Главная Обратная связь

Дисциплины:


Загальна характеристика барно-ресторанного господарства у сільській місцевостіМОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

КНТЕУ ЧТЕІ

 

 

Бізнес-план диско-бару

«Катріна»

 

 

Виконала

студентка 2-го курсу

422 групи

Пилип’юк А.В.

 

Чернівці – 2011

Вступ

Громадське харчування та наявність комплексу розваг при цьому – бізнес, який ніколи не помре, тому що люди ніколи не перестануть їсти і спілкуватися один з одним. Тому при професійно складеному бізнес-плані ресторану чи бару, проведенні всіх необхідних розрахунків і вдалому виборі місця Ваш заклад швидко окупиться і приноситиме прибуток протягом довгих років.

Як оптимально вибрати тип закладу, його розташування, сформувати меню, розробити цінову політику і перелік послуг, покажуть тільки комплексні попередні маркетингові дослідження. Без чіткого розуміння специфіки тутешньої аудиторії, її потреб, переваг, достатку і попиту на послуги громадського харчування братися за будівництво ресторану, кафе або їдальні не стоїть. Адже відкрити і розкрутити з нуля новий ресторан високого рівня – це колосальні витрати часу (від 6 місяців до року тільки на будівництво і обробку, стільки ж – на розкручування) і, звичайно, грошей.

Тільки розробка дизайну закладу, обробка можуть вилитися в шести - і семизначні суми в умовних одиницях. Адже головне в ресторані – це кухня зі всім необхідним устаткуванням, продуктами і, звичайно, бар. Це ще декілька астрономічних чисел того ж порядку. Про оренду, податки, дозвільні документи, електрику і іншу «красу кухні» цього бізнесу вже і говорити не хочеться.

Проводячи дослідження ринку і потенційної аудиторії перед складанням бізнес-плану ресторану, необхідно враховувати не тільки прохідність місця і потік машин, що проїжджають мимо, але і їх якість – професії і достаток перехожих і так далі. Адже інвестор не почне ризикувати своїми засобами, поки Ви не переконаєте його в тому, що гроші не викинуті на вітер. Зробити це можна тільки за допомогою грамотних, переконливих розрахунків, які складуть основну частину Вашого бізнес-плану ресторану, кафе чи диско-бару.

 

Загальна характеристика барно-ресторанного господарства у сільській місцевості

Розвиток ресторанного господарства у сільській місцевості на сучасному етапі: визначається характером і масштабами потреб людей у послугах з організації споживання матеріальних і духовних благ у не домашніх умовах; напряму залежить від рівня платоспроможного попиту сільського населення та структури витрат його доходів; безпосередньо пов'язаний зі станом здоров'я, працездатності, рівнем життя сільських мешканців; обумовлюється певними особливостями організаційно-економічного та соціального характеру; сприяє боротьбі з бідністю та виступає каталізатором наближення рівня життя населення у селі та місті; дає змогу підвищити культуру споживання та забезпечити раціональне харчування різних груп споживачів.Заклади барно-ресторанного господарства споживчої кооперації у сільській місцевості надають споживачам комплекс різноманітних послуг:

● послуги харчування (послуги з виготовлення кулінарної продукції, її реалізації та організації споживання відповідно до типу і класу закладу);

● послуги з виготовлення кулінарної продукції та кондитерських виробів;

● послуги з реалізації продукції (реалізація кулінарних та кондитерських виробів за межами закладу ресторанного господарства);

● послуги з організації обслуговування споживачів;

● послуги з організації дозвілля та святкування урочистих подій;

● інформаційно-консультативні послуги та ін.

2. Загальна інформація про диско-бар «Старий Клюб»

Розташування: Центр

Години роботи:

бар - пн-чт - 12:00 до 00.00

дискотека - пт-нд - 21:00 до 04:00

Телефон: (03478) 2-55-14

Адреса: Івано-Франківська область, Косівський район, с. Кобаки, вул. Головна, 2.

Нічний диско-бар «Старий Клюб» розташований у центрі села, це перший заклад європейського рівня в Кобаках, де панує атмосфера розваг і відпочинку.

У барі можна приємно провести час з друзями або влаштувати романтичне побачення. Меню бару включає широкий асортимент елітних напоїв, коктейлів і ситних страв. Диско-бар «Старий Клюб» також надає закритий двір для феєрверків.

У диско-барі «Старий Клюб» можна відзначити день народження, весілля, корпоратив, випускний вечір, фуршет, парубочий вечір або дівич-вечір, вечірку, провести семінар або тренінг.

