Главная Обратная связь

Дисциплины:


Індивідуальна бесіда. Правове вихованняІндивідуальна робота із засудженими і тими, хто звільняється - найбільш відповідальна частина роботи членів комісій. Члени комісій можуть значною мірою вплинути на долю засудженого. Прийняти необхідне рішення і зробити правильний вибір часом надзвичайно складно. Крім того, у багатьох випадках комісії потрібно робити власну оцінку особистості засудженого, його перспективи в соціальній реабілітації. При цьому думка адміністрації виправної установи може істотно відрізнятися від позиції комісії, у силу різниці їхніх завдань.

За таких обставин, членам комісії доводиться приймати рішення на основі власного досвіду спілкування із засудженим і вивчення матеріалів його особової справи.

Пункт 6 Положення про спостережні комісії передбачає можливість відвідування установ виконання покарань членами спостережних комісій, вивчення ними матеріально-житлових і медико-санітарних умов життя засуджених. Представникам комісій надано також право здійснювати особистий прийом засуджених.

Для того, щоб бесіда із засудженим принесла користь, потрібно володіти певними навичками взаємодії, знаннями і мати бажання спілкуватися. Приймемо як аксіому те, що навички спілкування з людьми у представників спостережних комісій є; є і бажання спілкуватися, бо вони дали згоду на свою участь у такій структурі. Залишається лише дещо підвищити рівень специфічних знань стосовно прийомів та технік взаємодії в ході проведення бесід.

Перед відвідуванням установи виконання покарань потрібно точно знати, яку мету Ви ставите, що збираєтеся з'ясовувати і з ким розмовляти. Треба знати також, до якого рівня безпеки відноситься установа, це необхідно для розуміння того, з яким контингентом Ви будете спілкуватися.

Дотримуйтесь правил внутрішнього розпорядку установи.

Спілкуючись із засудженими, пам‘ятайте, що вони вчинили злочин. Але це люди зі своїм (звичайно непростим) життям, обставинами й умовами, що вплинули на здійснення злочину. У деяких з них є родини, і після виходу на волю вони захочуть розпочати зовсім інше життя. У них звичайно збережене почуття гідності, дуже часто це нездорові люди, у тому числі, і з ушкодженою психікою.

Якщо є можливість, то краще розмовляти не в присутності співробітника установи. Але ніколи не приймайте і не передавайте засудженому листів або речей/предметів.

Дотримуйте конфіденційності з питань, що торкаються особистого життя засудженого. Не займайтеся оцінкою його моральних якостей.

Будьте уважні до своїх слів, не вживайте жаргонних слів (цим Ви не підвищите свій авторитет). Не обіцяйте того, чого Ви не зможете виконати. Ви повинні знати, що законодавство дуже обмежує можливості надання допомоги з більшості питань, наприклад, зміна вироку суду – це точно не в компетенції представника спостережної комісії.

Перед зустріччю із засудженим намагайтесь продивитись особову справу. У спілкуванні будьте стримані і поясніть мету відвідування. Ставтесь із повагою до адміністрації і персоналу установи – вони виконують покарання і захищають суспільство від людей, які визнані судом винні у здійсненні злочину.

 

 

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...