Главная Обратная связь

Дисциплины:


Столові сорти, та вимоги до нихЗалежно від призначення і господарського використання сорти картоплі поділяють на столові, кормові, технічні та універсальні. Столові повинні мати високі поживні й смакові якості, ніжну м'якоть, тонку шкірку, неглибокі вічка, високий вміст вітамінів, бути врожайними, стійкими до хвороб та шкідників, добре зберігатися до нового врожаю. Кормові повинні бути високоврожайними, з високими вмістом у бульбах крохмалю і протешу. Ця група сортів мало поширена в Україні.

Технічні сорти мають бути високоврожайними, з великозернистим крохмалем, добре зберігатися; їх вирощують для переробки на крохмаль, патоку, спирт у сировинній зоні переробних заводів. Технічно-стодові сорти (універсальні) поєднують високу врожайність, крохмалистість і високі смакові якості. Вони добре зберігаються, відносно стійкі до хвороб і шкідників. Використовують їх як столові та для переробки чи на корм худобі.

У Славянка - сорт виведений в Інституті картоплярства УААН. Середньостиглий, столового призначення. Середня врожайність 48,2 т/га, максимальна - 58,0 т/га. Вміст крохмалю в бульбах 12,9-13,5%. Смакові якості 3,7-4 бали. Стійкий до звичайного біотипу раку та картопляної нематоди. Відносно стійкий до фітофторозу, альтернаріозу та вірусних захворювань. Сорт менше за стандарт уражується сухою фузаріозною гниллю. Бульби рожеві, видовжено-овальні, з неглибокими вічками, м'якуш кремовий. Середня маса товарних бульб 105-118 г, товарність бульб висока. Включений до Реєстру в 1999р.

Ольвія - сорт виведений в Інституті картоплярства УААН. Середньостиглий, столовий. За даними оригінатора, врожайність >7 т/га, максимальна - 48 т/га. Вміст крохмалю в бульбах 10,1%. смакові якості 4,3 бала. Стійкий до звичайного біотипу раку. Відрізняється високою польовою стійкістю до фітофторозу. Бульби білі, короткоовальні, м'якуш білий. Включений до Реєстру в 1999 року.

Косень 95 - сорт селекції Поліської дослідної станції ім. О.М.Засухіна Інституту картоплярства УААН. Ранній, столового призначення. Урожай бульб на 60-й день після посадки 15-20 т/га і навіть 50 т/га. Вміст крохмалю в бульбах 12,5-14,5%. Смакові якості 3,7-4 бали. Стійкий до звичайного та двох агресивних біотипів раку. Сорт середньостійкий до ураження фітофторозом. Бульби рожеві, овальні, з мілкими вічками, м'якуш білий. Товарність бульб висока. Включений до Реєстру в 1999р.

Пост 86 - сорт селекції Поліської дослідної станції ім. О.М.Засухіна Інституту картоплярства УААН. Віночок червоно-фіолетовий. Бульби рожеві, овальні, з плоским столонним слідом. Шкірка бульби лущиться. Вічка численні, неглибокі. М'якуш білий. Середня маса товарної .бульби 95 г. Смакові якості 3,8 бала. Зберігається добре. Лежкість 98%. Включений до Реєстру в 1991 року.Пролісок - сорт виведений в Інституті картоплярства УААН. Середньостиглий, столового призначення. Кущ сорту прямостоячий, компактний. Цвітіння рясне, короткочасне. Віночок білого кольору. Бульби короткоовальні, часто округлі, з плоским столонним слідом, кремові. Шкірка бульби лущиться. Вічка мілкі, нечисленні, незабарвлені. М'якуш кремовий, при розрізуванні темніє. Середня маса товарної бульби 97 г. Стійкий до раку і картопляної нематоди. Зберігається добре. Лежкість 95%. Смакові якості 3,7 бала. Включений до Реєстру в 1991 р.

Обрій - сорт селекції Інституті картоплярства УААН. Середньоранній. Бульби короткоовальні, з білою шкіркою та кремовим м'якушем. Маса бульби 92 г. Дегустаційна оцінка 3,9 бала. Стійкий до ураження раком та пошкодження нематодою. Зберігається добре. Включений до Реєстру в 1997 р.

Незабудка - сорт виведений в Інституті картоплярства УААН. Ранньостиглий. Кущ прямостоячий, середньорослий. Цвітіння слабке, короткочасне. Віночок білий, середніх розмірів. Бульби білі, короткоовальні, столони короткі, білі. Шкірка гладенька, вічка мілкі, малочисленні. М'якуш кремовий, не темніє. Маса бульб 75-110 г. Вміст крохмалю 11,3-14,7%. Смакові якості бульб 3,7-4 бали. Зберігається добре. Стійкість до ураження

раком, фітофторозом та вірусними хворобами середня. Включений до Реєстру в 1981 р.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...