Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема №22 ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ БАЗУВАННЯЗАГОТІВКИ РЕАЛЬНИМИ ПОВЕРХНЯМИ

І ВІССЮ СИМЕТРІЇ

Пристосування застосовується при фрезеруванні валів і призначене для базування заготівки (рисунок 43) зовнішньою циліндровою поверхнею (подвійна направляюча база; опорні точки 1, 2, 3, 4),площиною (опорна база; опорна точка 5) і для закріплення заготівки силами Р1і Р2одночасно.

 

 

Рисунок 43 – Заготовка «Валик»

 

У пристосуванні (рисунок 44) заготівка подвійною направляючою базою встановлюється на дві призми 1 (опорні точки 1, 2, 3, 4 на рисунку 43) і упирається торцем в поверхню торця призми (опорна точка 5 на рисунку 43). Опорна база (опорна точка 6на рисунку 43) реалізується після закріплення заготівки.

Під дією тиску стислого повітря, що подається в штоковий простір циліндра, поршні з штоками одночасно розходяться, повертаючи важелі і здійснюючи затиск заготівки.

Пристосування компонується на столі верстата з двох однакових вузлів, кожний з яких складається з корпусу 2,установчих призм 1, спареного пневмоциліндра, виконаного в корпусі пристосування, двох штоків 3і двох важелів 4, якіздійснюють затиск заготівки.

 
 

Основні технічні вимоги до розташуванню установчих елементів

1 Відхилення від паралельності осей призм відносно поверхні Ане більше Т1 на довжині l1.

2 Відхилення від паралельності осей призм відносно направляючої бази пристосування (поверхня Б)не більше Т2 на довжині l2.

 

 
 

 

Рисунок 44 – Пристосування фрезерне для фрезерування валів

 

 

Тема № 23 ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ БАЗУВАННЯ ЗАГОТІВОК РЕАЛЬНИМИ ПОВЕРХНЯМИ

.

Чотиримісне пристосування застосовується при фрезеруванні лисок і призначене для базування заготівок (рисунок 45) площиною (установча база; опорні точки 1, 2, 3),зовнішньою циліндричною поверхнею (направляюча база; опорні точки 4, 5),площиною (опорна база; опорна точка 6)і для закріплення заготівки розподіленим навантаженням (сили Р1, Р2, ..., Рn).

Рисунок 45 – Заготовка «Вісь»

 

У пристосуванні (рисунок 46) заготівка установчою базою спирається на ліву поверхню призми 1 (опорні точки 1, 2, 3на рисунку 45), направляючою базою на праву поверхню призми 1 (опорні точки 4, 5 на рисунку 45), опорною базою - на планку 2(опорна точка 6на рисунку 45). Закріплення заготівок здійснюється від пневматичного або гідравлічного силового приводу за допомогою важеля 3,траверси 4і тяги 5, передаючих зусилля прихватами 6.

Заготівки встановлюють в призми і доводять до контакту з планкою 2,включають кран пневмо- або гідросистеми, і відбувається затиск заготівок. Перемиканням крана в протилежну сторону заготівки звільняються.Основні технічні вимоги до розташування настановних елементів

1 Відхилення від паралельності осей призм відносно поверхні А не більше Т1на довжині l1.

2 Відхилення від перпендикулярності осей призм відносно поверхніБ (направляючої базипристосування) не більше Т2на довжині l2.

 

 

 
 

 

Рисунок 46 - Чотиримісне пристосування для фрезерування лисок

Тема №24 ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ БАЗУВАННЯ ЗАГОТІВКИ ТИПУ ВАЛІВ ПО ЦЕНТРОВИМ ОТВОРАМ

 

Пристосування застосовується при фрезеруванні шпонкових пазів, лисок уступів в деталі типу вал (рисунок 47) і призначене для базування заготовки двома центровими отворами: ліва конічна поверхня (установча центруюча база - опорні точки 1,2,3) і права конічна поверхня (центруюча поверхня - опорні точки 4,5); площиною (опорна база, опорна точка 6), якою заготовка базується на направляючу втулку переднього центру і закріплення заготовки силою Р.

 

 

 

Рисунок 47– Заготовка « Вал»

 

У пристосуванні (рисунок 48) заготівка кладеться на призми 8 і 9, установчою базою (опорні точки 1,2,3 ) встановлюється на передній плаваючий центр 4, який закріплений на передній стійці 2, площиною (опорна база, опорна точка 6), якою заготовка базується на направляючу втулку переднього центру.

При увімкненні пневмоприводу 6, тяга 5, яка з’єднана зі штоком починає поступально рухатися і передавати рух задньому центру 7, який затискує деталь (опорні точки 4, 5). Задній центр 7закріплений на задній стійці 3.Передня 2 і задня 3 стійки з призмами 8 і 9закріплені на корпусі 1 пристосування. Для знімання заготівки перемикають кран, шток відходить в крайнє положення і здійснюється розтиск заготовки.

Основні технічні вимоги до розташування установчих елементів

Відхилення від співвісності центрів відносно загальної осі не більше Тна довжині l.

 

Рисунок 48 - Пристосування застосовується при фрезеруванні шпонкових пазів, лисок уступів в деталі типу вал

Тема № 25 ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ БАЗУВАННЯ ЗАГОТІВКИ

ТИПУ ВАЛІВ ПО ЦЕНТРОВИМ ОТВОРАМ

 

 

Пристосування застосовується при фрезеруванні шпонкових пазів, лисок уступів в деталі типу вал (рисунок 49) і призначене для базування заготовки двома центровими отворами: ліва конічна поверхня (установча центруюча база - опорні точки 1,2,3) і права конічна поверхня (центруюча поверхня - опорні точки 4,5); площиною (опорна база, опорна точка 6), якою заготовка базується на направляючу втулку переднього центру і закріплення заготовки силою Р.

Рисунок 49– Заготовка « Вал»

 

У пристосуванні (рисунок 50) заготівка кладеться на кронштейн 9 і стійку опорну 11, установчою базою (опорні точки 1,2,3 ) встановлюється на передній жорсткий центр 12, який закріплений на передній стійці 10, площиною (опорна база, опорна точка 6), якою заготовка базується на направляючу втулку переднього центру.

При увімкненні пневмоприводу 4, тяга 6, яка з’єднана зі штоком 5 починає поступально рухатися і передавати рух задньому центру 7, який затискує деталь (опорні точки 4, 5). Задній центр 7закріплений на корпусі передньої бабки 2.Корпус 2 і передня стійка 11 закріплені на плиті 1 пристосування. Для знімання заготівки перемикають кран, шток відходить в крайнє положення і здійснюється розтиск заготовки.

Основні технічні вимоги до розташування установчих елементів

Відхилення від співвісності центрів відносно загальної осі не більше Тна довжині l.

 

 

 

Рисунок 50 - Пристосування застосовується при фрезеруванні

шпонкових пазів, лисок, уступів в деталі типу вал

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...