Главная Обратная связь

Дисциплины:


Актуальність безпеки побутової хімії для Людини і ПриродиМиючі засоби, в тому числі пральні порошки, світова гігієнічна наука відносить до найбільш небезпечних для здоров'я людини. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням, постійним (на протязі всього життя) контактом людини з миючими засобами, включаючи контакт шкіри людини з одягом, на якій є залишки токсичних компонентів пральних порошків.

Не дивлячись на створення в світі за останні 30 років нових, більш гігієнічно безпечних рецептур пральних порошків, проблема безпеки все ще не вирішена. В світі найбільш масовими пральними порошками до 80-х років були порошки на базі з'єднань фосфору. Проте, вченими багатьох країн було встановлено, що ці пральні порошки крім великої екологічної шкоди, наносять ще й шкоду здоров'ю людей. Контакт шкіри з розчинами і залишками порошків з випраного одягу приводить до обезжирення і знищення захисних функцій шкіри, яка перестає затримувати і починає вільно пропускати в лімфатичну і кровоносну системи людини небезпечні компоненти фосфатних пральних порошків - фосфати, поверхнево-активні речовини, мікроби, віруси і т.д.

Особливо агресивні в своїх діях є аніонні поверхнево-активні речовини (а-ПАР). Вони здатні викликати грубі порушення імунітету, розвиток алергії, ураження мозку, печінки, нирок, легень. Наявність фосфатних добавок в порошках призводить до значного підсилення токсичних (ядовитих) властивостей а-ПАР, так як ці добавки створюють умови для більш інтенсивного проникнення а-ПАР через шкіру.

Таким чином, займатися цією проблемою є актуально, оскільки, побутова хімія, а особливо пральні порошки, досить інтенсивно використовуються в народному господарстві і не приносять користі як навколишньому середовищі так і людям загалом.

Об'єктом даної роботи є пральний порошок.

Предметом є дослідження безпечності прального порошку.

Тому метою даної роботи є вивчення безпеки побутової хімії для людини і природи.

Основними завданнями роботи є:

1. Аналіз вітчизняного та світового ринку пральних порошків.

2. Дослідження сировини з якої виготовлений пральний порошок.

3. Зробити дослідження по безпечності прального порошку.

4. Визначити споживчі властивості прального порошку.


Миючі засоби, в тому числі пральні порошки користуються широким попитом на ринку непродовольчих товарів. Основною проблемою залишається небезпечність використання пральних порошків завдяки високому вмісту хімічних елементів, які входять до складу миючих засобів. Гіпотезою щодо небезпечності пральних порошків є вміст у них фосфатних та ортофосфатних речовин, які перевищують норму, тому причиною цього є не вимивання їх з одягу до двадцятого полоскання. Вивчаючи властивості цих хімікатів, можна припустити , що під час носіння одягу з його пор випаровуються залишки фосфатних оболонок, які спричиняють алергічну реакцію в організмі людини.

Гіпотезою вирішення даної проблеми є використання без фосфатних порошків та миючих засобів з заміною хімікатів на екологічно чисті речовини з високою ефективністю.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...