Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 12. Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспортуПоняття злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, їх загальна характеристика та види. Об’єктивні та суб’єктивні ознаки цих злочинів. Види об’єктів.

Злочинні порушення діючих па транспорті правил

Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Види діянь. Значення наслідків для кваліфікації. Суб’єктивна сторона. Спеціальні ознаки особи, що вчинила злочин.

Порушення правил повітряних польотів: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Наслідки та їх значення. Вік кримінальної відповідальності за цей злочин. Кваліфікуючі ознаки.

Порушення правил використання повітряного простору: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона злочину. Значення наслідків для кваліфікації. Суб’єктивна сторона та суб’єкт злочину.

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Поняття транспортного засобу. Об’єктивна сторона. Наслідки злочину та їх значення для кваліфікації. Суб’єктивна сторона та суб’єкт злочину. Відмежування цього злочину від суміжних.

Порушення правил, норм і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона злочину. Вимоги до особи, що скоїла злочин.

Порушення чинних на транспорті правил: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Суб’єктивна сторона та суб’єкт цього злочину. Відмежування від інших злочинів.

Злочини, пов’язані з пошкодженням чи знищенням транспортних засобів, їх частин або комунікацій

Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Види діянь. Момент закінчення злочину. Значення суб’єктивної сторони. Суб’єкт злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Предмет злочину. Об’єктивна сторона. Види дій. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона та суб’єкт злочину.

Пошкодження об’єктів магістральних нафто-, газо- та нафтопродуктопроводів: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Суб’єкт злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Злочини, пов’язані з незаконним заволодінням або блокуванням транспортних засобів чи комунікацій

Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Предмет злочину. Об’єктивна сторона. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Вік кримінальної відповідальності за зазначений злочин. Кваліфікуючі ознаки.Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Види діянь та їх наслідки. Суб’єктивна сторона. Кваліфікуючі ознаки злочину. Відмежування злочину від суміжних злочинів.

Незаконне заволодіння транспортним засобом: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Поняття транспортного засобу. Об’єктивна сторона. Поняття незаконного заволодіння транспортним засобом. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Суб’єкт злочину. Вік кримінальної відповідальності за цей злочин. Кваліфікуючі ознаки злочину. Умови звільнення від кримінальної відповідальності за незаконне заволодіння транспортним засобом.

Інші транспортні злочини

Примушування працівника транспорту до невиконання своїх службових обов’язків: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона злочину. Спосіб вчинення злочину та момент його закінчення. Кваліфікуючі ознаки.

Самовільне без нагальної потреби зупинення поїзда: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона злочину. Види дій. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Суб’єкт злочину. Кваліфікуючи ознаки злочину.

Ненадання допомоги судну та особам, що зазнали лиха: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона та суб’єкт злочину.

Неповідомлення капітаном назви свого судна при зіткненні суден: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Об’єктивна сторона. Суб’єктивна сторона. Особливості суб’єкта цього злочину.

Випуск в експлуатацію технічно несправних засобів або інше порушення їх експлуатації: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Поняття транспортного засобу. Об’єктивна сторона злочину. Види діянь та їх наслідки. Суб’єктивна сторона. Завідомість як ознака злочину. Суб’єкт злочину і його спеціальні ознаки.

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...