Главная Обратная связь

Дисциплины:


II. Ситуаційні задачіІ. Організаційна структура підприємства

Завдання №1 / №16

Побудувати схему організаційної структури ПП "Авангард" / ПП „Ера” використовуючи дані штатного розкладу працівників (див. табл. 1)

Проаналізувати ситуацію і прийняти відповідне рішення.

 

Витяг із штатного розкладу ПП "Авангард" / ПП „Ера”

Таблиця 1

 

№ п/п Назва посади Кількість одиниць Заробітна плата Фонд з/п
3/б
Директор 1/1
Секретар 1/1
Юрисконсульт 0,5/1 125/250
Головний бухгалтер 1/1
Заступник гол. Бухгалтера 1/- 320/- 320/-
б Бухгалтер 3/4 840/1120
Начальник торгового відділу 1/2 380/760
Провідний товарознавець 1/2 340/680
Товарознавець 2/2
Начальник відділу планування 1/1
1 і Головний економіст 1/1
Економіст 1/1
Економіст по з/п 1/1
Начальник ВК 1/1
Інспектор ВК 1/1 250'
Начальник господарського відділу 1/1 350.
Завгосп 1/2 220/440
Електрик 1/2 260/520
Слюсар-сантехнік 1/2 260/520
Вантажник 8/10 1440/1800
Прибиральниця 6/8 900/1200
Завідувач магазину 6/8 1800/2400
  Завідувач складу 1/2 260/520

Завдання №2 / №2 „б”

Вихідні дані

Після проведення аукціону з продажу об’єктів малої приватизації у грудні І995р приватною особою було придбано магазин “Продтовари” (торговельна площа-750 кв. м) та підприємство роздрібної торгівлі “Культтовари” (торговельна площа - 780 кв. м). яка розташовані в окремій будівлі і перебувають у досить сприятливих геоекономічних умовах

Власник прийняв рішення організувати приватне торгове підприємство “Торговий центр ‘‘Злагода” і звернувся до консультаційної фірми з проханням розробити структуру підприємства, яка відповідає вимогам сучасності та специфіки діяльності підприємства.

Власник висунув вимогу про зменшення апарату управління нового підприємства на 40%, а торговельно-оперативного складу персоналу - на 10% з урахуванням відсоткового співвідношення структури працівників. Витяг із штатного розкладу наведено у таблиці. 2.

Вартість консультаційних послуг становила 500 грн.

Після двох років праці власник та директор підприємства вирішили провести аналіз діючої оргструктури і оцінити ефективність від співробітництва з консультаційною фірмою самостійно провели оцінку структури підприємства. 

Завдання

Вивчити ситуацію, що склалася в діяльності підприємства, та провести розрахунки чисельності працівників з урахуванням вимог, які висунуті для цього:

1. Скласти штатний розклад приватного підприємства.

2. Побудувати схему організаційної структури управління підприємства та навести необхідні юрисконсульт.

3. Прийняти рішення щодо ефективності співпраці з консультаційною фірмою оформити його у вигляді доповідної записки заступника директора підприємства на ім’я директора.

Таблиця 2

Витяг із штатного розкладу магазину “Продтовари” / „Гастроном”

№ п/п Посада Чисельність
Директор 1/1
Юрисконсульт 1/1
Секретар-референт 1/1
Заступник з комерційної діяльності 1/2
Продавець І категорії 18/22
Продавець ІІ категорії 25/28
Контролер-касир 10/12
Завідувач відділу збуту та постачання 1/2
Товарознавець І категорії 2/2
Товарознавець II категорії 2/3
Експедитор 3/5
Завідувач складу 2/2
Комірник 4/6
Начальник планово-економічного відділу 1/2
Економіст І категорії 2/2
Головний бухгалтер 1/1
Заступник головного бухгалтера 1/-
Бухгалтер по сировині 2/3
Бухгалтер по реалізації 2/2
Бухгалтер по тарі 1/1
Старший касир 1/1
Касир 3/4
Інженер технічної служби 1/1
Електромеханік 2/2
Електрик 3/2
Спеціаліст по обладнанню 3/3
Вантажник 8/10
Прибиральниця 6/7
Разом  

 

Завдання №3 / №3 „б”

 

Виходячи із поданих в таблиці 3 наявних фактичних даних штатного розклад) працівників ТзОВ “ДДД” / ТзОВ „ЛОТОС” побудувати схему організаційної структура підприємства.

 

Таблиця 3

Витяг із штатного розкладу працівників ТзОВ “ДДД” / ТзОВ „ЛОТОС”

№ п/п Посада Кількість
Директор 1/1
Юрисконсульт 1/1
Заступник директора з комерційної діяльності 1/1
Головний бухгалтер 1/1
Бухгалтер по сировині 1/2
Бухгалтер по реалізації 1/2
Завідувач відділу збуту та постачання 1/2
Товарознавець І категорії 2/3
Товарознавець II категорії 2/4
Експедитор 1/3
Секретар-референт 1/1
Начальник планово-економічного відділу 1/1
Економіст І категорії 2/2
Завідувач господарства 1/1
Завідувач складу 1/2
Робітник складу 2/3
Старший касир 1/1
Касир 3/4
Прибиральниця 3/4
Разом 27/39

 

Завдання №4 / №4 „б”

Виходячи із поданих в таблиці 4наявних фактичних даних штатного розкладу працівників ВАТ "Калина" / ВАТ „БЕТА” побудувати схему організаційної структури підприємства.

