Главная Обратная связь

Дисциплины:


Характеристика продуктаВСТУП

 

Планування інвестиційної діяльності будь-якого комерційного підприємства направлене на рішення питання про те, чи варто вкладати гроші в даний проект, і чи принесе він очікуваний дохід, що окупає всі витрати.

Для того, щоб визначити кінцеві результати справи, що починається, будь-якому підприємцю, інвестору, банкіру, керівнику підприємства необхідно мати грамотно складений бізнес-план. Без цього не можна братися за комерційний або виробничий бізнес.

Бізнес-план є документом, що включає всі основні аспекти створюваного комерційного підприємства. У ньому повинні бути відображені питання вивчення місткості і перспективи майбутнього ринку збуту; оцінені всі витрати, які порівняні з доходами від планованого продажу продукції з метою визначення потенційної прибутковості справи, що починається.

Бізнес-план - документ, що розробляється на перспективу 3-5 років з розбиттям по роках, причому перший рік розбивається по кварталах і місяцях.

Представлене в бізнес-плані рішення виробничих, комерційних і соціальних проблем виключає можливість помилкових дій в процесі реалізації задуманої справи. Бізнес-план, що складається, повинен бути не тільки переконливим для інвестора, банкіра, підприємця, але і достатньо привабливим, щоб одержати фінансову підтримку.

Добре аргументований, складений на достовірній інформації, з глибоко продуманою перспективою бізнес-план - запорука успіху підприємця, що починає справу і готового йти на розумний ризик.


Резюме

 

На теперішній час даний вид бізнесу розвивається достатньо високими темпами так як це не тільки заклад суспільного харчування, але й місце для відпочинку з сім’єю, друзями і т.д.

Головною метою створення мого закладу є проникнення на ринок і подальше розширення ринкової долі. Головною стратегією закладу повинна стати комплексна стратегія з надання продукції більш високого рівня якості, а також розширення асортименту послуг. Виходячи з цього стратегією маркетингу обирається стратегія розширення попиту за рахунок стимулювання обсягу продажів, цінової політики і нецінових факторів конкуренції, створення позитивного іміджу кафе.

Обраний вид діяльності пояснюється перш за все наявністю досвіду у мене, як керівника закладу. Значну роль грає ситуація у галузі, яка забезпечує стійку норму прибутку за рахунок вірної орієнтації на потенційного споживача з середнім рівнем доходів.

Керівництво закладу у своїй діяльності орієнтується на вивчення потреб і запитів споживачів і у якості однієї з головних задач підвищення якості продукції, що пропонується.Для створення кафе планується придбання спеціального обладнання, меблів, а виробничу будівлю взяти в оренду. Для виробництва продукції необхідно найняти 3 робітників.

Перевагою даною бізнес-ідеї є розташування бізнесу: Україна, Полтавська область, смт. Чутове вул. Жовтнева 112А

Кафе "ENERGIE" - підприємство засноване на приватній власності індивідуальної особи, яке має одного власника і невеликого власного капіталу.

Необхідний начальний капітал планується отримати у якості кредиту, але де-яка частина проекту буде фінансуватися за рахунок власних коштів.

 

2. Характеристика галузі

 

Даний вид бізнесу сьогодні користується великою популярністю. Галузь, в котрій буде працювати підприємство – галузь суспільного харчування та молодіжний відпочинок (дискотека) . Місцем реалізації даного бізнес-плана є селище Чутове на території якого спостерігається не широка мережа поєднання об’єктів суспільного харчування та дискотеки . Галузь є достатньо прибутковою, так як рівень рентабельності складає 25%, що дозволяє отримувати великі доходи, а відповідно і прибутки. А у разі успіху рівень рентабельності може досягати 50–60%.

В традиційній класифікації кафе поділяються на 3 класи: "люкс", вищий та перший, кожному з яких відповідає певний перелік вимог. Сучасні спеціалісти використовують дещо іншу градацію: елітні, кафе для середнього класу або як їх ще називають "середньої руки" та кофейні.

