Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 1. Адміністративна відповідальність за законодавством України.– 2 год 

Задача №1

Гр. Чемоданова Т.О., рухаючись в межах населеного пункту на транспортному засобі „Daewoo Sens” перевищила швидкість руху та вимогу дорожнього знаку „STOP”, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 КУпАП. В подальшому свої дії вона пояснила тим, що порушила правила дорожнього руху вимушено, так як терміново доставляла вагітну подругу до пологового будинку.

Завдання: Здійснити правовий аналіз ситуації. Встановити, які заходи відповідальності можуть бути застосовані до гр. Чемоданової.

 

Задача № 2

Курсант ДДУВС Шолохов А.Г. не мав проїзних документів під час поїздки в потязі “Дніпропетровськ-Лубни”. Відсутність документів при перевірці посадовими особами Укрзалізниці він пояснив дією ст. 11 Закону України „Про міліцію”, однак був підданий штрафу обсягом у 200 грн.

Завдання: Дати правову оцінку ситуації. Визначити правомірність притягнення до адміністративної відповідальності курсанта ДДУВС.

 

Задача № 3

Приміщення психіатричної лікарні самовільно покинув Гр. Костирко С.С., де проходив планове обстеження у зв’язку із захворюванням на „шизофренію”. В парку ім. Глоби в м. Дніпропетровську гр. Костирко С.С. образливо чіплявся до громадян та нецензурно лаявся, доки не був затриманий дільничним інспектором міліції та доставлений до найближчого районного відділу міліції.

Завдання: Дати юридичну оцінку ситуації. Визначити можливі заходи відповідальності гр. Костирко.

Задача № 4

За фактом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 175-1 КУпАП п’ятнадцятирічним гр. Сергієнком Д.В. дільничний інспектор Індустріального РВ ДМУ ГУМВС України в Д/о склав протокол та наклав на Сергієнка штраф у розмірі 10 н.м.д.г. Значний розмір санкції дільничний мотивував тим, що Сергієнко в момент вчинення правопорушення стояв біля бочки з легкозаймистою речовиною.

Завдання: Дати правову оцінку ситуації. Кваліфікувати дії дільничного інспектора міліції; чи правомірно накладено стягнення?

Тема 2. Поняття, ознаки та юридичний склад адміністративного правопорушення. – 2 год.

 

Задача № 1

Заповнити таблицю, використовуючи КУпАП України:

  Номер та назва статті КУпАП України Юридичний склад адміністративного правопорушення
    Об’єкт Об’єктивна сторона Суб’єктивна сторона Суб’єкт
1.          
2.          
3.          
4.          
5.          
6.          
7.          
8.          
9.          
10.          

Задача №2Заповнити таблицю, використовуючи КУпАП України:

  Номер та назва статті КУпАП України Формальний склад Матеріальний склад
1.      
2.      
3.      
4.      
5.      
6.      
7.      
8.      
9.      
10.      

Задача №3

За допомогою КУпАП наведіть приклади протиправних діянь, що караються в адміністративному порядку:

1. Простих.

2. Складних:

- з двома різними діями;

- з альтернативними діями

- збірних (бланкетні склади);

- триваючих;

- продовжуваних.

 

 

Задача № 4

За допомогою КУпАП наведіть приклади правопорушень із спеціальними суб’єктами:

1) посадові особи;

2) водії транспортних засобів;

3) іноземці та особи без громадянства;

4) особи, віком від 18 років;

5) батьки та особи, що їх замінюють.

Тема 3. Поняття та види адміністративних стягнень. – 2 год.

Задача №1

Визначити, які із перелічених заходів відповідальності є адміністративними стягненнями:

1) застереження; 2) громадські роботи; 3) позбавлення волі; 4) адміністративне видворення; 5) догана; 6) примусове лікування; 7) обмеження діяльності юридичної особи; 8) позбавлення спеціального права; 9) пониження у спеціальному званні; 10) звільнення з місця роботи; 11) довічне ув’язнення; 12) штраф.

Задача №2

За викрадення коробки сірників з приміщення супермаркету «Сільпо» на гр. Вовкулака О.П. Жовтневим районним судом м. Дніпропетровська було накладено штраф у розмірі 200 грн.

Завдання:Здійснити правовий аналіз ситуації та встановити правомірність накладення стягнення.

 

Задача №3

За торгівлю морквою на зупинці трамваю № 5 в м. Дніпропетровську гр. Аврамова Л.О. була притягнена до адміністративної відповідальності. Постановою Самарського районного суду м. Дніпропетровська на неї було накладено штраф, розміром у 3 н.м.д.г. із конфіскацією предметів торгівлі та громадські роботи, тривалістю 20 годин.

Завдання:Визначити, яке правопорушення було вчинене Аврамовою. З’ясувати правомірність накладення стягнення районним судом.

Задача №4

За вчинення дрібного хуліганства гр. Петренко І.К. (32 роки, непрацюючий) був підданий адміністративному арешту строком на 10 діб. Під час відбування стягнення його залучали на фізичні роботи по прибиранню прилеглої території.

Завдання: Дати юридичну оцінку ситуації, встановити можливість трудового використання осіб, що відбувають адміністративний арешт.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...