Главная Обратная связь

Дисциплины:


Маркетинговий аналізКількість соляріїв за останній рік збільшилась вдвічі, але ринок в деяких районах все одно не заповнений.
Професійних студій засмаги дуже мало - тим, більше, що вартість засмаги в них досить висока. Маленькі салони на один солярій знаходяться майже на кожному розі і вартість їх послуг від 3 до 8 грн. за хвилину, але нерідко там нехтують гігієною і використовують «прострочені» лампи.
Дешеві солярії мають досить слабкий рівень захисту шкіри і від цього якість засмаги набагато гірше, ніж у професійних, а також можна легко обгоріти або отримати тепловий удар через відсутність справно працюючих вентиляторів.
Відкрити власний солярій сьогодні дуже прибутково. Навіть влітку послуги штучного сонця йдуть буквально «на ура», тому що напередодні південних відпусток люди вважають за краще підготувати бліду після зими шкіру до активного сонця.

Багато хто, бажаючи відкрити свій салон краси та маючи достатні фінансові можливості, неодмінно хочуть створити елітний і дорогий заклад, але лише дуже обмежена кількість будівель, приміщень та місць розташування підходить для відкриття елітного салону краси. До того ж, даний сегмент ринку послуг вже достатньо насичений - до нього відноситься 60-65% усіх столичних салонів. Проте рівень життя в українських регіонах не настільки високий, щоб кожен другий бажаючий міг відвідувати дорогі салони краси. Це, звичайно, не означає, що новий заклад класу «люкс» створити неможливо. Просто вкладені в нього кошти будуть окупатися досить довго: 4-5 років - вдвічі більше від середньоринкових показників для салонів середнього рівня. Отже, в даний час відкриття елітного закладу - це більше фактор престижу, ніж прибутковий бізнес.

Ми провели дослідження даного ринку, в анкетуванні брали участь чоловіки і жінки у віці від 20 до 36 років, що мають дохід вище середнього і проживають у районах, наближених до центру міста. Це в основному молоді, стильні люди, які активно беруть участь в нічному житті міста, підвладні впливу моди, а також молоді жінки, які мають свій бізнес або знаходяться на утриманні багатих покровителів. Догляд за своїм тілом для них є невід'ємною частиною життя в сучасному мегаполісі. Вони динамічні, товариські, активні, багато часу проводять поза домом.

Аналіз зібраної інформації показав, що:

1) Відчувається значний недолік соляріїв середнього класу, здатних надати високоякісні товари і послуги.

2) Записатися на певну процедуру в діючі салони не завжди вдається у зручний для клієнта час, особливо в розпалі свят.

3) Є скарги на профессіальную підготовку фахівців.

4) Ціна - якість не завжди відповідають.

5) Дуже мало інформації надано про салони та студій засмаги.Є потреба у придбанні різної косметичної (професійної) продукції безпосередньо в салонах краси.

Метод пробних продажів

Для даного методу була проведена закупівля партії косметичної (професійної) продукції у наших постачальників з метою продажу представникам цільового сегмента.

Загальна реакція на товар виявилася позитивною. Мали місце позитивні відгуки. Ціна влаштувала покупців, і вони побажали й надалі користуватися даними продуктами.

Виходячи з аналізу реакції на товар, випливає висновок про високий попит на товар, що надається клубом-солярієм.

Відкриття закладу «мідл-класу» не вимагає багато грошей.
Задоволеність клієнта залежить не тільки від якості послуг, але багато в чому і від обстановки салону. Дизайн - один із основних моментів «сонячного» бізнесу, тому тут скупитися не слід: чим комфортніше і оригінальніше буде оформлене приміщення, тим більше клієнтів буде відвідувати солярій.
Залучати до оформлення інтер'єру відомих дизайнерів дозволяють собі тільки власники елітних салонів. Цілком можна обійтися власними силами і, отже, куди скромнішою сумою, але як показує практика, «наворочений» інтер'єр залучає заможних клієнтів і престижність закладу підвищується.
На сьогоднішній момент в Києві немає жодного солярію з помітним етнічним дизайном, який здатний не тільки запропонувати послуги з засмазі, але і розслабити комфортною обстановкою, тому дизайн студії засмаги «Екватор» проектується в стилі «Японський мінімалізм».

