Главная Обратная связь

Дисциплины:


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУРозрахункова робота

з дисципліни: «Основи підприємницької діяльності»

на тему: «Організація послуг фітнес клуба»

 

Виконала:

студентка групи АР-308

Іванків І.О.

Прийняв:

старший викладач

Стояновський А.Р.

 

Львів – 2011


ЗМІСТ

 

РЕЗЮМЕ. .

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ.. .

2. АНАЛІЗ РИНКУ.. .

3. МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН. СТРАТЕГІЯ МАРКЕТИНГУ.. .

4. ФІНАНСОВИЙ ПЛАН.. .

5. АНАЛІЗ РИЗИКІВ.. .

 


РЕЗЮМЕ

Бізнес-план підкреслює характер підприємницької діяльності розкриває всі сторони запропонованого комерційного заходу, яким планується займатися та обґрунтовує економічну ефективність та доцільність його проведення,він характеризує модель підприємства в майбутньому. За допомогою бізнес плану ми можемо заздалегідь виявити:

· рівень життєспроможность та стійкості підприємства;

· сильні та слабкі сторіни фірми;

· конкретизацію стратегії розвитку через систему кількісних і якісних показників;

· зниження ризиків підприємницької діяльності.

В даному бізнес-плані розглядається можливість впровадження комплексу заходів, направлених на реалізацію проекту «Фітнес клубу» з метою обгрунтовати економічної ефективності,фінансування та впровадження.

Я, Іванків Іванна Олексіївна для заняття підприємницькою діяльністю обрала надання послуг фітнес клуба. Ослуговування буде проводитись в межах міста Львова .Оскільки дуже часто люди відвідують фітнес-клуби в ранкові або вечірні годинники їм зручніше, щоб заклад перебував якнайближче до місця їхнього проживання,тому місцем розташування фітнес-клуба буде спальний район з великою кількістю багатоповерхових житлових будинків і з малою наявність конкурентів на даній території. Відкриття фітнес-клуба відбудеться в Шевченківському районі, за адресою: м. Львів, вул. Мазепи 11А , у новозбудованому бізнес-центрі,який є осередком житлового району.

Почати власну діяльність планую за рахунок наявних власних заощаджень. Розпочинаючи свою справу я буду старатись,щоб заняття проводили високопрофесійні тренера,за допомогою якісних спортивних інвентарів та привітного персоналу,який повинен мати медичні книжки й відповідне утворення і все це за привабливими на ринку цінами,які є конкурентноспроможними.

Кошторисна вартість пропонованого мною проекту становить 20000 грн. При позитивному просуванні справи витрати, пов’язані з його започаткуванням повернуться через 3 місяці роботи. Даний проект передбачає створення для себе робочого місця і одержання прибутку.

Сильними сторонами реалізації даного проекту вважаю:· наявність досвіду роботи у сфері надання фітнес послуг;

· знання ринку та потреб клієнтів;

· наявність широкої клієнтської бази;

· наявність якісного інвентаря;

· наявність власних заощаджень для започаткування бізнесу;

· найбільш виграшне місце розташування фітнес-клуба;

· наявність ділових контактів з різними постачальниками спорттоварів;

· проект не потребує значних капіталовкладень і є реалістичним.

Виграшне розташування та наявний досвід роботи персоналу в даній сфері підприємництва, а також проведені розрахунки, дають можливість стверджувати, що обраний мною вид діяльності обов’язково буде приносити прибуток та створить нові робочі місця і перспективи розвитку бізнесу.

Слабкою стороною діяльності бізнесу є відсутність додаткових послуг,таких як: послуги масажу,сауни,фіто-бару,які потребують значних додаткових коштів і можлива в подальшому конкурентність,оскільки район є з великою кількість населення і потребує не одного фітнес-клуба. В даному випадку виходом із цієї ситуації буде подальше вкладення більшої частини прибутку для розширення послуг і площі клуба.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ

Головною ідеєю моєї підприємницької діяльності є відкриття фітнес клубу середнього класу,оскільки попит на якісні фітнес-послуги постійно зростає. З допомогою кваліфікованих працівників,добре опрацьованих та удосконалених занять,яких є широкий вибір,кожен відвідувач має змогу підібрати досконалу для себе програму,в залежності від побажань і стану здоровя і все за помірними цінами.