Таблиця 4

Витяг із штатного розкладу працівників ВАТ “Калина” / ВАТ „БЕТА”

№ п/п Посада Кількість
Директор 1/1
Заступник директора з комерційної діяльності 1/2
Головний бухгалтер 1/1
Секретар 1/1
Бухгалтер 1/2
Менеджер із маркетингу 1/1
Менеджер із реклами 1/2
Завідувач господарства 1/1
Завідувач складу 1/1
Робітник складу4 2/4
Менеджер із закупівлі 1/2
Менеджер із продажів 3/4
Разом 15/22

 

II. Ситуаційні задачі

“Етична оцінка управлінських рішень спеціаліста ”

 

Існують ситуації, в яких менеджер може відчути себе у скрутному становищі через те що прийнятті в них рішення інколи можуть не відповідати поняттям “справедливість” “етика” в моральних традиціях суспільства, але будуть цілком прийнятті в сфер підприємницької діяльності.

У нижче наведених ситуаціях необхідно прийняти рішення і обґрунтувати його.

1. Ви - головний менеджер великої фірми з виробництва всесвітньо відомих цигарок Фірма має чисельні філіали у всьому світі з чималими обсягами продаж. З’явилася можливість відкрити ще одну фабрику в Україні і від вас залежить рішення що де підписання нової угоди. З одного боку, будівництво такої фабрики забезпечити регіон новими робочими місцями, знімаючи проблему безробіття, з іншого принесе великий дохід фірмі. Однак ви ознайомилися з результатами досліджень щодо шкідливого впливу паління на організм людини.

Яким буде ваше рішення? Підпишете ви нову угоду чи ні? Чому?

 

2. Ви менеджер з виробництва у фірмі, яка виготовляє холодильники. Не так давно видовідалися, що конкуруюча фірма надала своїм холодильникам властивостей, яких ваші не мають. На щорічній спеціалізованій виставці фірми-конкурента буде відкрито офіс для гостей, де на одному із засідань її керівник розкаже для своїх дилерів про нову розробку, ви можете уповноважити свого співробітника бути присутнім на цьому засіданні в якості нового дилера, щоб дізнатися про новинку.

Чи підете ви на такий крок? Чому?

 

3. Ви - головний менеджер відомої фірми, який прикладає великі зусилля з підписання вигідної угоди на чималу суму з однією компанією. В процесі переговорів дізнаємося, що представник покупця шукає для себе більш вірогідну роботу. Ви не маєте бажання брати його до себе на роботу, але якщо натякнете йому про таку можливість, то він, швидше за все зробить поновлення саме у вас.

Як ви поступите? Чому?

 

4. Ви - менеджер з маркетингу і хочете зробити вибіркове опитування споживачів про їх реакцію на товар конкурента. Для цього ви повинні провести опитування від неіснуючого “інституту маркетингу і кон’юктури ринку”.

Чи провидите ви таке опитування? Чому?

 

5. Ви - менеджер з персоналу. У вашу фірму прийшла здібна жінка, яка хоче бути торговим агентом. Рівень її кваліфікації значно вищий, ніж у чоловіків, як претендують на цю посаду, але прийом на роботу неодмінно викличе негативину реакцію з боку окремих ваших торгових агентів, серед яких немає жінок.

Чи візьмете ви цю жінку на роботу? Чому?

 

6. В цеху є конвеєрна дільниця. Операції, що виконуються на конвеєрі, нескладні, але пригнічують працівників своїм одноманіттям і монотонністю. Це є однією з причин постійної плинності кадрів, яку Ви вирішили зменшити шляхом впровадження ряду цікавих організаційно-технічних заходів двом майстрам дільниці. Через деякий час аналіз показав, що плинність кадрів не зменшилась.

В чому ж причина?

 

7. Вас призначили керівником відстаючого цеху. Ви вивчили ситуацію, яка там склалась, і вирішили зібрати актив цеху. Вам потрібно підготуватись до виступу перед ним.

Як Ви побудуєте свій виступ?

8. На Вашій дільниці працює молодий працівник. Працьовитий і відповідальний Якось при розмові з ним виявилося, що в його сім’ї не все гаразд, його ображає мачуха, батько нічого не зауважує. Дуже тяжко молодому працівнику. І майстер вирішив...

До яких заходів удалися б Ви на його місці?

 

9. Сьогодні у Вас день народження. Ви зворушені увагою Ваших рідних. У Вас хороший настрій, Ви приходите на роботу. Підлеглі привітали Вас подарунками.

Чи виникає у Вас у такому випадку запитання: "Взяти чи не взяти подарунки?

 

10. Іде зібрання... Слова одного з підлеглих для Вас дуже приємні. Він наголосив на ваших організаторських здібностях, вмінні надихати людей на роботу тощо. При цьому наводились конкретні приклади.

Чи відреагували б Ви на цей виступ у своєму заключному слові?

 

11. Сталася поломка обладнання. Для її усунення треба багато часу. Один працівник ризикуючи життям, ліквідував поломку. Весь цех захопився його вчинком Начальник цеху, довідався про це, подякував працівникові, а майстер увільнив від роботи.

Які б були Ваші дії на місці начальника цеху?

 

12. Як підтримати настрій у робітника? Два майстри висловили думки з цього приводу. Один сказав: "Надаю перевагу теплим словам, компліментам, жартам." Другий сказав: "Все це дрібниці. Ніщо так не підтримує настрій як добра зарплата премія".

А Ви що скажете?

 

13. Два керівники розмовляли про те, як вони дають вказівки підлеглим. Перший сказав: "Головне - що сказано, а не як сказано. В мене немає часу, щоб підбирати для кожного форму висловлення". Другий сказав: "Може бути, що в тебе люди так необразливі, а мені постійно треба задумуватися, з ким як краще працювати".

Словам якого керівника Ви віддаєте перевагу?

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...