Главная Обратная связь

Дисциплины:


Інноваційні характери виробництваКлючові слова науково-технічної галузі проекту:

М`ЯСО, НОВИЗНА, КОВБАСА, ВАГІТНІ, М`ЯСО ПТИЦІ, КОПЧЕННЯ, ВОВЧОК, ТЕРМОКАМЕРА, ШПРИЦЮВАННЯ, РЕАЛІЗАЦІЯ.

М`ясо – скелетна поперечно-смугаста мускулатура тварини з прилеглими до неї жирової та сполучної тканин, а також прилеглої кістковою тканиною (м'ясо на кістках) або без неї (безкісткове м'ясо). Також, м'ясом іноді називають деякі субпродукти: мови, печінка, нирки, мозок, серце, діафрагми, м'ясо голів і стравоходу і т. д. М'ясо використовується переважно як харчовий продукт.

Новизна – нове, невідоме,ще не використоване.

Ковбаса – м`ясний продукт на основі фаршу, приготований з додаванням спецій, і заключний в оболонку, і пройшли термічну обробку.

Вагітні – жінки які чекають на народження дитини.

М`ясо птиці – дієтичний поживний продукт,який отримують від свійської чи дикої птиці, багатий на білки,та незамінні амінокислоти.

Копчення – термічна обробка продукту гарячим повітрям, димом з коптильними речовинам( деревоною,смолою), що надають продукту приємний золотаво-коришневий колір,та смак копченості.

Вовчок – обладнання для подрібнення м`ясної,і не тільки сировини,до шматочків(кубиків) 2-3мм.

Термокамера – універсальне обладнання де проходить готування ковбасних виробів, з потрібною температурою,вологістю повітря та циркуляцією повтряно-парової суміші.

Шприцювання – наповнення оболонок ковбасним фаршем.

Реалізація – відпуск уторгівельну мережуготової продукції.

Спеціалізовані тваринницько-промислові комплекси є важливою ланкою агропромислового комплексу України. Вони суміщають виробництво і промислову переробку сировинних ресурсів тваринницького походження, реалізацію готової продукції підприємства і організації. В межах тваринницько-промислових комплексів виникають, як правило, прямі виробничі зв’язки між сільськогосподарськими підприємствами, що виробляють продукцію тваринництва, і промисловими підприємствами, що її переробляють. В результаті агропромислової інтеграції тваринництва з іншими галузями в Україні сформувалися такі спеціалізовані тваринницько-промислові комплекси: м’ясопромисловий, молокопромисловий і птахопромисловий.

М’ясопромисловий комплекс України діє на основі розвитку тваринництва м’ясного і м'ясомолочного напрямків і переробки його сировини. В його склад входять також обслуговуючі галузі: виробництво обладнання для тваринницьких ферм і м’ясної промисловості, комбікормова промисловість, кормовиробництво і виробництво тари.

Основою формування м'ясопромислового комплексу України є м’ясне скотарство, птахівництво, вівчарство.

Птахівництво – галузь тваринництва, яка відрізняється різноманітністю виробляємої продукції ( м’ясо, яйця, перо, пух і тд.), і можливістю переходу всього технологічного циклу на безперервний потік.[1]М’ясо птиці – високо цінний продукт. У ньому містяться жири, білки( у грудних м’язах птиці 92% повноцінних білків), мінеральні речовини і вітаміни. У паховому жирі, особливо у гусей міститься до 90% легкоплавкої олеїнової кислоти, яка так необхідна для нормальної життєдіяльності людини.

В наш час м’ясна промисловість виробляє широкий асортимент виробів. Найбільш розповсюдженими є ковбасні: варені ковбаси, сосиски, сардельки, сирокопчені ковбаси, варено-копчені, напівкопчені.

