним вимог щодо несумісництва депутатської діяльності з іншими видами діяльності може бути порушена в суді Головою Верховної Ради України за власною ініціативою або на вимогу не менше 25 народних депутатів України. Заява подається і розглядається Київським міським судом в семиденний строк. В судове засідання для участі в розгляді заяви про дострокове припинення повноважень народного депутата України обов'язково викликається представник заявника і народний депутат України, щодо якого порушена справа в суді про дострокове припинення повноважень.Розглянувши справу і встановивши, що народний депутат України в порушення вимог ст. 78 Конституції України має інший представницький мандат або перебуває на державній службі чи займається іншими видами діяльності, що відповідно до закону є несумісним з депутатською діяльністю, суд постановляє рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата. Якщо зайняття діяльністю, несумісною з депутатською, не було підтверджено доказами, суд відмовляє в задоволенні заяви. В мотивувальній частині рішення обов'язково повинно бути зазначено, якою діяльністю, несумісною з депутатською, займається депутат, якими доказами це підтверджується і яким законом встановлено несумісництво даної діяльності з депутатською, або наведені мотиви, з яких суд визнав заяву необгрунтованою. Копія рішення протягом трьох днів надсилається заявникові і народному депутату України. Рішення може бути оскаржено до Верховного Суду України. З набранням рішенням законної сили повноваження народного депутата вважаються припиненими.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...