Главная Обратная связь

Дисциплины:


Розрахунок капітальних витратПри визначенні вартості технологічного устаткування беруться вільні ринкові ціни, а також враховуються витрати на транспортування, заготівельні витрати. Транспортно-заготівельні витрати беруться у розмірі 3-5% від ціни. У нашій роботі транспортно-заготівельні витрати складають 4% від ціни устаткування.

 

Таблица 9.4 - Капітальні витрати на устаткування

Найменування устаткування К-ть Вартість 1 шт., грн. Сума ТЗР 4% Всього капітальних витрат, грн.
Масажне крісло 5 000
Апарат для косметології 8 000
Стілець для косметології 2 000
Вітрина для косметики 10 000
Шафа для білизни 3 000
Міні холодильна камера 5 000
Умивальник 2 000
Столик для косметики 1 500
Паровальний апарат 7 000
Стол для администратора 1 200
Гостьові стільці
Касовый апарат 3 000
Ящик грошовий
Ультрафіолетовий апарат 10 000
Інструменти для косметології 5 000
Спецодяг для майстрів (халат) 84 000
Душові кабіни 3 000
Солярій вертикальний 15 000
Солярій горизонтальний 17 000
Інші витрати -
разом      
Найменування устаткування К-ть Вартість 1 шт., грн. Сума ТЗР 4% Всього капітальних витрат, грн.

 

Аналіз ризиків

Аналіз економічної ефективності проекту показує, що проект особливо гостро реагує на зміну ціни реалізації . Якщо ціна знизитися тільки на 20% у порівнянні з очікуваною, то проект вже в типовому виробничому періоді вступить в зону збитків . Так що аналіз беззбитковості дозволяє зробити висновок про найбільший ризик пов'язаних з ціною .Не так чутливий проект щодо передбачуваного збуту, а так само постійних і змінних витрат, Об'єм попиту може бути на чверть менше запланованого, поки проект не вступить в зону збитків. Змінні витрати можуть бути на 20% вище, ніж очікувалося, а постійні витрати вищі на 30% .

Проведений фінансово-економічний аналіз проекту показує, що проект зі створення солярію є економічно ефективним, забезпечує зворотність вироблених інвестицій за умови залучення інвестиційного кредиту терміном на 5 років під 15% річних із щорічною виплатою відсотків по кредиту і виплатою основної суми боргу наприкінці терміну . Отже, відкрити власний солярій сьогодні дуже прибутково. Навіть влітку послуги штучного сонця йдуть буквально "на ура" – народ напередодні південних відпусток воліє підготувати бліду після зими шкіру до активного сонця, та й проведе кілька сеансів в солярії перед поїздкою до моря.

Розглянемо всі можливі ризики, яким буде схильний проект у процесі його реалізації.

a. Підготовча стадія - виконання всього комплексу робіт, необхідного для початку проекту. На даній стадії можливі наступні ризики: ризик, завищення орендної плати через монополістичне становища власника, відношення місцевих органів (можливість введення обмежень, наприклад, органами протипожежної служби та ін), ризик завищення цін на матеріали та обладнання; несумлінність постачальників, затримка постачання матеріалів.

b. Будівельна стадія - ремонт необхідної будівлі (споруди), закупівля і монтаж устаткування. На даній стадії можливі наступні ризики: вибір некваліфікованого або недобросовісного підрядника, що веде до збільшення термінів ремонту і затримує введення об'єкта в експлуатацію; несвоєчасне постачання обладнання, що збільшує термін монтажу обладнання та виплата штрафів підрядникові; непередбачені витрати, в тому числі через інфляцію , що веде до збільшення позикових коштів.

3. Фінансово-економічні ризики: зниження намічених обсягів виробництва та реалізації послуг внаслідок зниження продуктивності праці, простою устаткування, втрат робочого часу, відсутності необхідної кількості вихідних матеріалів; зниження цін, за якими планувалося реалізовувати послугу, у зв'язку з її недостатнім якістю, несприятливим зміною ринкової кон'юнктури, падінням попиту; збільшення витрат матеріальних витрат у результаті перевитрати матеріалів, палива, енергії, а так само за рахунок збільшення транспортних витрат та інших побічних витрат; зниження обсягів реалізації в результаті падіння попиту або потреби на послуги, що реалізуються фірмою , витіснення його конкуруючими послугами; підвищення закупівельної ціни матеріалів; інфляційний ризик - цей вид ризику характеризується можливістю знецінення реальної вартості капіталу (у формі фінансових активів підприємства), а також очікуваних доходів від здійснення фінансових операцій в умовах інфляції.
4. Податковий ризик - цей вид фінансового ризику має ряд проявів: ймовірність введення нових видів податків і зборів на здійснення господарської діяльності; можливість збільшення рівня діючих ставок податків і зборів; зміна строків і умов здійснення окремих податкових платежів; ймовірність відміни діючих податкових пільг;
5. Посилення позицій конкурентів, що може викликати падіння продажів або зниження ціни;

6. Неефективна маркетингова компанія, що може призвести до низького попиту і невиправданих витрат;

7. Соціальні ризики: труднощі з набором кваліфікованого персоналу, тому що дана сфера діяльності є специфічною і нової і як таких немає спеціальних закладів, що готують фахівців у даній області, це може привести до витрат на комплектування персоналу; недостатній рівень заробітної плати, внаслідок чого плинність кадрів, зниження продуктивності праці.

8. Технічні ризики визначається ступенем організації виробництва, проведенням превентивних заходів (регулярної профілактики обладнання, заходів безпеки), можливістю проведення ремонту устаткування власними силами фірми. До цієї групи ризиків належать: імовірність втрат у результаті збоїв і поломки устаткування; відсутність резерву потужності (неможливість покрити піковий попит); нові технології, тому що даний напрямок є досить новим, тому постійно вдосконалюється і з'являється нове обладнання, наслідком чого є збільшення витрат на освоєння.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...