Напівкопчені ковбаси – один з найпопулярніших у покупців видів ковбасних виробів. Їх виробляють з добірної сировини по традиційних та інноваційних рецептурах на сучасному устаткуванні. Кожен вид ковбас має свій неповторний смак, аромат і малюнок. Букет формується поєднанням натуральних спецій і прянощів. Напівкопчені ковбаси відносять до найбільш цінних харчових продуктів оскільки вони є одним з основних постачальників організму людини повноцінних білків, необхідних для побудови тканин, органів і забезпечення фізіологічних процесів. У ній також міститься жир, який витрачається на покриття енергетичних витрат організму і є джерелом життєво-необхідних мінеральних елементів, як магній, залізо, калій, фосфор, а також вітаміни А, Д, Е і особливо групи В. Одні в них цінують приємний смак і аромат копченості, для інших основною перевагою є тривалість зберігання.

Харчування вагітної жінки є важливим чинником для держави, адже жінка це продовжувач роду,а на даний час не існує спеціальних ковбасних виробів для жінок у « цікавому положенні», а даремно!

Під час вагітності збільшуються витрати внутрішніх енергетичних ресурсів жіночого організму, у період вагітності створюється енегретичне депо (жировий запас), що використовується під час лактації. Усі ці витрати енергії мають постійно поповнюватися, тому вагітні жінки потребують повноцінного харчування.

Існує помилкова думка, що вагітна жінка повинна значно змінити свій звичайний раціон, включивши в нього особливі, найчастіше дорогі продукти. Навпаки, звичайна проста їжа може бути здоровою і корисною. Звичайно має бути збалансованою за основними поживними властивостями.

З перших днів вагітності організм жінки потребує надходження повноцінних білків – основного будівельного матеріалу для клітин плоду, що розвивається, а що це як не м`ясні вироби. М`ясо птиці не чим не поступається по смаковим властивостям м`ясу свинини, чи говядини, а для вагітних є кращім варіантом за свою засвоюваність організмом. до скаладу курячого м`яса входить такий необхідний елемент як залізо,атакож такі необхідні вітаміни В1, В2, В6, В12, РР. Під час вагітності збільшується потреба у вуглеводах і жирах, що входять до складу всіх тканин організму та є важливим джерелом енергії. Крім того, до складу жирів входять також жиророзчинні вітаміни (А, Е, К, Д),

Для вагітної жінки харчування має свої особливості. Забезпечивши повноцінне і раціональне харчування під час вагітності, цим самим ми створюємо сприятливий фон для повноцінного фізичного і психічного здоров'я майбутнього потомства.

Раціональне харчування вагітних розглядається наукою і підтверджується практикою як один з головних факторів для сприятливого перебігу вагітності, родів, післяродового періоду, нормального внутрішньоутробного розвитку плоду.

Аналогів даної продукції на ринку не існує, тому виробництво ковбаси для вагітних стане перспективним витком м`ясної промисловості,але існують деякі дієтичні ковбаси,що також можуть підходити для харчування вагітних жінок.

 

Таблиця 1.

«Порівняльна характеристика ковбас»

Елемент порівняння Ковбаса пташина для вагітних Дитяча ковбаса «Лікарська» «Любительська»
Ціна 60-70грн 30-70грн 50-80грн 60-80грн
Час перебування на ринку 2-3місяці 50 років 70 років 25 років
Збагачення кальцієм (%) 7,5 3,5

 

 

Таблиця 2

«Хімічний склад напівкопченихковбас»

Сировина W, % pH Пластичність, см2г/кг ВЗЗмф, % ВЗЗаф, %
Сировина несолена
Яловичина жилована першого сорту 68,5±3,4 6,3±0,4 13,6±1,4 58,8±3,7 94,8±2,6
Свинина жилована напівжирна 54,3±4,2 5,9±0,5 15,3±1,8 42,3±4,2 82,3±3,4
Курятина жилована 46,40±5,2 6,35±0,5 17,3±1,2 42,40±5,0 92,23

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...