Главная Обратная связь

Дисциплины:


Промислове вирощування розсадиВартість розсади значно знижується під час вирощування її у великогабаритних теплицях та розсадно-овочевих комплексах. Для промислового вирощування розсади овочевих культур ІОБ УААН розроблено комплекс машин для роботи в плівкових теплицях на базі самохідного шасі класу 0,6. До його складу входять: планувальник для виготовлення грядок, розкидачі органічних і мінеральних добрив, копач роторний, фреза теплична, обприскувач для внесення пестицидів, культиватор вогневий, сівалка роторна вакуумна, культиватор для міжрядного обробітку ґрунту, пристосування для підрізування кореневої системи та стриження (зчісування) листків, машина для вибирання розсади. Комплекс розрахований для роботи в розсадних теплицях площею 3 га.

Перехід на промислову технологію вирощування розсади овочевих культур на відміну від вирощування в малогабаритних культиваційних спорудах має такі особливості.

1. Розсадні комплекси великогабаритних плівкових теплиць будують з розрахунком на застосування механізації й автоматизації, науково обґрунтованої системи удобрення, інтегральної профілактичної, біологічної та хімічної боротьби зі шкідниками, хворобами і бур'янами. В результаті поліпшеного світлового режиму строк вирощування розсади у таких комплексах скорочується на 5-12 діб.

2. Сівба високоякісного дражованого насіння сівалками точного висіву дає змогу механізовано розпушувати міжряддя, вирощувати розсаду без пікірування сіянців і прополювання посівів.

3. Для виготовлення ґрунтосумішей, крім перегною, використовують торф, тирсу, солом'яну січку. Ґрунтосуміші збагачують мінеральними добривами і мікроелементами.

4. Щоб здешевити продукцію та зменшити затрати праці на виготовлення ґрунтосумішей і торфоперегнійних горщечків, упроваджують засоби механізації (змішувач СМТ-20, навантажувач ПТ-0,7, верстати для виготовлення торфоперегнійних горщечків ІГ-9М, ІГТ-10).

5. Впровадження автоматичного регулювання температури, поливу рослин, насичення повітря вуглекислим газом, механізація підготовки ґрунту, висаджування розсади та обробка рослин пестицидами.

6. Висока кваліфікація спеціалістів і робітників на вирощуванні розсади, що значно поліпшує організацію праці та взаємозв'язки з товарними господарствами та запровадження системи стимулювання праці робітників і спеціалістів.

В ІОБ УААН також розроблено технологію вирощування розсади для масового садіння із застосуванням механізації в плівкових теплицях з аварійним обігріванням. Вона полягає в тому, що в них за 7-10 діб до сівби готують грядки, теплиці покривають поліетиленовою плівкою для прогрівання ґрунту. В ґрунт на грядки вносять мінеральні добрива, а за день до сівби насіння — гербіциди. Коли ґрунт прогріється до 10-12 °С, тракторною сівалкою СВР-1,8 висівають насіння помідора, перцю солодкого, баклажана, капусти з відстанню між рядками 12 см, а в рядку - на 2 см. За 2-3 доби до появи сходів посіви обробляють вогневим культиватором КО-1,8. Із появою сходів міжряддя 2-3 рази розпушують роторним культиватором КРМ-1,8 на глибину 3-5 см.Якщо з висаджуванням розсади запізнюються, за 7-8 діб до її висаджування підрізують корінці рослин на глибину 5-7 см. За 5-6 діб до вибирання розсаду обробляють пестицидами, а за 2 доби підживлюють мінеральними добривами. Вибирають розсаду машиною МУР-1,8 з одночасним укладанням її в ящики.

Вирощена розсада за інтенсивною технологією має відповідати таким вимогам:

капуста білоголова ранньостиглих сортів - висота 20-25 см (60- 65-денного віку), кількість листків – 6-7 шт., маса надземної частини – 15-20 г, кореневої системи - 0,6-0,8 г;

капуста цвітна - висота 20-25 см (для першого строку садіння 50- 60-денного віку, для наступних -40-45-денного віку), кількість листків – 5-6 шт., маса надземної частини – 10-15 г, кореневої системи - 0,4-0,6 г;

помідор для раннього висаджування -висота 20-25 см (50-60-денного віку), кількість листків – 8-9 шт., утворення першого суцвіття, маса надземної частини – 20-25 г; для масового висаджування - висота 20--25 см (35-40-денного віку), кількість листків – 6-8 шт., маса надземної частини – 13-18 г кореневої системи - 0,8-1,2 г;

перець солодкий - висота 20-25 см (45-50-денного віку), кількість листків – 8-9 шт., маса надземної частини – 7-8 г, кореневої системи-0,8-1,0 г;

баклажан - висота 20-25 см (45-50 денного віку), кількість листків – 6-7 шт., маса надземної частини -12-16 г, кореневої системи - 0,8-1,0 г.

Контрольні запитання

1. Яке значення має закритий ґрунт у виробництві овочів?

2. Які світлопроникливі матеріали використовують у закритому ґрунті?

3. Які є типи споруд закритого ґрунту?

4. Назвіть способи обігрівання споруд закритого ґрунту.

5. Розкажіть про ґрунти і субстрати, які використовують у закритому ґрунті,

6. Гідропонний спосіб вирощування овочевих культур.

7. Як створюють і регулюють мікроклімат?

8. Які є способи вирощування розсади у закритому і відкритому ґрунті?

9. Як підготувати розсаду для висаджування у відкритому і закритому грунті?

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...