Главная Обратная связь

Дисциплины:


Джерела фінансуванняКороткий опис проекту

Суть проекту: Організація міні-пекарні для виробництва хлібобулочної продукції нових зразків.

Назва підприємства: ПП «Домашня випічка»

 

Місце знаходження : Вінницька область

План дій:

Залучення інвестицій

Здійснення виробництва

Збут продукції

Отримання прибутку

Поступове повернення вкладених коштів

Реінвестування наступних прибутків у нарощування обсягів виробництва

Фінансування здійснюватиметься на основі залучених інвестицій та власного капіталу, а в подальшому - за рахунок прибутків.

 

Загальна вартість проекту: 470.07 тис. грн.

Кількість створених робочих місць: 7 од.

Обґрунтування

Даним бізнес-планом передбачається відкриття міні-пекарні, яка займається випічкою хліба та хлібобулочних виробів і розрахованої на цілодобовий режим роботи. Адже хліб постійно користується попитом, тому його виробництво є достатньо вигідною справою. В наш час попит населення на хлібобулочні вироби стає більш вибагливим. І людям хочеться споживати не лише традиційні сорти хліба, і тому хліб з приватних пекарень користується підвищеним попитом.
Магазини, відповідно, змушені налагоджувати нові зв’язки з приватними пекарнями, що, відповідно, сприяє його гарній реалізації.

Налагодження даного виду виробництва не вимагає високотехнологічної кваліфікації фахівців. Навчання відбувається за кілька тижнів, що дозволяє легко вирішувати проблему з найманням робочої сили.

Ще однією важливою причиною вибору на користь створення приватної пекарні є те, що сировину для випічки хлібобулочних виробів можна завжди придбати. А також те, що хліб – це товар з дуже високим коефіцієнтом оборотності. У силу своїх фізичних характеристик, хлібобулочні вироби повинні бути реалізовані протягом 24 годин з моменту випічки. Із цієї причини строк реалізації, тобто проміжок часу з моменту відвантаження товару до моменту надходження коштів на розрахунковий рахунок, обмежується одним тижнем.


Ступінь успішності проекту оцінюється як дуже висока, тому що попит на хліб і хлібобулочні вироби залишається незмінно високим практично завжди.

Опис підприємства

Передбачається відкриття міні-пекарні, що займається випічкою хліба та хлібобулочних виробів і розрахованої на цілодобовий режим роботи. Та розповсюджує їх через магазини роздрібної торгівлі - супермаркети, продуктові магазини крокової доступності, кіоски.

 

Характеристика діяльності та виробничий план

Першим кроком у реалізації бізнес-плану щодо створення власної хлібопекарні був підбір відповідного приміщення. Ідеальні приміщення - це приміщення, розташовані на околиці міста. Вони й коштують набагато дешевше і орендні ставки на них набагато нижче, якщо брати їх в оренду.
Дуже важливо, щоб приміщення було приєднано до електричних, газових та водопровідних мереж чи існувала можливість такого наступного приєднання.Мінімальний розмір приміщення під хлібопекарню - 60 квадратних метрів.
Паралельно з пошуком приміщення вирішується питання придбання хлібопекарського обладнання. Це може бути як старе обладнання, так і зовсім нове вітчизняного або іноземного виробника.

Взагалі, потрібно наступне устаткування:
-Борошнопросіювач
-Тістомісильник
-Розстроєчна шафа
- Піч хлібопекарська
- Дозатори для начинки
- Столи розділювальні
Все це обладнання зараз є в наявності у багатьох виробників. Більш того, більшість виробників виробляють установку, наладку та пуск обладнання.
Після придбання обладнання та його пуско-налагодження можна переходити до пошуку працівників. Для невеликої хлібопекарні з продуктивністю від 500 до 2000 кг продукції на добу досить 4-х працівників, які можуть працювати у 2 зміни. Крім цього, буде потрібно водій для доставки хліба в магазини і менеджер, що займається реалізацією і підписанням договорів. Планується створення 6 робочих місць: менеджер, водій, 4 працівника.

План збуту


Цей бізнес-план хлібопекарні передбачає реалізацію готової продукції менеджером через магазини роздрібної торгівлі шляхом встановлення домовленості і підписання договорів. Доставку готової продукції до місця продажу здійснює водій-експедитор.

 

Джерела фінансування.


Статті витрат та джерела їх фінансування наведені у таблиці 1:

Таблиця 1

Показник Власні кошти Кредит банка Всього
Ремонт орендованого приміщення, монтаж системи водопостачання та вентиляції 58,0 - 58,0
Закупівля та монтаж обладнання 27,7 272,0 299,7
Закупівля автотранспортних засобів ( 1 автомобіль) 59,37 62,37
Розробка ТУ, технологічних карт, отримання та оформлення необхідних сертифікатів та документів 50,0 - 50,0
Всього 138,7 331,37 470.07

Основні параметри та показники бізнес-плану.

Однією із складових мети проекту є отримання прибутку. Як вже зазначалося, виробництво хліба буде здійснюватись в одну зміну (тривалість однієї зміни – 8 годин) в печі хлібопекарній ротаційній виробництва ВАТ «Житомирремхорчомаш». Продуктивність печі формового хліба за одну випічку 168/240 кг/шт.. Тобто, вага однієї буханки хлібу = 0,7 кг. Тривалість випічки до 40 хв. Таким чином продуктивність за зміну в три випічки становитиме 720 буханок хліба.

В таблиці 2 наведені основні характеристики виробництва:

Таблиця 2

Показник Значення
Тривалість робочої зміни, год.
Кількість робочих днів в місяць
Кількість хліба за зміну, шт.. 720 (504 кг)
Всього: обсяг виробництва хліба в місяць, шт./кг 21600( 15120 кг)

 

 

Розрахунок отримання чистого прибутку ( 1 зміна )
Показник Хліб житньо-пшеничний вагою 0,7кг, оптово-відпускна ціна 2,5грн, (всього 10,8тис.бух.) Хліб "любительський"0,5кг,оптово-відпускна ціна 2,8 грн.(15,12тис.бух).
Валовий дохід: 42,34
Витрати на виробництво: 25,61 26,51
  вартість сировини 9,53 10,43
  заробітна плата
  нарахування на з/п та інші обовязкові платежі 1,88 1,88
  орендна плата 0,4 0,4
  комунальні платежі та е/е
  вартість пального 0,75 0,75
  інші витрати
  фінансові витрати 3,05 3,05
Чистий дохід: 1,39 15,83
       
  Чистий прибуток хліба житньо- пшеничного вагою 0,7кг,оптово-відпускна ціна 2,5грн
1)1,39-1,39*0,25=1,04 тис.грн.
Чистий прибуток хліба"любительський"0,5кг,оптово-відпускна15,12тис.шт.
2)15,83-15,83*0,25=11,87тис.грн.
Всього 12,91тис.грн.в місяць, за рік 12,91т.грн.*12міс.=154,92тис.грн.
Кредит банку окупиться за 2,1роки
Вартість коштів,вкладених в проект окупиться за 3роки.      
             

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...