У випадку з відкриттям нашого клубу-солярію дизайн-проект розробляється власними силами, тим більше що в мережі Інтернет і різних журналах існує безліч рішень з оформлення інтер'єрів.
Дизайн-проект у стилі «Японський мінімалізм» легко відтворити власними силами, дотримуючись мінімуму в обстановці, де основні кольори Японії - червоний, білий і чорний, а мінімалізм досягається шляхом потайних конструкцій, тобто вбудовані шафи, мінімум меблів і атрибути декору.
Для реалізації проекту буде найнята бригада працівників, а функції виконроба буде виконувати автор ідей дизайн-проекту.
Природно, головну роль в інтер'єрі сонячної студії займає сам апарат: на сьогоднішньому ринку можна купити солярій на будь-який смак, навіть розмальований під зоряне небо.

Концепцію салону потрібно скорегувати в залежності від конкурентного оточення. Для цього необхідно знайти всі салони краси і студії засмаги в безпосередній близькості від нашого салону, а потім необхідно відвідати кожного конкурента і попросити адміністратора показати салон і після записати:

1) Перелік послуг;

2) Прейскурант цін;

3) Оцінити рекламну активність;

4) Оцінити рівень обслуговування.

На снованіі проведеного аналізу в м. Києві можна судити про те, що в середньому хвилина засмаги в:

1) горизонтальному солярії обходиться від 2,5 до 5 грн.;

2) вертикальному солярії - 3-5 грн.;

3) турбо-солярії - 4-6 грн.;

4) інтелектуальному солярії, де індивідуально до типу шкіри підбирається програма засмаги (салон «5 елемент», вул. ул. Електриків, 29а) - 10-20 грн.

Всі досліджені нами потенційні конкуренти знаходяться в сусідніх районах, крім «Акварель» та «Перламутр», які знаходяться в одному районі з нами.

Потенційний конкурент в сфері косметології: Центр косметології «Королева», що знаходиться за адресою вул. Львівська, 49. Прийом ведуть досвідчені лікарі – дерматологи та косметологи, фізіотерапевти та масажисти. вирішують проблеми корекції ваги, проблемної шкіри, випадіння волосся, видалення рубців, усунення передчасного старіння шкіри, мімічних зморшок та надають послуги солярію.

Відвідувачами є в основному жінки віком від 25 до 30 років, які мають дохід вище середнього.

Політика конкурентів: в салоні «Карамель» є лише одна душова кабінка (яка в даний момент не працює - станом на лютий 2012 року), у студії засмаги «Каприз», в будні дні з 9.00 до 13.00 безкоштовно пропонують морквяний і яблучний фреш з вершками, зелений і чорний чай, заварну каву. У «Спа-Естет» при купівлі абонемента на 500 хвилин до кожного сеансу додається крем для засмаги.

Найактивніша реклама на телебаченні та в салонах тролейбусів у мережі салонів краси й студій засмаги «Перламутр», «Спа-Естет», «SunLife» і «Каприз», також дані солярії поширюють свою рекламу за допомогою листівок-знижок, які розміщують в кінотеатрах , кафе, клубах, магазинах.

1) MegaSun – лише послуги горизонтального солярію.

2) SunLife - Різні програми догляду за нігтями, манікюр, дизайн нігтів. Педикюр. Солярій. Послуги солярію. Різні засоби для засмаги. Послуги візажиста. Макіяж, нарощування вій, корекція брів, уроки нанесення макіяж Seah-Spa догляд. Цінова політика висока.

3) Карамель - Стрижка чоловіча і жіноча, забарвлення, колорування, мілірованіе, хімічна завивка, стрижка гарячими ножицями, класичний і обрізний манікюр, педикюр. Нарощування нігтів, дизайн Косметологія, вертикальний солярій. Контингент: клієнти з доходом вище середнього.