Даний проект передбачає здійснення діяльності у сфері надання спортивно-оздоровчих послуг для жінок різної вікової категорії. Оскільки фітнес-клуб буде розташований в бізнес-центрі,який є осередком житлового району,що дасть змогу відвідувати клуб як і жителям району,так і співробітникам бізнес-центру не витрачаючи на це багато часу. Це повинно збільшити кількість відвідувачів і дати прибуток. Фітнес клуб надаватиме можливість занять фітнесом для приватних осіб з можливостями систематичних занятть по клубних картах . В перспективі планую збільшити площу,відкрити додаткові послуги з метою збільшення кількості клієнтів та задовільнити навіть найбільш вибагливих відвідувачів.

Кожний клієнт буде мати можливість проконсультуватись щодо підбору навантажень,правильної програми,які підійдуть іменно йому з досвідченими фахівцями. Різновидність послуг дадуть мені змогу конкурувати і ефективно впроваджувати свою ідею.

Для досягнення мети буде здійснене поширення рекламних листівок,анкет ,в яких кожний зможе висловити своє бачення ідеального фітнес-центру,що дасть смогу якщо є,то виправити недоліки і в подальшому розширюватись і удосконалювати надання послуг за побажаннями клієнтів,а привабливі ціни будуть заохоченням відвідати саме цей фітнес-клуб.


2.АНАЛІЗ РИНКУ

Популярність здорового способу життя серед жителів нашої країни росте з кожним роком. А існуючі спортивні заклади поки не можуть цей попит повноцінно задовольняти. Старі спортивні майданчики та стадіони, звичайно, підходять людям, але що робити тим, чий дохід дозволяє витрачати достатню кількість грошей на професійні заняття з хорошим тренером? Шукати фітнес клуб! Однак таких клубів ще дуже мало і є вони далеко не в кожному районі великих і середніх міст. А вже про дрібні населені пункти і говорити не доводиться. Тому відкриття фітнес клубу може стати хорошою ідеєю для старту власного малого бізнесу. Створений попит на послуги фітнес центрів вже є, а гідні пропозиції в необхідній кількості поки що відсутні.

Територіально мій бізнес буде організований за адресою м.Львів вул.Мазепи 11А в новозбудованому бізнес центрі-рис.1

Провівши дослідження ринку у галузі надання послуг фітнес центру,широко розглядаючи шляхи та способи досягнення поставлених цілей було встановлено ,що на території Львова у межах Шевченківського району є невелика кількість закладів з наданням даних послуг відповідно до кількості населення. Найбільшим конкурентом,який здійснює діяльність аналогічну до пропонованої в проекті є «Фітнес сіті»,який знаходиться на вул. Чорновола, 67б,але в даний момент закритий на реставрацію.

 

Позначення до рис.1:

-запропонований

 

 
 


-конкуренти

 

 

 

Рис.1 Територіальне розташування пропонованого в проекті бізнесу та основних конкурентів.

 

В межах Шевченківського району м.Львова функціонують і інші спортивно-оздоровчі центри ,проте в основному ціни на послуги в них є досить значними,не кожний може собі позволити дані послуги,або ж за доступними цінами незадовільні умови .Дослідивши аналіз конкурентної ситуації на ринку визначила ряд переваг запропонованого мною бізнесу:

ü помірні ціни;

ü якісне обслуговування;

ü мала затрата часу на шлях добирання;

ü долучення ЗМІ;

ü висококваліфіковані працівники;

ü відстань до конкурентних центрів є достатньо велика;

ü велике коло споживачів,як жителів так і працюючих в бізнес центрі;

ü широкий вибір послуг;

ü якісно обладнане приміщення під фітнес-клуб.

Отже,можна зробити висновок ,що існує реальний шанс відкрити прибутковий бізнес у спортивно-оздоровчій сфері,на запропонованій місцевості ,який буде життєспроможним та стійким підприємством.


3.МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН. СТРАТЕГІЯ МАРКЕТИНГУ

Для відкриття фітнес-клубу був обраний Шевченківський район міста Львова по вулиці Мазепи. Це пов'язано з тим, що в районі не так багато фітнес-клубів, при цьому район густо заселений. Отже, є попит на послуги фітнес-клубу , а пропозиція не висока.

