Главная Обратная связь

Дисциплины:


Ярмоловською Оленою РостиславівноюКерівник від кафедри психології

Гупаловська В.А.

Керівник від кафедри загальної

та соціальної педагогіки

Ковальчук Л.О.

Львів 2014

 

Мета: Формування в учнів уявлення про насильство , його види та наслідки для психічного та фізичного здоров»я розуміння важливості його подолання

Методи, прийоми, засоби:

Методи, прийоми передачі та обміну словесною інформацією:

· Розповідь

· Бесіда (репродуктивна, проблемна, аутентична особистісних поглядів)

· Дискусія

Методи, прийоми переконування:

Наведення прикладів

Аргументація

Основні питання лекції:

1. Що таке насилля?

2. Види насилля:

· Психологічне насильство

· Фізичне насильство

· Сексуальне насильство

· Домашнє насильство

3. Дискусія:Пошук шляхів подолання. Приклади із історії. Наслідки насилля.

Хід лекції:

Вступна частина(10 хв.)

· Привітання з учнями

· Представлення та знайомство з учнями

· Повідомлення теми лекції, створення в учнів позитивної установки на її вивчення

· Визначення основних питань лекції

Основна частина (30 хв.)

1.НАСИЛЬСТВО

Наси́льство — це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили по відношенню до беззахисних.

Відповідно до офіційної позиції ВООЗ, причини насильства частково зумовлені біологічними та іншими факторами, які дають підстави говорити про певну схильність деяких людей до агресії, однак частіше за все ці фактори взаємодіють з сімейними, суспільними, культурними та іншими факторами зовнішнього характеру і таким чином створюють ситуацію, в якій виникає насильство.Вчені згодні в тому, що насильство було притаманне людям завжди. При цьому є археологічні свідчення, що показують: миролюбність для доісторичних людей була настільки ж характерною, як і спалахи насильства. Є також дослідження, що доводять — люди мають безліч природних механізмів, спрямованих на кооперацію, стримування агресії і мирне вирішення конфліктів, і що ці механізми настільки ж природні, як і агресивні нахили.[4].робити великих перерв між прийомами їжі і поглинати її у великій кількості.

Види насильства :

Домашнє насильство – це постійне словесне, емоційне, фізичне або сексуальне насильство. Домашнє насильство часто визначається як залякування, примус, тероризм або побиття.

Сексуальне насильство – це примус до сексуальних зносин з чоловіком та іншими людьми проти волі жінки, хворобливих або садистських статевих зносин; примус жінки одягатися більш сексуально всупереч її бажанню; образа жінки словами “повія”, “нечепура”, або “фригідна”.Фізичне насильство – це загроза зброєю; побиття; фізична ізоляція людини; випадки, коли чоловік кидає жінку одну в небезпечному місці або відмовляється надати жінці допомогу, коли вона хвора або вагітна.

Психологічне насильство - цеігнорування почуттів іншої людини, Тї переконань, віросповідань, національної, расової та класової приналежності або походження, публічна образа, приниження; заборона працювати або вносити свій грошовий вклад; присвоєння її коштів та інше.

Торгівля живим товаром - цевербування та переміщення особи (осіб) в межах однієї держави або за кордон шляхом насильства, погроз, чи обману, експлуатації в хатньому господарстві, в промисловості, в секторі комерційної секс-торгівлі тощо.

3.Дискусія на задану тематику

Заключна частина (5-10хв)

1 Підбиття висновку

2. Відповіді на питання.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...