Главная Обратная связь

Дисциплины:


Правило 3. Як доглядати за волоссям1. Голову мити раз на тиждень.

2. Причісуватися треба тільки своїм гребінцем.

Правило 4. Як сидіти за столом

1. Сидіти за столом слід прямо, не класти ліктів на нього.

2. Не плямкати.

3. Коли їсте виделкою, то тримати її тільки в правій руці. Якщо користуєтеся виделкою з ножем, то ніж тримають у правій руці, а виделку в лівій.

4. Не підносьте їжу до рота на ножі. Це негарно й небезпечно.

5. Сіль не можна брати пальцями. Для цього має бути спеціальна ложечка або використовуйте кінчик ножа.

6. М'ясні й рибні кості, кісточки від фруктів класти на окрему тарілку або на край своєї.

7. Стежте, щоб крихти й залишки їжі не падали на підлогу.

8. Перед прийманням їжі вимити руки, після неї прополощіть рот.

9. Приймай їжу не поспішаючи. Добре прожовуй страву.

10. Під час їжі не розмовляти.

Народна мудрість про здоров’я

• Найбільше багатство - здоров'я.

• Здоровому все здорово.

• Кого болять кості, той не думає йти в гості.

• Як нема сили, то й світ немилий.

• Поганому животу й пироги шкодять.

• Здоров'я маємо - не дбаємо, а втративши - плачемо.

• Весела думка - половина здоров'я.

• Бережи одяг, доки новий, а здоров'я, доки молодий.

• Без здоров'я нема щастя.

Наше око

Додаткові структури ока
1 — сльозові залози; 2 — кон’юнктива; 3 — сльозові канальці; 4 — нососльозова протока; 5 — м’язи очного яблука.

 

 

1 — склера; 2 — прямий медіальний м’яз; 3 — задня камера ока; 4 — передня камера ока; 5 — зіниця; 6 — райдужна оболонка; 7 — війковий м’яз; 8 — кришталик; 9 — прямий латеральний м’яз; 10 — зоровий нерв; 11 —кровоносні судини сітківки; 12 — порожнина заповнена склистим тілом; 13 — сітківка; 14 — судинна оболонка.

 

Зір

Як в озерці відбиваються навколишні дерева, небо, хмарки, так і в наших очах відбивається все, що ми бачимо навколо. Природа дбайливо оберігає око. Потече з чола піт - його зупинить густий живопліт брів. Вітер понесе в обличчя пилюку - її затримає щільний частокіл вій. А коли якісь пилинки й сядуть на рогівку, їх одразу злиже повіка, що кліпає без упину. З внутрішнього боку повіки вологі. Вони працюють, як "двірники"-склоочисники на оглядовому склі автомобіля. Легенько дотикаючись, повіки весь час обмивають сльозинками поверхню рогівки.

Познайомте дітей с правилами гігієна і стежите за тим, щоб вони виконували їх:

- важливо піклуватися про хорошу освітленість дитячої кімнати і робочого куточка;

- не можна користуватися чужим рушником, кидати один одному в очі пісок, терти очі брудними руками, дивитися на сонце, ходити в маминих красивих окулярах, а тако ж сидіти близько до екрану при перегляді телепередач, довго грати в комп'ютерні ігри.Наші вуха

Вуха – це важливий орган чуття. Вони допомагають нам розрізняти голос мами, тата, спів пташок, шум вітру.

Познайомте дітей з правламі гігієни

- не можна засовувати у вуха дрібні предмети, кісточки, намистинки, колупати у вухах брудними пальчиками, сірниками, паличками, лити у вушка воду, тривалий час знаходитися в навушниках, на холоді, голосно говорити у вухо і так далі.

З метою охорони органів слуху і їх розвитку рекоменндуєм: - при перших же скаргах на болі у вухах звертатися до лікарки;

- створювати в будинку спокійну обстановку, уникати розмови на підвищених тонах;

- привчати малят слухати і чути музичні твори неголосного виконання;

- не влаштовувати на тривалий час абсолютної тиші. Як зайвий шум, так і зайва тиша однаково шкідливі.

Наш ніс

Ніс — це орган у людей, розташований на обличчі, що виконує роль дихання, сприйняття запаху та мовлення.

 

Твої зуби

 

Щоб кусався зубок

 

Чому одна людина до старості зберігає добрі зуби, інша мало не з перш днів народження страждає від зубного болю?

Вважалося, що зуби псуються від надмірного захоплення солодощами. Тепер це вже не є таким безперечним. А ось склад питної води, наявність у ній (або відсутність) хімічного елемента фтору прямо й безпосередньо впливає на стан зуб.

Певну роль відіграє і загальний стан здоров'я людини, спадковість, спосіб життя і, звичайно, якість догляду за порожниною рота. Стоматологи підтверджують: у людей, котрі погано стежать за зубами, вони псуються приблизно у два рази частіше.

З трьох-чотирьох років потрібно привчати дитину полоскати рот, а потім користуватися зубною щіткою спочатку без пасти, а пізніше з нею. До тих пір доки дитина не навчилася користуватися зубною щіткою, давайте побільше сирих яблук, моркви, інших овочів і фруктів з твердою клітковиною.

Вибираючи зубну щітку, зверніть увагу на форму головки (вона не повинна бути надто великою) і на шорсткість щетини. Для тих дітей, у кого слабкі ясна більше підходять щітки з м'якою щетиною. Термін використання зубної щітки невеликий - 4-5 місяців.