Елітні кафе відрізняються вишуканістю інтер’єру, високим рівнем комфорту, широким асортиментом оригінальних блюд та напоїв і, звичайно, високими цінами. Кафе середньої руки, як у нашому випадку за більш помірну плату пропонують відвідувачам достатньо різноманітне меню. Найбільш вигідними з точки зору фінансової віддачі є коктейлі та дискотека.

Щодо українських кафе, то головною їх особливістю є неперевершена кухня. Деякі відрізняються бездоганним обслуговуванням та інтер’єрами. І лише для одиниць характерна наявність і першого, і другого, і третього.

Необхідно відмітити, що основним конкурентом у галузі є ресторан "Полтавчанка”.

Характеристика продукта

 

Сферою діяльності даного підприємства є суспільне харчування та дискотека. . Основний наголос робиться на інтер’єр та живу музику, а також на використання сучасних новітніх технологій для створення атмосфери комфорту та затишку. Переваги перед іншими закладами полягають у зацікавленості споживачів до поєднання кухні, дискотеки, живої музики.

Необхідні для приготування блюд та напоїв, продукти будуть поставлятися фірмами „ТОТТІ” м. Харків, „СОСА-СОLA” м.Полтава, з яким попередньо досягнуто домовленість, що дозволить мінімізувати витрати на транспортування.

Кількість місць – на 40 персон, кількість столиків 8 шт., також тут розташована сцена для проведення різноманітних заходів та дискотечний зал. Внутрішній дизайн залу та його інтер’єр планується оформити якомога затишніше, що робить незабутнім відвідування даного закладу. Просторе приміщення кафе планується виконати в сучасному стилі. Тут будуть вишукані меблі, модернізована музична апаратура та світло.

Площа у 126 кв. м., на території якого розташоване кафе, взята в аренду, 100 кв. м. займає безпосередньо.

 

4. Місцезнаходження кафе "ENERGIE"

 

Юридична адреса Україна, Полтавська область, смт. Чутове вул. Жовтнева 112А.

Розташування кафе дуже вигідне, з географічної точки зору:

Знаходиться у центрі міста на відстані 15 м від автошляху Київ-Харків;

Знаходиться в густо населеному районі;

Розташування транспортних вузлів достатньо близько, що дозволяє з мінімальними витратами поставляти сировину.

В даному районі відсутнє такого високого рівня заклад, що є великою перевагою для реалізації даного проекту.

Місцем відпочинку від суєти і буде слугувати наше кафе.

Кафе "ENERGIE" розташоване по вул. Жовтнева 112А. Переваги цього місцезнаходження беззаперечні: у центрі міста проходять всі свята, тут розташовано більшість адміністративних установ. Саме сюди направляються люди ввечері зі своїми родинами, з друзями для того, щоб повечеряти і приємно провести час, а також потанцювати.

 

5. Аналіз ринку

 

Для визначення можливостей збуту продукції проведемо дослідження ринку. Аналіз попиту за попередні 3 роки представлена в таблиці 5.1.

Таблиця 5.1. – Аналіз обсягів продаж , шт.

Виробнича потужність
Кількість дискотек за рік роботи
Безалкогольні і алкогольні напої
Всього

 

Виходячи з отриманих даних, можна зробити висновок, що на ринку кожен рік існує потреба у додатковому обсягу продажів. Отримані дані дають можливість скласти прогноз виробництва продукції на наступні 3 років. Даний прогноз представлений у таблиці 5.2.

Виробнича потужність розраховується на основі кількості посадочних місць (40) і кількості відвідувачів дискотеки.

 

Таблиця 5.2. – Прогноз можливого обсягу продажу, шт.