Надання послуг буде здійснюватися обслуговуванням по клубних картах для занять фітнесом,за цінами нижчими ніж у конкурентів. Закупівлю спортивного інвентаря я буду проводити на європейському ринку, а також в мережі дилерів по Україні. Я буду проводити опитування клієнтів для задоволення їхніх потреб і отримання прибутку,за домогою анкет. Перевага моєї справи заключається в тому, що я знаю попит, і безпосередньо маю знайомства з постачальниками, знаю якість їх товару і вмію домовитися про вигідну ціну,а також те що фітнес-клуб буде знаходитись в бізнес центрі,що приверне увагу багатьох жінок,які там працюють для економії часу. Клієнтів я буду привертати шляхом реклами за допомогою флаєрів та інтернету.

Фітнес-клуби в нашій країні з'явилися відносно недавно. Перші цивілізовані спортивно-оздоровчі установи в багатьох містах стали відкриватися тільки на початку 90-х років минулого століття, і відразу набули величезної популярності у наших громадян. Людей, що бажають вести здоровий спосіб життя, знайшлося дуже багато, фітнес-клуби ніколи не пустували. Відвідувати такі клуби стали не тільки через престиж і моду, але, в основному, керуючись користю для здоров'я. Експерти встановили, що щоденні заняття фітнесом скорочують ризик серцевої хвороби, знижують тиск і піднімають рівні "хорошого" холестерину.

На початковій стадії розвитку бізнесу діяльність буде спрямована на залучення максимально можливої кількості користувачів послугами. Оскільки конкурентність у даній галузі з кожним днем збільшується ,то в найближчий час планується розширення площі,збільшення послуг, розробка нових програм. Використання ЗМІ та створення веб сайту дась змогу залучити якомога більшу кількість клієнтів.

Ціни на вже існуючі послуги будуть нижчі, ніж у конкурентів,а на нові види послуг вони будуть вищими. Цінова політика фірми будуватиметься на принципі висока якість - помірна ціна. Для максимального використання можливостей фірми розглядається можливість введення знижок, пільгового часу і т.д.

Послуги надані конкурентами такої ж якості як у нас встановлювати ціни на 5-10% нижче, а на послуги, що надаються тільки нами, ціна може бути вище на 10 - 20% у порівнянні з цінами на послуги замінники. Але цінова політика повинна будуватися на принципах максимізації завантаження виробничих потужностей.

Провівши маркетингове дослідження даної підприємницької діяльності можна стверджувати що споживач знайде у мене необхідні послуги за помірними цінами і на майбутнє я зможу збільшити різновид надання послуг. Створити собі добрий професійний імідж. Моїми споживачами будуть жінки ,які проживають в Шевченківському районі і працюють у даному біснез центрі. Перевагу нададуть моєму закладу саме тому, що він визначатися різноманітністю, високою якістю та низькою ціною. Для боротьби з конкурентами я постійно дбатиму про розширення асортименту послуг ,за привітність персоналу та постійного зацікавлення різноманітними акціями, завжди буду враховувати запити клієнтів різними засобами. Буду працювати на рекламу свого товару, буду працювати над підвищенням рівня культури обслуговування та вивчення запитів клієнтів.


4. ФІНАНСОВИЙ ПЛАН

Початок власної справи планую розпочати з власних заощаджень у розмірі 20 000 грн. Підприємницька діяльність буде здійснюватись за спрощеною системою шляхом сплати єдиного податку. Такий порядок дає можливість максимально спростити облік та зменшити власні витрати, разом з тим досягти максимального прибутку. З метою аналізу економічної ефективності реалізації інвестиційного проекту наведемо аналіз наступних економічних показників:

- Планові показники обсягів реалізації продукції в ході реалізації проекту (таблиця 1);

- Прогноз доходів в ході реалізації проекту (таблиця 2);

- Матеріальні витрати (на закупівлю сировини, матеріалів і т.д.) (таблиця 3 );

- Витрати періоду (за квартал), які необхідні для реалізації проекту (таблиця 4);

- Прогноз доходів, витрат та фінансових результатів в ході реалізації проекту (таблиця 5);

- Дані про необхідні засоби праці, які необхідні для реалізації проекту (таблиця 6);

- Кошторисна вартість та календарний план інвестиційного проекту (таблиця 7);

- Прогноз фінансових результатів діяльності виконавця проекту (таблиця 8);

- Графічне зображення формування фінансових результатів в перший рік реалізації проекту .

