Главная Обратная связь

Дисциплины:


Теоретичні відомості. Тема 8. Готельна індустрія в туризміТема 8. Готельна індустрія в туризмі

 

Питання винесені на самостійне опрацювання:

1. Поняття «готельна індустрія».

2. Заклади розміщення туристів. Види готелів.

3. Системи класифікації готелів.

4. Вимоги до приміщень готелів усіх категорій.

Рекомендована література:

1. Кифяк В.Ю. Організація туристичної діяльності в Україні. – Чернівці: Книги - ХХІ, 2003, С. 39-51.

2. Кифяк В.Ю. Організація туризму: Навчальний посібник. – Чернівці: Книги - ХХІ, 2008, С. 41-61.

3. Любіцева О.О. Ринок туристичних послуг. – К.: Альтерпрес, 2003, С. 59-100.

4. Мальська М.П., Худо В.В., Цибух В.І. Основи туристичного бізнесу: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2004, С. 54-66.

5. www. utis.com.ua – українська інформаційна система.

6. www. tour-spravka.kiev.ua – довідка по туризму.

 

Теоретичні відомості

1. Поняття «готельна індустрія»

Розміщення - один з найважливіших елементів туризму. Немає розміщення (ночівлі) - немає туризму. Готельна індустрія - суть системи гостинності. Вона і виходить із найдавніших традицій, характерних практично для будь-якої суспільної формації в історії людства - поваги гостя, святковість його прийому та обслуговування.

Перші вияви розвитку готельної індустрії слід шукати в час зародження туризму як такого.

Для прикладу - античні часи, з яких і дійшли до нас відомості про місця для розміщення приїжджих у зв'язку з торгівлею, паломництвом, лікуванням. У Давній Греції великий поштовх у цій сфері спричинили Олімпійські ігри, на які з'їжджалися учасники і глядачі з усієї країни, котрим потрібно було надати місце для проживання або притулок. Першими попередниками сучасних готелів були кімнати, а подекуди і цілі будинки, які були в монастирях, релігійних центрах або місцях паломництва для місіонерів та інших мандрівників.

В епоху Середньовіччя будинки при монастирях для надання притулку подорожнім з безкоштовним харчуванням називалися з грецької «місця для відпочинку». Утім з плином часу такі місця давали прибуток і переросли у бізнесову діяльність, яка вже почала формуватися у XIII ст. нашої ери. Як доказ цього утворення Асоціації власників постоялих дворів, що виникла 1282 р. у Флоренції (Італія). Асоціація займалася ліцензуванням подібних установ. Згодом членство в таких асоціаціях поширилося на всю Італію та й на інші країни.

Із підвищенням життєвого рівня життя населення в на­ступних сторіччях, підвищувався рівень обслуговування. Причиною того став туризм елітних верств населення.

У XVIII ст. значного розвитку набули „кавові салони", тобто кав'ярні, які відкривали при постоялих дворах.Скромні пансіонати і „кімнати для гостей", у будинках священнослужителів чи монастирях, замінили перед готелі. Одним із них у Європі вважають готель Генріха IV, побудований у Нанті 1788 р. Готель був розрахований на 60 гостей, у ті часи його вважали одним з найкращих на континенті. Згодом 1801 р., у Німеччині відкрили першокласний готель „Бадіше Хоф" в Баден-Бадені, а у Центральній Швейцарії 1812 р. готелі, „Рігі-Клестерлі". У цей період становлення туризму будували пе­редусім розкішні готелі, які обслуговували представників аристократичних верств населення, дворянства, виц0ґо офі­церства".

У другій половині XIX ст. надзвичайно швидко розвивався готельний бізнес, бо до готельних підприємств додаються перші бюро подорожей, завдання яких - організовувати туристичні поїздки і реалізовувати їх споживачеві. А звідси і нові вимоги туристів до умов проживання, що спонукало власників надавати все більше і більше нових послуг, аж до будівництва розкішних апартаментів з високим рівнем комфорту. Згодом такий розвиток привів до створення так званих готельних ланцюжків.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...