Виробнича потужність
Кількість дискотек за рік роботи
Безалкогольні і алкогольні напої
Всього

 

Розрахунок показує за рахунок збільшення кількості дискотек та розширення різних видів напоїв у середньому виробничу потужність можна збільшити у 1.5 рази. Кількість безалкогольних і алкогольних напоїв, які замовляються у день на 1 столик має тенденцію до збільшення.

Запропонована продукція умовно поділена на два види: це дискотечний білет, основні блюда салати і напої (безалкогольні і алкогольні).

 

 

6. Плановий обсяг і структура виробництва продукції

 

 

Можлива ціна на кожну в розрізі кожної асортиментної групи представлена в таблиці 6.1.

Таблиця 6.1 – Прогнозний рівень цін (середній), виходячи із усіх блюд меню у розрізі асортиментних груп

Асортиментні групи продукції Одиниці виміру  
 
 
Дискотека грн.  
Страви та безалкогольні і алкогольні напої грн. 25,3  

 

 

7. Забезпеченість виробництва основними факторами

Основні фонди, необхідні для виробництва представимо в таблиці 7.1.

Таблиця 7.1 – Кошторис витрат на придбання основних фондів, необхідних для виробництва.

Необхідне обладнання:

Найменування обладнання Кількість, шт. Всього, грн
Приміщення 180 000
Обладнання для Wi-Fi зони 10 500
Електром’ясорубка
Кухонний комбайн
Посуд 10 000
Холодильне обладнання 7 500
Мікроволнова піч
Кінопроектор 20 000
Меблі - 20 000
Освітлювальні пристрої - 12 000
Касовий апарат
Музичне обладнання
Інші витрати -
Всього  

 

Вибір персоналу для даного бізнесу дуже важливий, тому що від кваліфікованої роботи офіціантів, поварів, діджея залежить успіх всього підприємства. Виробничий персонал складається з 1 повара, 1 офіціанта та діджея. У зв’язку зі специфікою підприємства, до персоналу пред’являються високі вимоги.

На посаду повара обрано жінку з досвідом роботи. Діджей досконало знає музичні направленя та має досвід роботи. Вимоги до офіціанта будуть полягати у приємній зовнішності, знанню культурних традицій і мати досвід роботи.

У зв’язку зі зростанням продажів на четвертий рік роботи планується найняти ще 1 помічника.

Забезпеченість трудовими ресурсами представимо у таблиці 7.3.

 

Таблиця 7.2 – Забезпеченість виробництва трудовими ресурсами

Персонал
Кількість

 

 

Заробітна плата за місяць обслуговуючого персонала і керівника представлена в таблиці 7.3

Посада Оклад в месяць Оклад в рік
Директор
Повар
Офіціант
Діджей
Всього

Виходячи з розглянутого, можно зробити висновок, що для реалізації проекта необхідна закупівля сировини і матеріалів, основних фондів, залучення трудових ресурсів.

 

 

8. Стратегія маркетинга

 

Перш за все при відкритті кафе необхідно приділити увагу його географічному місцезнаходженню. При виборі місця для кафе "ENERGIE" вивчалися такі параметри, як потік людей у безпосередній близькості від приміщення, конкурентне оточення, основні будівлі і споруди поблизу майбутнього кафе, зручність під’їзду, наявність парковки, можливості зовнішнього оформлення, центральна автодорога Київ-Харків.

Основними клієнтами кафе є молодь і люди середнього віку. Цільовий сегмент населення смт. Чутове швидко зростає порівняно з іншою частиною населення. Привабливим фактором є розумний ціновий діапазон, який задовольнить клієнта з середнім доходом – 900-1000 гривень. Режим роботи кафе також є оптимальним для відвідувачів – с 09: 00 до 24: 00. куріння в приміщенні буде заборонене.

Продукція кафе "ENERGIE" призначена для будь-якого клієнта, тим не менш, вона спеціально орієнтована на людей, які бажають відпочити в колі друзів та послухати живу музику і потанцювати, що не пропонується в інших закладах.

