Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 10. Злочини проти громадської безпекиПоняття громадської безпеки, загальна характеристика та види злочинів, передбачених IX розділом Особливої частини Кримінального кодексу України. Об’єктивні та суб’єктивні ознаки цих злочинів.

Злочини, пов’язані з діяльністю злочинних угрупувань

Створення злочинної організації: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єкт злочину. Об’єктивна сторона. Види діянь. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона створення злочинної організації. Вік, з якого настає кримінальна відповідальність за цей злочин. Умови звільнення від кримінальної відповідальності та особи, що підлягають звільненню від кримінальної відповідальності за створення злочинної організації.

Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Види діянь. Момент закінчення злочину. Відмінність від співучасті. Особливості суб’єкта цього злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Бандитизм: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Види діянь. Момент початку та закінчення цього злочину. Суб’єктивна сторона та суб’єкт бандитизму.

Створення терористичної групи чи терористичної організації. Умови звільнення від кримінальної відповідальності за вказані злочини.

Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Поняття воєнізованих формувань. Види діянь. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Суб’єкт злочину. Кваліфікуючі ознаки цього злочину. Умови звільнення від кримінальної відповідальності за цією статтею.

Злочини, пов’язані з порушенням громадського спокою

Терористичний акт, характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Поняття терористичного акту. Види об’єктів злочину. Характеристика дій. Наслідки злочину. Суб’єктивна сторона зазначеного злочину. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування від диверсії та бандитизму.

Втягнення у вчинення терористичного акту. Характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак.

Публічні заклики до вчинення терористичного акту. Характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак.

Створення терористичної групи чи терористичної організації. Характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак.

Сприяння вчиненню терористичного акту. Характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак.

Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона злочину. Момент його закінчення. Завідомість як ознака злочину. Відмежування від злочинів проти власності. Кваліфікуючі ознаки.Напад на об’єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона злочину. Мета як обов’язкова ознака суб’єктивної сторони. Суб’єкт цього злочину.

Злочини, пов’язані з незаконним або недбалим поводженням зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами

Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Предмет злочину. Об’єктивна сторона. Види діянь. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування від інших злочинів.

Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Предмет злочину. Об’єктивна сторона та види діянь. Момент початку і закінчення злочину. Умови звільнення від кримінальної відповідальності за цей злочин.

Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єкт і предмет злочину. Об’єктивна сторона. Значення наслідків для кваліфікації. Суб’єктивна сторона та суб’єкт злочину.

Злочини, пов’язані з незаконним поводженням з радіоактивними матеріалами, вибуховими, легкозаймистими та іншими шкідливими матеріалами

Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Предмет злочину. Об’єктивна сторона. Види діянь. Значення наслідків для кваліфікації. Суб’єктивна сторона злочину.

Погроза вчинити викрадення або використати радіоактивні матеріали: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Предмет злочину. Об’єктивна сторона цього злочину, момент його закінчення. Суб’єктивна сторона та суб’єкт злочину.

Порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єкти злочину. Предмет злочину, об’єктивна сторона. Види порушень та їх наслідки. Суб’єктивна сторона. Кваліфікуючі ознаки.

Незаконне ввезення на територію України відходів і вторинної сировини: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Предмет злочину. Об’єктивна сторона. Суб’єкт цього злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Незаконне перевезення на повітряному судні вибухових або легкозаймистих речовин: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єкт та предмет. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Злочини, пов’язані з порушенням вимог пожежної безпеки

Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона злочину, об’єктивна сторона. Наслідки злочину та їх значення для кваліфікації. Поняття та розміри майнової шкоди. Відмежування цього злочину від злочинів проти власності.

 

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...