Главная Обратная связь

Дисциплины:


Бігаємо під музику по хаті«И целуй меня везде, 18 мне уже» - такими словами можна коротко охарактеризувати зміст слів сучасної пісні для молоді. І хоч гурт «Руки вверх» вже не такий популярний як був колись, проте суть деяких їхніх пісень є, як ніколи на часі. Ці вічні ідеї втілюють інші групи. І, можливо, теми кохання, сексу, розваг ї є на часі для молоді віком за 18-20 років, але ж вони не повинні бути такими для дванадцяти-, чотирнадцятилітніх, які слухають і саме головне прислухаються до популярних наспівів. От і виходить: для когось знайома ситуація, коли «голі дівчата бігають по хаті».

Знайомими для нас усіх є постійні нарікання бабусь, щодо музики, яку ми слухаємо. Нашим «старим» не дуже до вподоби галасні бумкання і бомкання сучасних молодіжних мелодій. Слова «реп», «рок», «рейв» для них є цікавими максимум через те, що усі розпочинаються на «р». Будь який ідейний і смисловий зміст цих музичний напрямів ім. байдужий. «просто ця музика занадто голосна, і взагалі, що тут слухати?» - так каже моя бабуся, коли намагається пояснити причину, через яку перемикає «Enter-music» на «Інтер», де розпочинається «Шанс». Там, нібито, краща музика, мелодійніші та душевні пісні.

 

Знову політика?

Для сучасної молодої людини, представника масової культури, серйозне слово «політика» перестає бути таким. Ми знаємо Тимошенко, Ющенка, Ахметова, Януковича, як персонажів «відпадного» анекдоту, а не як людей, від рішень яких залежить доля нашої країни, народу, демократизація суспільства. Поняття «молодь» і «політика» для більшості громадян настільки різнополюсні і далекі, що можна подумати про хибність вислову: «За молоддю – майбутнє!» Правильніше буде сказати: «За чадами депутатів, чиновників та багатіїв – майбутнє!» Адже мало-хто із «масової молоді» вірить, що можна прорватися наверх. Молодіжний провінціалізм призводить до того, що ми – молодь думаємо, що те величне, високе, впливове не для нас. Наше місце ось тут – внизу. Проте знаємо численні випадки, коли навпаки – особа не знає, яку скласти собі ціну, відверто переоцінюючи свої можливості та потенціал. Такий суб’єктивізм, звичайно, негативне явище, однак викликаний він тотальним процесом переінформатизації суспільства. Коли аудиторії вбиваються у свідомість, потрібні для замовника інформації конкретні чи загальні речі. Інформаційна одиниця законсервовується у мозку. Тому молода людина не об’єктивно оцінює свої сили.

 

Частенько бува нарікаємо на вплив субкультур на молоде покоління. В дечому щодо негативного впливу окремих субкультур них рухів та їхніх неправомірних дій можна погодитися. Проте не зовсім усвідомлюємо, що справжня небезпека для молоді може бути не з боку культури дрібних соціальних груп. А зі сторони масової культури, яка щодень поглинає сотні, якщо не тисячі «клієнтів». Бути як всі хоч і не дуже модно, проте це найлегший шлях. А він, як відомо, у більшості випадків – найулюбленіший для молоді.

Усі ми – маси: однаково одягаємося, взуваємося, стилізуємо ся, чепуримося…Хочемо бути не такі, як усі, проте копіюємо свого ж багатого сусіда. Вам не набридло? Мені так. Все. Не створюватиму собі кумирів, буду просто самим собою, житиму правильно, але так, як мені подобається! І, можливо, колись вже копіюватимуть саме мене.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...