Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 6. Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпекуПрактичне заняття – 2 години.

Теоретичні питання

1. Відповідальність за дрібне хуліганство.

2. Відповідальність за стрільбу з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, порушення установленого порядку.

3. Відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

4. Відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

5. Відповідальність за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді.

6. Відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях

Реферати

1. Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку.

2. Відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

 

Методичні рекомендації:

Вивчаючи тему необхідно з'ясувати, які проступки складаються в зазначених галузях, вивчаючи об'єкт та суб'єкт посягань, об'єктивну та суб'єктивну сторону цих правопорушень. Звернути особливу увагу перш за все на ст. ст. 173, 174, 175, 175-1, 178, 182 КУпАП. Визначити, які місця та при яких умовах відноситься до категорії громадських, в чому їх особливість.

 

 

Задачі для розв’язання

 

Задача 1

 

До чергової частини 20.10.99 о 15.00 райвідділу внутрішніх справ був доставлений за брутальну лайку біля дитячого садку, розташованого по вул. Успенська, 15, громадян Іваненко І.С., розпивав пиво «Оболонь».

1. Зробіть юридичний аналіз наведеної ситуації.

2. Складіть необхідні документи.

Задача 2

Скоївши дрібне хуліганство Іваненко І.І. був згоден до притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння їм діяння. У поясненні прохав розглянути матеріал про правопорушення (ст. 173 КУпАП) в його відсутності, Суд притягнув Іваненка І.І. до адміністративної відповідальності – штрафу на суму 53 гривні.

Зробіть аналіз наведеної ситуації та дайте юридичну оцінку діям посадових осіб та суду.

 

Література:

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Наук.-практ. коментар / Р. А. Калюжний, А. Т. Комзюк, О. О. По­грібний та ін. — К.; Правова єдність, 2008. — 781 с.

3. Куян І. Адміністративна відповідальність як інструмент правової держави // Право України. – 1998. - № 5. – С. 66-68.

4. Ващенко С.В., Поліщук В.Г. Адміністративна відповідальність: навч. посіб. / С.В.Ващенко, В.Г.Поліщук. – Запоріжжя: Юридичний інститут МВС України, 2001. – 142 с.5. Колпаков В.К. Адміністративна відповідальність (адміністративно-деліктне право): навч. посіб. / В.К.Колпаков. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 256 с.

6. Миколенко А.И. Административный процесс и административная ответственность в Украине: учебн. пособ. / А.И.Миколенко. – Харьков: Одиссей, 2007. – 360 с.

7. Бельский К.С. Административная ответственность: генезис, основные признаки, структура // Государство и право. – 1999. – № 12. – С.12-20.

8. Літошенко О.С. Адміністративна відповідальність в системі юридичної відповідальності: Автореф. дис. … канд. юрид. наук. – К., 2005. – 21 с.

9. Концепція адміністративної реформи в Україні. – К.: Держ. Комісія з проведення в Україні адміністративної реформи, 1998. – 59 с.

10. Управління адміністративно - політичною діяльністю. Навчальний посібник. Х.П. Ярмакі. Одеса «Юридична література», 2004. – 206 с.

11. Адміністративно – наглядова діяльність міліції в Україні. Монографія. Х.П. Ярмакі. Одеса «Юридична література», 2006. – 333 с.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...