В подальшому планується розширення охоплення цільового населення, кафе пропонує додаткову продукцію – комплексні обіди у межах 15-25 гривень. Планується, що ця послуга буде користуватися попитом у обідній час у співробітників установ і підприємств, які знаходяться у безпосередній близькості.

Важливим моментом є рівень сервісу. Офіціант повинен бути люб’язним, акуратним і розбиратися в тому, що замовляє клієнт.

У майбутньому планується оформити фірмовим знаком кафе серветки, бокали, попільнички, серветниці.

 

 

9. Оцінка ризиків і форми їх страхування

 

Вихід на ринок даного виду бізнес достатньо обмежений і пов’язаний з високими ризиками. По-перше, тому що цей сегмент достатньо насичений. По-друге, у даній сфері успішно працюють професіонали, конкурувати з якими достатньо важко. Можливі комерційні ризики (пов’язані з реалізацією товару, доставкою продуктів і т.д.), політичні (пов’язані з політичною ситуацією у країні). Джерелами виникнення цих ризиків може бути: недостатнє вивчення ринку збуту, недооцінка конкурентів, зниження відвідування кафе та інші.

Для того, щоб реалізація проекту була успішна, існує багато способів (прийомів та секретів). Основними з них є:

1. Стандартна націнка на продукти у кафе повинна складати 50-100%. При правильному підході до організації бізнесу і управлінні фінансовими потоками, оборотними засобами і прибутком, який вони приносять, повинно вистачити на постійний розвиток кафе.

2. Необхідно регулярно оновлювати меню, вносити зміни у оформленні залу, постійно вдосконалювати систему обслуговування.

3. Кафе, повинно мати привабливу вивіску. Непоганою є реклама в Інтернеті – може стати ефективним інструментом залучення нових клієнтів.

4. У залі можна розкласти буклети і листівки. Рекламно-поліграфічну продукцію можна розповсюджувати з допомогою адресної розсилки чи розкладати по почтовим скринькам.

 

11. Фінансовий план

 

Фінансовий план є найважливішим розділом бізнес-плану, тому до його розробки слід підходити дуже ретельно.

При достатньому рівні його обгрунтованості він є головним критерієм прийняття проекту до реалізації. Відповідно при недостатній розробці цього розділу бізнес-плану прийняття проекту до реалізації є нереальним, так як запропонований бізнес-план не відповів на головне питання, яке цікавить інвестора – як швидко і в яких формах буде забезпечено повернення капіталу, що інвестується.

План доходів і витрат, пов’язаних з експлуатацією об’єкта :

Мінімальні витрати при відкитті кафе склали 30000грн.:

Дохід: 30500 грн.

Постійні витрати: 13500 грн.

Оренда, електроенергія, заробітна плата, вивіз мусора, патент,

Закупівля продукції- 15000 грн.

Всього витрати- 28500 грн.

Прибуток – 2000 грн.

Рентабельность – 7%

Початковий капітал 58500 грн.

Окупність – 2 місяці

 

При рівноважному обсязі реалізації підприємство почне отримувати прибуток.

 

 

Висновок

 

Сучасна практика підприємництва свідчить про те, що підприємець для здійснення реального інвестування у формі капітальних вкладень повинен мати чіткі уявлення про передбачуваний бізнес, його масштаби і форми; найважливіші показники маркетингу, виробничу і фінансову діяльності; сировинне, технічне і кадрове забезпечення проекту; обсяги необхідних інвестицій і терміни їх повернення; ризики пов'язані з реалізацією проекту і інші його характеристики. Навіть в нашій країні солідні інвестори або партнери не почнуть переговори з підприємцем, поки детально не ознайомляться з бізнес-планом його інвестиційного проекту.

Розробивши даний бізнес-план я хочу показати, що заняття цим бізнесом є достатньо прибутковою справою, і реалізація проекту по відкриттю кафе "ENERGIE" є економічно обґрунтованою.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...