4) Каприз - Всі види перукарських послуг; апаратне лікування волосся і шкіри голови. Манікюр, класичний педикюр з апаратної шліфуванням; нарощування, скульптурний і об'ємний дизайн нігтів. Косметологія: догляд, відновлює і омолоджуюча терапія шкіри обличчя і тіла, корекція фігури терапевтичними і фізіотерапевтичним методами, перманентний макіяж, всі види пісінгов, візаж. Консультації дерматолога найвищої кваліфікації. Для клієнтів з доходом вище середнього.

5) Кінари - Чоловічий і жіночий зал, нарощування нігтів, косметологія, манікюр, педикюр, солярій. Цінова політика висока.

6) Акварель - Масаж. Сауна. Солярій. Йога. Спортивний клуб. Послуги жіночого перукаря. Послуги косметолога.

7) Перламутр – лише послуги вертикалльного та горизонтального солярію.

8) Спа-Эстет - Чоловічий і жіночий зал, нарощування нігтів, косметологія, манікюр, педикюр, солярій. Цінова політика висока

9) Hollywood - Масаж. Сауна. Солярій. Йога.

Висновок: Оскільки клуб-солярій буде розташований не в центрі міста, найбільш значущим є аналіз конкуренції закладів з подібними послугами розташованими ближче до спальних районів.

Більшість зазначених вище конкурентів, розраховане на клієнтів з високим доходом, це в основному салони краси, в яких надаються також перукарські послуги. Ближче до нашого спектру послуг підходять студії засмаги, такі як «Перламутр» і нещодавно відкритий заклад «MegaSun». Дані студії можуть надати лише незначний вплив, тому що вони розташовуються ближче до центру і мають своїх клієнтів у наявному районі.

Виходячи з аналізу конкурентних сил, вибираємо базову стратегію-Лідерство у диференціації, тобто здатність компанії запропонувати покупцеві товар з унікальними властивостями, за які той погодитися платити. Необхідно дотримуватися даної стратегії для подальшого успіху діяльності компанії.

Цінова політика.

Для початку визначимо роль ціни.

Знаючи рівень доходів людей у ​​нашому сегменті, і оцінивши ступінь складності поводження з нашим товаром, ми в першу чергу в розставленні пріоритетів між елементами маркетингу віддаємо перше місце якості, далі йде ціна, останнє місце займає сервіс.

У нашому випадку під якістю розуміється результативність послуг, що надаються, а також якісні характеристики косметичних засобів, результат їх впливу.

Ціна складається з купівлі витратних матеріалів, ціни володіння товаром а також з %-ка знижки по карті нашого клубу.

Сервіс включає в себе навчання поводження з товаром, це перш за все консультації наших фахівців.

В даний час в м. Києві послуги засмаги в сучасних, оснащених соляріях знаходяться у фазі росту, яка має свої особливості, а саме: якщо послуга потрібна на ринку, то пропозиція почне істотно рости. На цьому етапі звичайно відбувається визнання послуги споживачами і швидке збільшення попиту на неї. Охоплення ринку збільшується. Інформація про нову послугу / товар передається новим покупцям. Збільшується число модифікацій продукту / послуги.

Однак крім солярію в клубі також здійснюються косметичні процедури і масаж. Більшість даних послуг перебувають на стадії впровадження або виходу на ринок, особливості:

фаза появи нового товару на ринку. Іноді у вигляді пробних продажів. Починається з моменту поширення товару і надходження його в продаж. На цій стадії товар ще є новинкою. Технологія ще не достатньо освоєна. Модифікації товару відсутні. Ціни на товар звичайно трохи підвищені. Обсяг реалізації дуже малий і збільшується повільно. Збутові мережі виявляють обережність стосовно товару. Темп зростання продажів теж невеликі, торгівля часто збиткова, а конкуренція - обмежена. Конкуренцію на цій фазі можуть скласти тільки товари-замінники. Метою всіх маркетингових заходів є створення ринку нового товару. Фірма несе великі витрати, тому що на цій фазі великі витрати виробництва, а витрати на стимулювання збуту досягають звичайно найвищого рівня. Споживачами тут є новатори, готові йти на ризик у випробуванні нового товару. На цій фазі дуже високий ступінь невизначеності. Причому: чим революційні інновації, тим вище невизначеність.

У даному випадку вигідна ціна «зняття вершків», тобто ми призначаємо високі ціни на новий товар / послугу.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...