Почистивши зуби, ретельно промийте щітку теплою водою, намилить і поставте у склянку. Перед черговим чищенням мило змийте водою. Нову щітку перед використанням обов' язково обмийте теплою водою з милом. Окропом ошпарювати не можна - це псує щетину.

Лікар С. Мартина

 

Десять умов збереження зубів здоровими

1. Фізичний розвиток і загартування. У здоровому тілі не тільки здоровий дух, як говорить народне прислів'я, а й здоровий зуб. При неправильній статурі формується неправильний прикус, що призводить до неправильного змикання зубів. При цьому не всі зуби працюють якісно, тому частіше хворіють.

2. Активне жування. Серед причин карієсу є та, що жувальний апарат людини позбавлений навантаження, яке мали зуби в наших предків. Треба споживати проварене м'ясо, овочі й фрукти, бажано сирі та тверді, не відмовлятися від черствого хліба, особливо скоринок, їжу слід закінчувати морквою, яблуками або грушами. Це забезпечує самоочищення зубів від залишків їжі.

3. Гімнастика для зубів і ясен. Навантаження на зуби, окрім жування. можна підсилити механічним тренуванням.

4. Раціональне харчування. Харчуватися потрібно регулярно. Не менше 2-3 разів на тиждень їсти рибу, особливо морську, м'ясо, щоденно - різноманітні овочі, фрукти, молочні продукти. Солодкі й борошняні страви краще обмежити.

5. Обмеження у споживанні кондитерських виробів. Краще з'їсти одну дві шоколадні цукерки, ніж льодяники і тягучки, які довго не розчиняються в роті та створюють для зубів шкідливе солодке середовище. Після цукерки або тістечка потрібно особливо ретельно прополіскувати рот.

6. Зрошення зубів рідкими харчовими продуктами, здатними зміцнювати емаль. Такими продуктами є молоко і грузинський чай, який корисно довго (1-2 хв) затримувати в роті або повільно пити. Першу заварку потрібно злити, а пити повторно заварений настояний чай по півсклянки вранці і вдень. Зміцнюють зуби прополіскуванням солоною водою, краще з добавкою одного білка курячого яйця на склянку розчину. Процедури виконувати регулярно.

 

7. Споліскування ротової порожнини. Це потрібно робити відразу після їжі, поки не почалося розкладання харчових продуктів під впливом мікроорганізмів. Для цього слід використовувати лужну мінеральну воду або розчин харчової соди. Полоскати треба енергійно впродовж 2 хвилин.

8. Чищення зубів. Цьому навчають дітей з трьох років. Після сніданку і перед сном зуби треба чистити пастою, а після обіду - лише щіткою і сполоснути водою. Тривалість кожної процедури - 1-3 хв. Губну, щічну, язикову і піднебінну поверхні зубів очищають вертикальними рухами від шийки зубів до жувальної поверхні ( оберігати краї ясен). Жувальну поверхню зубного ряду краще чистити коловими рухами. Після цього рот ретельно прополоскати.

9. Застосування зубних паст. Зубні пасти використовують для підсилення очищувальної дії зубної щітки. Краще використовувати профілактичні, до складу яких входить кальцій.

10. Бережливе ставлення до зубів. Емаль зубів не витримує різкої зміни температури та ударів. А її ушкоджена поверхня легко стає місцем, звідки поглиблюється руйнування зуба. Тому потрібно уникати температурних перепадів: не можна після гарячого відразу їсти холодне чи навпаки.

Небезпечновідкушувати й гризти зубами тверді предмети з металу, пластмаси - емаль може відколотися. Під час падіння чи удару, коли травмується зуб, потрібно негайно звернутися до лікаря.

 

Культурно-гігієнічні навички

Правила особистої гігієни пов'язані з усіма видами діяльності й відпочинку дітей. До них належать утримання в чистоті тіла, одягу, взуття.

У дошкільні роки діти можуть засвоїти всі основні правила, навчитися розуміти їх важливість, легко й правильно виконувати. Досягти вагомих результатів можна при дотриманні єдиних гігієнічних вимог як у дошкільному закладі, так і вдома. При цьому не допускати поспішності, систематично вправляти і постійно здійснювати контроль за якістю виконання культурно-гігієнічних завдань з боку дорослого.

Важливо, щоб гігієнічні знання були викладені у доступній і цікавій формі. Граючись з дітьми, дорослі можуть запитати в дитини, де мило для ляльки, чому в неї неохайний вигляд, використати ляльку або інших іграшкових персонажів у різноманітних ігрових ситуаціях, а також вірші, прозові твори, взірці народної творчості.

Формування у дітей культурно-гігієнічних навичок доцільно супроводжувати відповідною мотивацією. Не лише вимагати, щоб дитина витерла взуття перед входом у квартиру, але й пояснити, що з брудом заносяться мікроби.

Основні завдання

· Після нічного сну і гімнастики бажано приймати душ. Температура води дорівнює температурі тіла.

· Якщо душу немає, то з 3-4 років бажано привчати митися до пояса.

· Мити руки перед їжою, після туалету, повернення з прогулянки, ігор з тваринами і завжди, коли вони брудні.

· Ноги мити не лише перед нічним сном, але й перед денним, особливо влітку.

· Доглядати за порожниною рота.

· Постійно й регулярно зрізувати нігті на руках і ногах, тримати їх у чистоті.

· Доглядати волосся. Причісувати його власним гребінцем 1-2 рази на день, а мити не рідше одного разу на тиждень.

· Не рідше як один раз на тиждень митися у ванні.

· Спати на окремому ліжку.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...