Главная Обратная связь

Дисциплины:






Приладдя до автомата



Автомат слід завжди тримати в чистоті, в повній справності. Це досягається своєчасним умілим чищенням і змащенням.

Приладдя до автомата (див. рис. 118) при­значене для розбирання, складання, чищення та змащення автомата.

Шомпол (1), протирка (2), йоржик (3), викрутка (4), ви- бивач (5), пенал (6), кришка пеналу (7), маслянка (8), шпилька (9), обійма (10), перехідник (11)

Рис. 118. Приладдя до автомата

 

Шомпол застосовується для чищення і зма­щення каналу ствола, каналів і порожнин інших частин автомата. Він має головку з отвором для вибивала, нарізку для нагвинчування протирки або йоржика.

 

Протирка застосовується для чищення та змащення каналу ствола, а також каналів і порожнин інших частин автомата.

 

Йоржик використовується для чищення ка­налу ствола розчином для чищення ствола (РЧС).

 

Викрутка, вибивач і шпилька застосо­вуються при складанні та розбиранні авто­мата. Виріз на кінці викрутки призначений для вгвинчування мушки та її вигвинчування, а бічний розріз — для закріплення протирки на шомполі. Для зручності користування ви­круткою її вставляють у бічні отвори пенала. При чищенні каналу викрутка вкладається в пенал поверх головки шомпола. Шпилька застосовується при збиранні ударно-спускового механізму. Вона притримує шептало одинич­ного вогню й уповільнювач курка з пружиною на спусковому курку.

 

Пенал із кришкою служить для зберіган­ня протирки, йоржика, викрутки, вибивача і шпильки. Пенал застосовується як шомпольна муфта при чищенні і змащенні каналу ствола, як рукоятка для викрутки при вгвинчуванні і вигвинчуванні мушки, для повороту замикача газової трубки. Пенал має наскрізні отвори для шомпола, овальні отвори для викрутки та прямокутні отвори для обертання замикача газової трубки. Кришка використовується як дулова накладка при чищенні каналу ствола. Бічні отвори на кришці пенала призначені для вибивача, яким знімають кришку зі ствола.

 

Масльонка служить для зберігання мас­тила; її носять у кишені сумки для магазинів.

Чищення і змащення автомата проводиться під безпосереднім керівництвом командира від­ділення, а в навчальному закладі — викладача допризовної підготовки.

Чищення автомата здійснюється щодня: при підготовці до стрільби; після стрільби; після занять у полі; у бойовій обстановці; на тривалих навчаннях; під час перерв у бою і в навчанні.

Якщо автомат не застосовується, то чи­щення його здійснюється не менше одного разу на тиждень.

Для чищення і змащення автомата засто­совується рідке рушничне мастило, РЧС (роз­чин для чищення ствола), рушничне мастило, ганчірки або папір КВ-22 і ганчір'я — тільки для чищення каналу ствола.

 

Чищення автомата проводять у спеціально відведених місцях на обладнаних для цієї мети столах, а в польових умовах — на чистих підстил­ках, дошках, фанері тощо в такій послідовності: підбираються приладдя, матеріали для чищення і змащення; розбирається автомат; чиститься ка­нал ствола; вичищаються інші частини автомата.

 





sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...