Главная Обратная связь

Дисциплины:


Заклади розміщення туристів. Види готелівЗакладами розміщення туристів називають будь-які об'єк­ти, де туристам надають епізодично чи регулярно місце для ночівлі.

До закладів розміщення туристів належать: готелі, фотелі, кемпінги, ботелі, туристичні бази, пансіонати, ротелі, флотелі, бунгало та інші. За міжнародними рекомендаціями (ВТО), заклади розміщення поділяють на чотири групи:

· готелі й аналогічні заклади розміщення;

· комерційні та соціальні заклади розміщення;

· спеціалізовані заклади розміщення;

· приватні туристичні заклади розміщення;

Готелі й мотелі - основні заклади розміщення, а всі інші -додаткові. Основні заклади розміщення

Готелі - найпоширеніший стаціонарний тип розміщення туристів. їх характеризує високий рівень матеріально-технічної бази і сервісу.

Готелі - це заклади, які мають не менше 10 кімнат, з них не більше ніж 20% нічліжних місць може бути в кімнатах, більших, ніж двомісні (під готельним закладом розуміють об'єкт, в якому надають готельні послуги, тобто тимчасове ви наймання кімнат або місць у тих кімнатах, або надання послуг, пов'язаних з винайманням.

Готелі розрізняють ще й за кількістю спальних місць . В американській та українській практиці дотримуються такої типології готелів за місткістю: менше ніж 100 місць - малі готелі, від 100 до 500 - середні, понад 500 - великі.

За рівнем комфорту у міжнародній практиці готелі роз­різняють за зірками.

Системи класифікації готелів

У класифікації готелів у різних країнах використовують різні системи, яких сьогодні понад тридцять. Введенню єдиної класифікації готелів у світі перешкоджає низка чинників, пов’язаних з культурно-історичним розвитком держав, що здійснюють туристичну діяльність, їхніми національними відмінностями, особливостями в критеріях оцінювання якості обслуговування та інші.

Найпоширенішими класифікаціями готелів є:

♦ система зірок (від * до *****), що застосовується у Франції, Австралії, Угорщині, Єгипті, Китаї, Україні, Росії та інших країнах, що беруть участь в міжнародному туристичному обміні;

♦система букв, що застосовується у Греції (А, В, С, Б);

♦система „корон", що характерна для Великобританії;

♦ система балів (від 100 балів - категорія *) до 290 балів (категорія *****) - на основі індійської системи класифікації;

♦ система розрядів та інші.

При всьому різноманітті підходів до системи класифікації готелів на сучасному етапі їх можна об'єднати в дві головні групи: „європейський тип”, основою якого є французька національна система і бальна оцінка, заснована на індійській національній системі.

Французька національна система передбачає поділ готелів на п'ять категорій: „1 зірка", „2”, „3”, „4” і „4 зірки-Люкс”(„5 зірок”).

У таблиці 8.1. подано мінімальні вимоги до готелів за фран­цузькою (європейською) національною системою класифікації.

Як видно з таблиці, розмір готелю практично не впливає на його категорію. Головним критерієм оцінювання категорії готелю, за французькою класифікацією, є комфортність і набір про­понованих послуг.

Таблиця 8.1.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...