Прихильники східної екзотики оцінять обладнані спеціальні кальянні VIP-кімнати, в яких розкривається смак і краса Східної ночі.

Кожну п'ятницю, суботу і неділю в барі проводиться дискотека. Великий танцмайданчик, лазерне шоу, пінні, пляжні та снігові вечірки, Video-екран, професійні DJ, стриптиз, найкращі музичні хіти - тут є все для того, щоб з головою зануритися в яскравий вир музичного драйву і відпочити на повну.

Диско-бар «Старий Клюб» ідеальний для тих, хто цінує свій відпочинок у вільний від роботи час в сільській місцевості.

Місткість: основний (бенкетний) зал на 150 місць, VIP-кімната (для маленьких груп людей), кальянна кімната на 15 місць.

Лозунг: «ХТО ЛЮБИТЬ ГАРНО ВІДПОЧИТИ, ТОДІ МОЖЕ ДО НАС ПРИРУЛИТИ»

3. Описова частина бізнес-плану бару «Старий Клюб»

Призначення бізнесу. Відкриття диско-бару («Старий Клюб») на 150 місць – основний банкетний зал.

Мета проекту. Запропонувати відвідувачам повноцінне меню страв, напоїв і забезпечення комфортного дозвілля.

Попит. Диско-бари в нашій країні дуже популярні й користуються стійким попитом. При грамотному виборі місця розташування й грамотній рекламній компанії нестачі клієнтів не буде.

Маркетинг і збут.Диско-бари передбачають наявність великої кількості різних сортів алкогольних та безалкогольних, гарячих та холодних напоїв (найчастіше, від 50 видів). Меню напоїв може містити кілька сортів пива, вина, коньяку, широкий асортимент коктейлів, безалкогольних напоїв. Меню диско-бару може включати переважно закуски, або мати повноцінне меню. При другому варіанті прибуток буде більше, але й збільшаться витрати на приміщення, устаткування, продукти й персонал. Для залучення клієнтів необхідна реклама в місцевих ЗМІ й зовнішня реклама. Бажано мати свою "родзинку": оригінальний інтер'єр, незвичайний й ексклюзивний для вашого міста сорт пива й т.п. що й характерно для даного проекту.

Ви повинні бути готові витратити певні засоби на розкручування свого закладу й включити цю суму у свій бізнес-план. Як би незвичайним або шикарним не був інтер'єр вашого ресторану, яке чудове меню ви б не пропонували своїм гостям, щоб залучити перших відвідувачів, без грамотної реклами вам не обійтися.

Реклама в ЗМІ, звичайно ж, потрібна, але найбільшу увагу варто приділити promotіon (промоушн) - акціям. Організація різних шоу, виступи артистів і співаків, різних DJ та PJ, проведення тематичних вечірок та інших цікавих заходів.

Можна виділити в барі місця під дитячий клуб з ігровою зоною, щоб батьки могли залишати дітей під доглядом няньки, а самі спокійно відпочивати. Для малят також можуть бути, наприклад, по неділях, організовані дитячі вистави.

 

4. Виробнича частина бізнес-плану диско-бару

Приміщення. Для відкриття успішного диско-бару в сільській місцевості буде потрібно приміщення (готове або орендоване) площею близько 200 кв.м. у центрі села зі зручним паркуванням. Для диско-бару «Старий Клюб» найкращий варіант – це двоповерхове приміщення з просторим танцмайданчиком та комфортною барною стійкою на першому поверсі та вишуканим бенкетним залом на другому поверсі. Актуальним буде наявність дерев'яних меблів, дерев'яних (або балок, що імітують дерево) під стелею й іншими масивними деталями. Для створення затишної атмосфери - використання стриманих кольорів в інтер'єрі, неяскраве освітлення, жива музика.

Персонал. Безумовно, меню повинне бути високої якості, інакше клієнти просто не прийдуть до Вас на наступний раз. Головний працівник Вашого закладу - це шеф-кухар, бажано такий, що має різні нагороди й призи на конкурсах, про що Ви будете повідомляти в рекламі свого закладу. Але, наявність у штаті гарного кухаря припускає й відповідну оплату його праці.

Ваш штат також повинен бути укомплектований наступним персоналом: керуючий, бухгалтер, менеджер, офіціанти, бармен, працівники кухні, професійні діджеї, й навіть тамада для проведення особливих заходів – весіль, днів народження, тематичних вечірок тощо.