 

Таблиця 1

Планові показники обсягів реалізації продукції в ході реалізації проекту (н.о.)

 

Одиниці виробу Асортимент продукції (товарів, робіт, послуг 2012 рік
1 кв. 2 кв. 3 кв. 4 кв.
з/міс. Body Shape
з/міс. Пілатес
з/міс. Functional
з/міс. Каланетика
з/міс. Хатха Йога
з/міс. ABC

 

У даній таблиці подано планові показники обсягів реалізації продукції. Можна побачити асортимент та кількість попиту по кварталах. Дані цифри виходять з виробничих потужностей , а також з урахуванням потреб ринку. Основним напрямом діяльності в ході реалізації проекту є реалізація надання спортивно-оздоровчих послуг.

Таблиця 2

Прогноз доходів в ході реалізації проекту (тис.грн.)

Асортимент продукції (товарів, робіт, послуг) Ціна продукції за год. Дохід від реалізації продукції (з ПДВ)
2012 рік
1 кв. 2 кв. 3 кв. 4 кв.
Body Shape
Пілатес
Functional
Каланетика
Хатха Йога
ABS
ВСЬОГО

 

У прогнозі доходів в ході реалізації проекту показано ціну надання послуги за 1 год. та доходи по кварталах. Ціна послуги встановлюється виходячи з існуючих цін ринку та з урахуванням конкуренції, яка обирається для одержання прибутку. У моєму проекті ціни є реалістичними і прийнятними та конкурентноспроможними оскільки усі послуги мого фітнес-центру є високоякісними.

 

Таблиця 3

Матеріальні витрати (на закупівлю сировини, матеріалів і т. д.)

Матеріальні ресурси (детально) Одиниці виміру Ціна, грн. Body Shape Пілатес Functional Каланетика Хатха Йога ABC
вода питна л. 1.0
посуд шт. 0.15
мило 500мл. 0.1 0.1 0.1 0.1 0.1 0.1

 

В даній таблиці показано матеріальні ресурси, які необхідно використовувати для реалізації мого проекту. Також тут показано їхню ціну за один виріб та квартальні витрати. Можна зауважити, що серед даного асортименту подано не необхідний,а додатковий матеріал для обслуговування та покращення рівня надання послуг.

Таблиця 4

Витрати періоду (за квартал), які необхідні для реалізації проекту

Витрати 2012 рік
1 кв. 2 кв. 3 кв. 4 кв.
Матеріальні витрати
Витрати на оплату праці (з відрахуваннями на соцзаходи)
Загальновиробничі витрати, в т.ч.:
витрати на оренду приміщення
обладнання      
техніка      
поточний ремонт та обслуговування обладнання
витрати на електроенергію
витрати на водопостачання
амортизації (10% від вартості всіх основних фондів)
витрати на опалення, підігрів води
інтернет
придбання інвентаря для спотрзалу    
коврики    
мячі      
Витрати на збут, в т.ч.:
витрати на рекламу
Податки та інші обов’язкові платежі
Всього

У таблиці 4 «Витрати періоду, які необхідні для реалізації» добре видно весь процес бізнесу. Можна побачити , що в залежності від сезону міняються ціни і те що найбільшими є матеріальні витрати.

 

Таблиця 5

(грн.)

Прогноз доходів, витрат та фінансових результатів в ході реалізації проекту

Назва показника 2012 рік
1 кв. 2 кв. 3 кв. 4 кв. Всього за рік
Дохід від реалізації продукції
Витрати пов’язані з реалізацією
Матеріальні витрати
Витрати на оплату праці (з врахуванням на соцзаходи)
Загальновиробничі витрати
Податки та інші обов’язкові платежі
Прибуток

 

У цій таблиці показано самі основні цифри. Дохід, витрати та прибуток залежать від сезону. Найменш прибутковим у моєму бізнесі є 3 квартали , це пояснюється тим , що літо це сезон відпусток,поїздок,є більша можливісь займатись спортом на свіжому повітрі,поїхавши в гори,чи на море.

