Главная Обратная связь

Дисциплины:


Магазини модного одягу в МосквіДо останнього моменту безумовним лідером в розповсюдженні торгівлі модним одягом залишалися магазини Москви, що щорічно збільшує обсяг продажів на 30-40%. Більш того, російська столиця по цих параметрах обігнала навіть інші міста світу. У 2001 році московський магазин Fendi вийшов на третє місце після римського і нью-йоркського, Dolce & Gabbana - на друге після міланського, магазин Gucci - на друге місце після нью-йоркського, а магазин Вrioni - на перше місце за абсолютними обсягами продажів (за даними компанії Mercury). Найулюбленішими брендами одягу представники середнього класу визнали Oggi, Wool & Cotton, Colin's, Sasch, Ellen Kloss. В даний час в столиці працює 29 мереж мультибрендових магазинів.До мережевих мультімарочним гравців можна віднести: компанію «Подіум», до складу якої входять п'ять магазинів, «Кашемір і Шовк» - 11, Uomo Collezioni - 4 і «Фараон» - 3 магазини. В середньому ж кількість магазинів в мережах на роздрібному ринку одягу класу «люкс» рівно трьом. При цьому практично половина всіх московських роздрібних магазинів елітного одягу розташувалася в межах Садового кільця. За центром слідує західна частина столиці: на Кутузовському проспекті і в довколишніх районах сконцентровано 20% бутіків. Одним з перспективних напрямків з точки зору розміщення нових магазинів маркетологи називають південний захід Москви, зокрема Ленінський проспект. На даний момент у столиці представлене 287 марок модного одягу, працює 180 мультибрендових і 125 монобрендових магазинів. Однак, незважаючи на вселяючу статистику, експерти вважають, що ринок модного одягу в Москві на даний момент насичений не повністю. Щорічно відкриваються десятки бутіків, і навіть на місці закрився неодмінно з'являється магазин того ж формату. Як ілюстрація підвищеної активності гравців ринку модного одягу можна привести приклад із заповнюваністю магазинами всіляких торгових центрів столиці: у момент відкриття ТЦ бутіки, як правило, займають одну десяту загальній площі. Після 2-3 років (етап розкручування самого торгового комплексу) вільних місць не залишається, а охочих відкрити магазин не зменшується.

Специфіка бізнес-плану магазину

Торгівля модним одягом - специфічний і дуже важкий бізнес. Важкий - із-за непередбачуваності модних течій і віянь, які можуть зробити власника торгової марки дуже заможною людиною або, навпаки, розорити за один сезон. Жорстка залежність від моди, капризів і смаків покупців накладає особливий відбиток на керівництво «модним» бізнесом, практику маркетингу на ринку модного одягу. При складанні бізнес-плану вашого магазина врахуйте всі особливості цього ринку і будьте готові до труднощів. Продукт: управління асортиментом магазину, який торгує модним одягом. Основою роздрібної торгівлі модним одягом, від якої залежить успіх або провал магазина, є прогнозування попиту. Товар, що став раптом немодним або куплений в надмірному об'ємі, іноді неможливо реалізувати навіть за закупівельною ціною. З іншого боку, недостатній обсяг закупівель магазина може привести до передчасного виснаження запасів і незадоволеності покупців. Справа в тому, що багато клієнтів відвідують конкуруючі магазини, прицінюються і лише потім повертаються за товаром. На ринку модного одягу в Москві один лояльний покупець здатний принести магазину декілька тисяч доларів на рік. Оптимальний об'єм закупівель важливий для власника магазина ще і тому, що в такому випадку економляться кошти, що витрачаються на транспортування, митницю і т.д. Менеджер зі закупівель, як і маркетолог компанії, повинен ретельно вивчати тенденції моди, уважно відстежуючи можливі тренди на майбутній сезон і плануючи асортимент магазину. У зв'язку з цим цікавий маркетинговий прийом, використовуваний як стандарт роботи персоналу в роздрібних магазинах Західної Європи, включаючи магазини одягу: за відсутності в магазині відповідного розміру, моделі, кольори продавець рекомендує покупцеві відвідати магазин конкурента, де зараз, можливо, є те, що йому потрібно. При неправильності підходу прийом насправді ефективний як засіб побудови лояльності покупця - «ми настільки зацікавлені в тому, щоб допомогти нашим клієнтам, що готові пожертвувати операцією і віддати її конкурентові».

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...