Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема №45 ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ УСТАНОВКИЗАГОТІВОК ДВОМА ЦИЛІНДРОВИМИ

ПОВЕРХНЯМИ І ПЛОЩИНОЮ

 
 

Багатомісне пристосування застосовується при фрезеруванні торців і призначено для базування заготівки (рисунок 89) площиною (установча база; опорні точки 1, 2, 3),внутрішньою циліндричною поверхнею (подвійна опорна база; опорні точки 4і 5), іншою циліндричною поверхнею (опорна база; опорна точка 6)і для закріплення заготівок силою Р1,направленої по нормалі до установчої бази.

Рисунок 89 – Заготовка «Вставка»

 

Пристосування (рисунок 90) складається з корпусу 1 на якому змонтовані установчі плити 2,циліндричні пальці 4, зрізаніпальці 3, два гідроциліндра 5 зі штоками 6,прихвати8 ішпонки 7 і 9, які слугуютьдля базування пристосування на верстаті.

У пристосуванні заготівка встановлюється на установчу плиту (опорні точки 1, 2, 3на рисунку 89), циліндричний палець 4(опорні точки 4, 5на рисунку 89) і зрізаний палець 3 (опорна точка 6на рисунку 89). Аналогічно встановлюють решту заготівок. Затиск заготівок здійснюється за допомогою двох гідроциліндрів. На штоках гідроциліндрів закріплені спарені прихвати, що забезпечують закріплення двох заготівок. Прихвати фіксують на поверхні заготівок і включають гідросистему.

Основні технічні вимоги до розташування настановних елементів

1 Відхилення від перпендикулярності осей пальців3 і 4 відносноповерхніБне більшеТ1на довжині l1.

2 Відхилення від паралельності поверхні БвідносноповерхніБне більшеТ2на довжині l2.

3 Відхилення від паралельності осі установчих пальців відносноповерхні В не більше Т3на довжині l3.

 

 

 

Рисунок 90 - Багатомісне пристосування для фрезерування торців

 

Тема №46 ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ БАЗУВАННЯ ЗАГОТІВОК

ТРЬОМА ПЛОСКИМИ ЗОВНІШНІМИ ПОВЕРХНЯМИ

 

Багатомісне пристосування застосовується при фрезеруванні торця і призначене для базування восьми заготівок (рисунок 91) трьома площинами, тобто установчою базою (опорні точки 1, 2, 3),направляючою базою (опорні точки 4, 5),опорною базою (опорна точка 6),Силове замикання здійснюється за допомогою сили Р1, направленої по нормалі до установчої бази.

 
 

Рисунок 91 – Заготовка «Призма»

 

Пристосування (рисунок 92) містить плиту 1, на якій встановлені установчі елементи у вигляді косинця 2, що утворюють плоскими поверхнями установчу (опорні точки 1, 2, 3на рисунку 91) і направляючі (опорні точки 4, 5нарисунку 91) бази, штир 3,виконуючий роль опорної бази (опорна точка 6на рисунку 91) для першої заготівки, дві пари двохконтактних затискувачів 4, якісамовстановлюються, вонизмонтовані на осях 5корпуса6,який в свою чергу змонтований на штоці 7 пневмоциліндра 8,і дві шпонки 9для базування самого пристосування на столі верстата.У пристосування заготівки встановлюються на установчу і направляючі бази, опорною базою для всіх заготівок, окрім першої, служить поверхня попередньої заготівки; перша заготівка упирається в штир 3. Затиск всіх заготівок здійснюється за допомогою двох пневмоциліндрів двома парами двохконтактних затискувачів, що самовстановлюються. Різниця по висоті двох заготівок, що затискаються одним двохконтактним затискувачем, компенсується його поворотом навколо осі 5,різновисотність двох пар заготівок, що затискаються парою двохконтактних затискувачів, компенсується поворотом корпусу 6навколо штиря 10.

Основні технічні вимоги до розташування установчих елементів

1 Відхилення від перпендикулярності поверхніЕ відносноповерхніДне більшеТ1на довжині l1.

2 Відхилення від паралельності поверхні ВвідносноповерхніДне більшеТ2на довжині l2.

3 Відхилення від перпендикулярності поверхніВ відносноповерхні Гне більше Т3на довжині l3.

 

 

Рисунок 92 - Багатомісне пристосування для фрезерування торців

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...