Главная Обратная связь

Дисциплины:


Обладнання: плакат з прислів'ями,сюжетні малюнкиПлан-конспект виховного заняття

Студентки:Зайцевої Вікторії Анатоліївни 24 ПОб-4-07-5.Од групи

МеТОДИСТ:Дорошенко Неля Йосипівна

Тема заняття:Годинаспілкування «Дивись,не забудь,-людиною будь»

Мета ЗаНЯТТЯІ поглибити знання учнів про поняттяввічливість; ознайомити учнів зі словами привітання і прощання; на основі практичних дій вчитися звертатися до людей, висловлювати слова вдячності; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення учнів; виховувати почуття поваги до батьків та старших людей.

ВИД ЗаНЯТТЯ:морально-естетична бесіда

Обладнання: плакат з прислів'ями,сюжетні малюнки

Місто Київ 2008р.

Хід заняття

Організаційний момент

Проспівав дзвінок, -Починаємо роботу-3 Божої ласки Зі щирого вітання-«Добрий день»!

Повідомлення теми заняття

-Побажавши один одному добра,ми разом із вами полинемо у прекрасний світ. У нас сьогодні незвичайна відкрита виховна година на тему: «Дивись,не забудь,-людиною будь».Нехай вона усім принесе задоволення від дуже потрібної роботи.І червоною ниткою через всю виховну годину стануть прекрасні рядки вірша.

Людина починається з добра, Із ласки і великої любові, Із батьківської хати і двора, З поваги, що звучить у кожнім слові. Людина починається з добра, З уміння співчувати, захистити. Це зрозуміти всім давно пора, Бо ми прийшли у світ добро творити. Людина починається з добра, Із світла, що серця переповняє. Ця істина, як світ, така стара, А й досі на добро нас надихає. Любов Забашта

Розповідь про значення слів

-Дітки,для початку хочу вам нагадатидцо ввічливість-це прикмета добре вихованої

людини,вміння ласкаво і привітно обійтися з іншими людьми. З ввічливістю тісно

пов'язаний етикет.

Етикет(з франц. мови "ярлик", "етикетка")-це слово,що означає манеру поведінкидобто

правила чемності,ввічливості,що прийняті в суспільстві. Є етикет знайомства, привітання,

прощання, існують правила прийому гостей, поведінки за столом. Етикет базується на

"золотому правилі моральності " - поводиться з іншими так, як ти бажаєш, щоб вони

поводилися з тобою.

Важливий принцип етикету - пріоритет старшого пріоритет жінки.

Ввічливі люди, знайомі з нормами етикету, пропускають уперед жінку і стареньку людину

і поступаються їм місцем у транспорті.

Читання та первинний аналіз змісту виховної розповіді

- Прослухайте історію про хлопчика Юрчика та скажіть: чи можна назвати його у цій ситуації ввічливим? В автобусі їхав восьмирічний Юрчик, на зупинці в автобус зайшов старенький дідусь. Юрчик одразу встав і запропонував сісти дідусеві: "Дідусю, сідайте, будь ласка!". Звісно лс гостинець за це отримав - жовтогарячий духмяний фрукт. Аж слинка в Юрчика потекла. Тільки зайшов за ріг, а тут товариш його Вовчик біжить.- Ого, - отакенський великий апельсин! Може, почастуєш?

- Почастую, - охоче відповів Юрчик, - але не тебе, а свою сестричку.

- Молодець, Юро! - похвалив його Вовчик і побіг собі далі.

З'їв Юрчик апельсин. Додому прийшов - похвалився, як дідусеві місцем поступився, як апельсин за те одержав.

- А де ж той апельсин? - запитала шестирічна сестричка Юлечка.

- Апельсин? З другом Вовою поділився. Йому половина і мені половина. Як у пісні співається, - відповів Юрчик.

- Молодець, Юро! - похвалила його сестричка і від радості навіть у долоньки заплескала. „Ще б пак не молодець, - подумав про себе Юрчик, - як спритно викрутився! "Та весело йому не стало. Швидше нуднувато: і апельсин був завеликий, і ще щось „гризло"...

Запитання дітям

-Ви особисто вважаєте хлопчика Юрчика вихованим? -Щоб ви порадили зробити Юрчику на майбутнє?

Доволі часто зовні красива, акуратно одягнена людина поводиться грубо, непристойно. Така людина нікому не подобається. Навіть її зовнішній вигляд не може змінити думку оточуючих про неї. Всім нам хочеться спілкуватися, бути поруч із людьми добрими, чуйними, ввічливими. Уже по тому, як людина заходить до кімнати, вітається, яким тоном промовляє слова вітання, прощання, вдячності, можна робити висновок про її культуру і вихованість. Існує багато правил культурної поведінки та безліч ввічливих слів.

Саме зараз ми зупинимося на словах вітання і прощання. Ви будете вчитися, як правильно звертатися до людей, висловлювати їм слова вдячності.

Читання та обговорення вірша

«Доброго ранку!» — мовлю за звичаєм. «Доброго ранку!» — кожному зичу я. «Доброго дня вам!» — людям бажаю. «Вечором добрим!» — стрічних вітаю. І посміхаються в відповідь люди, добрі слова ж бо для кожного любі.

Читання казки «Сини феї Ввічливості»

-Послухайте казку-загадку і намагайтеся відгадати як називались сини феї Ввічливості.

У феї Ввічливості було троє синів. Перший син прокидався разом зі сходом сонця, будив пташок, і ті своїм співом сповіщали, що настав ранок. Люди вставали, снідали і готувалися до трудового дня. А як сонце висушувало росу, на зміну першому братові до діла брався середущий брат. Він працював для ввічливих людей весь день, аж доки сонце не ховалось за обрій. Тоді естафету підхоплював старший син. Він зустрічав перехожих на вечірніх вулицях, дарував приязні слова і усмішки. Матуся гордилася своїми синами, тому що вони дарували радість людям, без них не обходилась жодна чемна людина.

- Хто із вас, діти, здогадався, як звали синів? (Добрий ранок, Добрий день, Добрий вечір)

Зачитування вірша

Сію дитині в серденько ласку, Сійся-родися, ніжне «Будь ласка», Вдячне «Спасибі», «Вибач» тремтливе, Слово у серці, як зернятко в ниві. «Доброго ранку!», «Світлої днини!» Щедро даруй ти людям, дитино.

Запитання дітям

-Які ввічливі слова ви почули? -В яких ситуаціях їх вживають?

Розповідь учителя

-Вітання бувають різні. Але чи то уклін, чи слова вітання, чи лагідна усмішка, спільним в них є те, що привітання означає: «Ти мені — приємна людина. Знай, я тебе поважаю. Я тобі бажаю всього найкращого: здоров'я, миру, радості, щастя». Ось що означають прості слова «Доброго ранку», «Доброго дня», «Ми раді вас вітати». Пам'ятайте, що чарівні слова завжди промовляються з посмішкою.

Запитання дітям

-Отже,чи можна бажати людині доброго дня зі злим виразом обличчя?

Зачитування вірша

Навчаймося добра, як вчаться мови діти, Щоб потім все життя його творить святе. Плекаймо крізь роки троянди ніжні й жито, Тримаймо у серцях, як сонце золоте. Даруймо для людей погожі дні весняні, Щоб щедрим садом вік світився небокрай, Щоби беріз пісні лунали до нестями І повнився добром наш дім і рідний край.

Павло Рачок

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...