 

Таблиця 6

Дані про необхідні засоби праці, які необхідні для реалізації проекту

Найменування Одиниці виміру Ціна одиниці грн./кв. Кількість Загальні витрати Умови використання (придбання, оренда чи лізинг)
Приміщення м кв. 81,81 оренда
Обладнання(муз.апаратура) шт. придбання
Меблі (шафки) шт. придбання
Ноутбук шт. придбання
Дзеркала м.кв. придбання
Мячі шт. придбання
Коврики шт. придбання
Ремонт та обслуговування обладнання - - оплата послуг
Всьоговартість придбаних основних засобів грн.. - - -

 

У таблиці 6 ми можем побачити площу орендованого приміщення,яке знаходиться по вул. Мазепи 11А у м.Львові ,дане приміщення у хорошому стані ,але необхідний незначний ремонт для встановлення дзеркал та вентиляції. Музична апаратура фірми LG,модель XB66 , ноутбук фірми SAMSUNG,модель NP-RV513-A02 замовлені в інтернет- магазині «Фокстрот»,дзеркала та шафки замовлені в приватній фірмі «Арена»,спортивний інвентар замовлено у провідній фірмі «KORN»,яка має великий досвід у цій сфері і не перший рік задіяна у спорт ринку. Також за даною таблицею можна зауважити ,що умовами використання здебільшого є придбання,що дає змогу не переплачувати за кредити і те,що не виділяються кошти на транспорт,оскільки доставка техніки,інвентаря та меблів є включена в ціну товару.

Таблиця 7 (грн.)

Кошторисна вартість та календарний план інвестиційного проекту

Найменування витрат Сума витрат Період здійснення
Витрати інвестиційного періоду 4 квартал 2011
Укладання договорів оренди 4 квартал 2011
Витрати на придбання обладнання . 4 квартал 2011
Інвестиції в оборотний капітал 4 квартал 2011

 

Кошторисна вартість та календарний план інвестиційного проекту. Тут подано витрати (інвестиційного періоду , витрати на придбання обладнання), укладання договорів, інвестиції та суми їх витрат, які здійснюються за певний період.

Таблиця 8

Прогноз фінансових результатів діяльності виконавця проекту

Показники Значення витрат по кварталах, грн. За рік, грн.
Доходи від реалізації продукції
Витрати на придбання продукції (змінні витрати)
Витрати на ведення господарської діяльності (постійні витрати)
Прибуток
Термін окупності проекту (від початку реалізації проекту) 20000 / 6624= 3 міс
Термін визначення точки беззбитковості (від початку реалізації проекту) 37172/ (428400-271890) * 12 = 2.85 міс

 

У цій таблиці показано за скільки окупиться мій бізнес. Оскільки в мене потужний дохід , то термін окупності буде не пізнішим ніж 3 місяці. Термін беззбитковості буде тривати практично стільки ж часу. При хорошому розвитку подій мій бізнес буде процвітати з шаленою швидкістю враховуючи попит по сезонах.

 

Графічне зображення формування фінансових результатів в перший рік реалізації проекту

 


6.АНАЛІЗ РИЗИКІВ

Успішна діяльність приватного підприємця залежить в багатьох випадках від реальної оцінки ризиків. Можливі ризики складаються з декількох видів. По-перше, це ризики законодавчі. Щоб якнайменше бути вразливим від змін законодавчої політики треба весь час бути в курсі усіх змін законів, по можливості відслідковувати законодавчу базу. По-друге, це ризики від політичної діяльності. Від цих ризиків майже неможливо застрахуватися. Ризики від появи нових конкурентів. Для виходу з цього становища треба більш гнучке ціноутворення, система знижок для постійних клієнтів, краща якість продукції, а також розширення видів надання послуг.

До ризиків які ймовірно будуть негативно впливати на прибуток можна віднести економічні фінансові зміни та нестабільність ринку в сучасних умовах.

До можливих ризиків можна віднести: крадіжку, пожежу. Саме тому, приміщення буде обладнане системою звукової сигналізації та системою протипожежної безпеки.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...