Грамотного керуючого й розумних офіціантів не так уже й просто знайти, тому на це доведеться витратити досить часу, а також забезпечити їм гарну мотивацію.

 

5. Фінансова частина бізнес-плану.

Фонд оплати праці. Штатний розпис може включати: керуючого, бухгалтера, барменів – 1-2, офіціантів – 2-4, кухарів, діджея, підсобних робітників, менеджерів, прибиральницю, охоронців. Фонд оплати праці буде залежати від кількості співробітників і складе від 20-23 тис. грн.

Оренда приміщення - від 10 тис. грн.

Ремонт і дизайн інтер'єру - від 35-50 тис. грн.

Устаткування - 80-100 тис. грн.

Меблі - 20-35 тис. грн.

Програмне забезпечення (1С, Ресторан-2000, R- Keeper) - від 10 тис. грн.

Комп’ютерне обладнання (колонки, мікрофони, музичні центри) – 20-40 тис. грн.

Посуд - від 60-80 тис. грн.

Продукти - 30% від обороту - 270-750 тис. грн.

Джерела доходу.Націнка на напої й продукти харчування може досягати 200% і вище. Середній чек - 240-400 грн.

Окупність – 101 місяць

Рентабельність (ІRR) - 40-46%.

Основні проектні показники бізнес-плану наведені в таблиці 1.

Таблиця 1. Проектні показники бізнес-плану диско-бару «Старий Клюб»

Загальні витрати по проекту, у т.ч.: - капітальні витрати - початкові обігові кошти 736 221 грн. 622 650 грн. 113 571 грн.
Позичені (кредитні) кошти 661 221 грн.
Власні кошти підприємства та/чи інвестиції 75 000 грн.
Валовий дохід за проектний період (10років) 13 101 594 грн.
Чистий прибуток за проектний період 1 822 144 грн.
Чистий грошовий потік за проектний період 1 378 270 грн.
Чистий приведений грошовий потік (NPV) при ставці дисконтування 22% 58 542 грн.
Внутрішня норма рентабельності проекту (IRR) 24,35 %
Термін окупності проекту (без врахування дисконтування) 50 місяців
Термін окупності проекту (з врахуванням дисконтування) 101 місяць

 

Висновки

Аналіз діяльності диско-бару „Старий Клюб” дав змогу виявити основні переваги закладу, його недоліки та запропонувати нову змінену маркетингову політику, враховуючи можливості підприємства та загрози ззовні.

Було виявлено, що основними цільовими групами споживачів диско-бару „Старий Клюб” є звичайні люди села Кобаки та інших сіл району, а також іноземні гості. Більшість з відвідувачів – постійні клієнти. Тому прямих конкурентів диско-бар „Старий Клюб” не має. Процес реалізації товару клієнтам проходить напряму, тобто без участі посередників. Постачальники диско-бару „Старий Клюб” доставляють якісні та перевірені продукти. Також було виявлено сильні і слабкі сторони бару.

Сильні сторони:

- Постійна клієнтська база;

- Високий рівень обслуговування і якості блюд;

- Висококваліфікований персонал;

- Створений певний імідж (символіка), який асоціюється саме з цим диско-баром;

- Наявність постійних і перевірених постачальників;

- Вдале і зручне місце розташування;

- Наявність великого банкетного залу, VIP-кімнати та кальянної кімнати виконаних в національному українському стилі;

Слабкі сторони:

- Орієнтування на вузьке коло людей;

- Постійність асортименту страв;

- Відсутність інформації про диско-бар у потенційних клієнтів;

- Досить нестійке фінансове становище ресторану;

З огляду на ці фактори було запропоновано наступні заходи щодо зміни маркетингової політики ресторану.

В товарній політиці пропонуються такі зміни: ввести назви страв; періодичне доповнення меню новими або зміненими блюдами; розширити асортимент вегетаріанських страв; впровадити в меню спеціальну графу „блюдо від шеф-повара”; доповнити меню назвами постачальників; урізноманітнити інтер’єр. Щодо додаткових послуг, то пропонується додати організацію різних заходів та розваги для дітей.

Цінова політика є досить добре організованою, тому зміни її полягатимуть тільки у впровадженні особливих знижок, наприклад, в день народження.

Найбільші зміни пов’язані з політикою просування. Пропонується: встановити покажчик диско-бару в більш людному місці; орендувати рекламний щит та встановити рекламу інформаційного характеру; на період після реконструкції ресторану впровадити рекламу на телебаченні; створити сайт диско-бару «Старий Клюб».

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...