Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема №51 ПРИСТОСУВАННЯДЛЯ БАЗУВАННЯ ЗАГОТІВКИ ПЛОЩИНОЮ

І ВНУТРІШНЬОЮ ЦИЛІНДРИЧНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

 

 

Пристосування застосовується для зубофрезерної операції і призначене для базування заготівки (рисунок 101) площиною (установча база; опорні точки 1, 2, 3)внутрішньою циліндричною поверхнею (подвійна опорна база, опорні точки 4, 5), боковою площиною шпонкового пазу (опорна база; опорна точка 6 )і для закріплення заготівки силами Р1, Р2, Р3, направленими по нормалі до установчої бази.

Рисунок 101 - Схема базування деталі

 

В пристосуванні (рисунок 102) заготовка внутрішнім отвором встановлюється на направ­ляючу втулку – центровик 3, а торцем упирається на основу центровика 3 пристосування.

Закріплення заготівки здійснюється за допомогою швидкозмінної шайби 5, яка встановлена на штоці 4 пневмокамери 1. Шайба має небезпечний перетин, тому вибираємо шайбу з найбільшими розмірами відповідними до розміру пристосування.

Для затискання деталі стиснуте повітря подається в штокову порожнину пневмокамери 1. Під дією повітря мембрана натягується, змінюючи положення штока 4, і утримує деталь. Для того, щоб зняти деталь після закінчення обробки, стисле повітря за допомогою рукоятки на пневмосистемі 7 пневмокамери випускається через отвір штуцера, шток підіймається вверх і звіль­нює деталь.

Швидке встановлення пристосування на верстаті забезпечується установочними шпонками 8, які заходять в спеціальні пази на столі верстата. А закріплення пристосування на столі верстата здійснюється за допомогою спеціальних болтів9, які заходять в канавки на столі верстата і в проушини корпуса 2 пристосування.

 

Основні технічні вимоги до розташування настановних елементів

1 Відхилення від паралельності поверхні Бвідносно поверхні Ане
більше Т1на довжині l1.

2 Відхилення від перпендикулярності осі поверхні Ввідносно поверхні Ане більше Т 2на довжині l2.

 

 

Рисунок 102 - Пристосування для зубофрезерної операції

 

 

5ПРИСТОСУВАННЯ ФРЕЗЕРНЕ РУЧНЕ

Тема №52 ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ БАЗУВАННЯ

ЗАГОТІВКИ ДВОМА ПЛОЩИНАМИ І ВНУТРІШНЬОЮ ЦИЛІНДРОВОЮ ПОВЕРХНЕЮ

Пристосування застосовується для фрезерування пазів в заготівці втулки і призначене для базування заготівки (рисунок 103) площиною (установча база; опорні точки 1, 2, 3),внутрішньою циліндричною поверхнею (подвійна направляюча база; опорні точки 4,5), площиною бобишки (опорна база; опорна точка 6)і для закріплення силами Р1 і Р2, направленими по нормалі до установчої бази.

 

 

 

Рисунок 103 – Заготівка « Втулка»

 

У пристосуванні (рисунок 104) заготівка установчою базою спирається на опорну пластину 2 (опорні точки 1, 2, 3 на рисунку 5), подвійною опорною базою встановлюється на жорсткий циліндричний палець 1 (опорні точки 4,5на рисунку 103) і опорна база реалізується за допомогою опорного елементу 3, що підводиться, який розвертає заготівку і орієнтує її площиною бобишки (опорна точка 6на рисунку 103). Затиск заготівки здійснюється прихватами 5 (сили Р1, Р2на рисунку 103), що приводяться в рух в ручну за допомогою гвинтів 6.Заготівку отвором надягають на циліндровий палець 1і встановлюють на опорну пластину 2. Потім поворотом навколо пальця 1 підводять заготівку площиною бобишки до рухомого опорного елементу3і обертанням гвинта 4доводять площину опорного елементу 3до контакту з площиною бобишки. Прихвати 5накидають на заготівку, яку затискають за допомогою гвинтів 6.

Основні технічні вимоги до розташування настановних елементів

1 Відхилення від паралельності поверхні Бвідносно поверхні Гне
більше Т1на довжині l1.

2 Відхилення від перпендикулярності осі поверхні Ввідносно поверхні Бне більше Т 2на довжині l2.

 

 

 

Рисунок 104 - Пристосування для фрезерування пазів в заготівці втулки

 

 

6ПРИСТОСУВАННЯ РІЗНІ

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...