Главная Обратная связь

Дисциплины:


Учень (Мастикаш М.)На тему

«Хто квітень наш отак підступно зрадив?»

 

студентки групи УФ-31

Пелех Ольги

Тернопіль – 2012

Виховний захід

«Хто квітень наш отак підступно зрадив?»

Мета:

· висвітлити основні відомості про Чорнобильську трагедію;

· виховувати почуття поваги й пам’яті до трагічних в сторінок історії України.

Обладнання:проектор,презентація на тему «Чорнобильська трагедія».

 

Хід виховного заходу

 

Вчитель

 

26 років тому 26 квітня в тоді ще УРСР сталася масштабна трагедія, яка сколихнула світ. Давайте переглянемо презентацію, з якої ми отримаємо відомості про цю катастрофу.

Вчитель

 

Вислухаємо доповідь науковців про науковців, які створили ядерну енергію, та причини трагедії.

Науковці

1 учень (Аврамишин М.) Про те, що ядерні перетворення можуть статі джерелом величезної енергії, ученим стало ясно вже через кілька років після відкриття А. Беккереля і П. Кюрі. Так, в 1910 р. В.І.Вернадський у доповіді на загальних зборах Академії наук говорив, що людство, навчившись у майбутньому управляти процесами атомного розпаду, одержить у свої руки таке потужне джерело енергії, якого раніше не знала. Але в 1922 р. Він же попереджав, що час оволодіння атомною енергією близько, і головне питання полягає в тім, як людство використає це колосальне джерело енергії – для росту свого добробуту або для самознищення. Створення надалі ядерної зброї масового ураження й аварії на промислових об’єктах атомних електростанціях, показують актуальність попередження вченого.

 

учень (Мастикаш М.)

 

Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. В 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести.

Але в історію Чорнобиль увійде назавжди, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.

3 учень (Байдак І.) Вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС відбувся 26 квітня 1986 року в 01 год 23 хв 40 з і викликав механічне руйнування безлічі паливних касет – ядерного пального – при цьому відбувся викид більше 100 різних нуклідів.

1 стадія аварії – два вибухи: після першого – протягом 1 з радіоактивність реактора зросла в 100 разів; після другого – через 3 з радіоактивність зросла в 440 разів. Механічна потужність вибуху була така, що верхня захисна плита ядерного реактора масою 2 тис. т розлетілася вщент, оголивши реактор.2 стадія (26.04 – 2.05) – горіння графітових стрижнів внаслідок виділення величезної енергії.

3 стадія ( 2-6 травня) – розплавлювання ядерного палива.

У період горіння стрижнів температура усередині реактора не опускалася нижче 1500 про З, а після 2 травня стала підвищуватися , наближаючись до 3000 про З, що викликало розплавлювання ядерного палива, що залишилося.

Горіння реактора, хоча й з меншою силою, тривало до 10 травня. З палаючого реактора, як з жерла вулкана, викидалися палаючі часточки, зруйнованого реактора й радіонукліди з радіоактивністю в мільйони кюрі.

 

4 учень (Гнідь О.) Вітчизняні атомні експерти встановили головну технічну причину аварії. Вибух реактора четвертого блоку став результатом інженерно-технічної схеми реакторів.

Іншою причиною аварії був людський фактор – злочинна зневага правилами роботи й техніки безпеки й непрофесіоналізм частини персоналу.

Однак у С. Парашина, що сьогодні є начальником Адміністрації тридцатикилометровой зони відчуження, немає сумнівів щодо того, що послужило щирою причиною аварії. «Політика» – говорить він. Для того, щоб виконати поставлені урядом завдання, електростанція була пущена поспішно, при будівництві на перший план висувалися не міркування безпеки, а військові пріоритети. У реактора не було захисної оболонки, що було небезпечно навіть при роботі на малій потужності. Перевірка безпеки не проводилася. Не було плану дій на випадок аварії.

Лікарі не були готові надавати допомогу людям, що постраждали від радіації. Солдати термінової служби розбирали радіоактивні відходи вручну.

 

5 учень (Горба Г.)Від аварії постраждали 3,2 млн. чоловік. 30% викинутого цезію довелися на територію Росії, 23% – Білорусії, 18% – України, 4,8% – Фінляндії, 4,6% – Швеції, 3% – Норвегії, 2,4% -Австрії, 1,8% – Німеччини.

У ліквідації наслідків аварії брало участь близько 600 тис. чоловік. Інвалідами стали 40 тис. чоловік, 18 тис. ліквідаторів умерли.

У Марий Эл на обліку коштують 729 ліквідаторів аварії. З нашого району в ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС брали участь 32 чоловік. На жаль 12 чоловік уже вмерли.

 

6 учень (Бакай Х.) Згідно з офіційними даними, загальна забруднена радіонуклідами площа в перші дні після аварії склала 200 тис. кВ2 , на цій території проживало майже чверть млн. чоловік. Через роки після катастрофи в пресі з’являються деякі відомості про ті зміни в живих організмах на генетичному рівні, які відбулися під час і після аварії. З 1990 року частота захворювань дітей раком щитовидної залози збільшується в геометричній прогресії. Спостерігається стабільний ріст числа психічних захворювань, нервових розладів, кістково-м’язових хвороб, порушень обміну речовин у ліквідаторів.

Моніторинг стану навколишнього середовища в зоні впливу наслідків чорнобильської аварії з моменту утворення постійно проводив Державний комітет РФ по охороні навколишнього середовища (1996 р.).

Наслідку чорнобильської катастрофи проявляються дотепер. Площа радіоактивно забруднених сільськогосподарських угідь у цей час становить 3,5 млн. га. Радіаційне забруднення дотепер відзначається в густонаселених територіях, де важливе економічне значення мають лісу (Брянська обл.). Площа забруднених земель лісового фонду становить 1 млн. га. При цьому повністю припинити користування лісовим фондом не представляється можливим.

 

Вчитель

 

Митці – це люди, які сприймають світ під іншим кутом зору, виливаючи вселюдське горе в поезію.

 

(Сцена закрита. Лунає мінорна музика. На сцену виходить учениця і читає вірш.)

 

7 учень (Заєць В.)

 

Чи буде квітень, як завжди

Дарунком весняної здоби.

Чи власним іменем біди

Ми назвемо його Чорнобиль?

Чи може викреслимо його

З календарів своїх допоки

Нас теплий грітиме вогонь

Ще не відкритих ізотопів?

Безмежна мисль, немає меж

Її спинити годі!

І ти, Чорнобилю, ти теж

Не маєш меж сьогодні.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...