Главная Обратная связь

Дисциплины:


Офіцери й прапорщики заряджання зброї здійснюють самостійноПід час несення служби особовому складу наряду досилати патрон у патронник категорично забороняється. Патрон у патронник досилається тільки перед застосуванням зброї у випадках, зазначених у пункті 2.5.2 цієї Інструкції.

Ручні гранати заряджаються за вказівкою старшого наряду безпосередньо перед їх застосуванням. Невикористані гранати негайно розряджаються.

Прикордонники, які доставляються до місця служби автомобілем (вертольотом, катером), зброю заряджають по прибутті на місце служби, а розряджають перед посадкою в транспортний засіб за командою і під наглядом старшого наряду, при цьому забороняється направляти зброю в бік людей, житлових будівель незалежно від того, заряджена вона чи ні.

2.5.2. Прикордонники, виконуючи завдання з охорони державного кордону України, застосовують зброю та бойову техніку для:

1)відбиття збройного нападу та вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань;

2)припинення збройних провокацій, а також для відбиття нападу або припинення збройного опору осіб, які незаконно перетинають чи намагаються незаконно перетнути державний кордон України;

3)захисту громадян від нападу, що загрожує їх життю і здоров'ю, а також звільнення заручників;

4)відбиття нападу на прикордонника або членів його сім'ї, якщо їх життю і здоров'ю загрожує небезпека;

5)відбиття нападу на об'єкти, приміщення та прикордонні наряди Державної прикордонної служби, а також їх звільнення в разі захоплення;

6)затримання особи, яку застали при вчиненні тяжкого злочину і яка намагається втекти;

7)затримання особи, яка чинить збройний опір, намагається втекти з-під варти, а також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожує життю і здоров'ю прикордоннику;

8)зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює явну загрозу здоров'ю чи життю громадян або прикордоннику;

9)подання сигналу тривоги або виклику допомоги;

10) знешкодження тварини, яка загрожує життю і здоров'ю громадян або прикордонника.

Не допускається застосування зброї в напрямку території суміжної держави, за винятком випадків відбиття збройного нападу та вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань, припинення збройних провокацій, а також для відбиття нападу або припинення збройного опору осіб, які незаконно перетинають чи намагаються незаконно перетнути державний кордон України.

2.5.3. Застосуванню зброї, за винятком випадків, передбачених пунктом 2.2.2 цієї Інструкції, повинне передувати попередження про намір її застосування.

Попередження може бути здійснено голосом або попереджувальним пострілом (черги) угору. У разі, якщо порушники перебувають на значній відстані або виникла потреба у зверненні до великої групи людей, попередження може бути зроблено через гучномовні установки та підсилювачі українською мовою "Стій! Буду стріляти!", не менше двох/ разів з наданням часу, достатнього для припинення правопорушення.2.5.4. Попереджувальні постріли (черги) вгору, якщо слідом за ними не було застосовано зброю щодо осіб або транспортних засобів, а також постріли прикордонників угору без націлювання зброї в бік правопорушника у випадках, передбачених пунктом 2.5.2 цієї Інструкції, не вважається застосуванням зброї.

2.5.5. З метою забезпечення особистої безпеки прикордонник, особливо при затриманні групи правопорушників, має право встановлювати "зону безпеки", тобто утримувати затримувану особу на відстані, що забезпечує захист від раптового нападу.

Після попередження про можливе застосування зброї спроба затриманої особи наблизитися до прикордонника, скоротивши при цьому вказану ним відстань, або доторкнутися до зброї, дає право прикордоннику застосувати зброю.

Затримувана особа повинна бачити або знати, що вона затримується прикордонником під загрозою застосування зброї. Вимоги прикордонника до особи щодо її місцеперебування і дотримання вказаної відстані мають бути чіткими, ясними, зрозумілими.

Прикордонник має право оголити вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в обстановці, яка склалася, можуть виникнути підстави для її застосування. При затриманні порушників або осіб, яких запідозрено у вчиненні злочинів чи правопорушень, а також при перевірці документів у підозрілих осіб прикордонник може привести у готовність вогнепальну зброю, що є попередженням про можливість її застосування.

2.5.6. Для запобігання викраденню повітряних суден, що належать Україні, зброя застосовується тільки щодо осіб, які здійснюють викрадення судна, якщо іншими способами та засобами неможливо припинити цю спробу.

2.5.7. Для запобігання спробі втечі осіб, затриманих за порушення державного кордону, зброя може бути застосована лише в тому разі, якщо особі, яка здійснює втечу, відомо про її затримання за порушення (спробу порушення) кордону. Якщо втеча супроводжується нападом на прикордонника, що загрожує його життю або здоров'ю, він застосовує зброю згідно з пунктом 2.2.2 цієї Інструкції.

2.5.8.При застосуванні зброї для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, стрільба на ураження водія та пасажирів не ведеться.

2.5.9.Прикордонникам забороняється застосовувати і використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей, якщо від цього можуть постраждати сторонні особи.

2.5.10. Рішення про застосування зброї приймає:

у випадках, передбачених підпунктами 1, 2, 5 пункту 2.5.2 цієї Інструкції, - командир прикордонного підрозділу або його прямі начальники;

у випадках, передбачених пунктом 2.2.2 та підпунктами 3, 6, 7, 8, 9, 10 пункту 2.5.2 цієї Інструкції, старший прикордонного наряду або прикордонники, які несуть службу індивідуально.

Рішення про застосування бойової техніки приймає командир прикордонного підрозділу або його прямі начальники.

2.5.11.Прикордонники після ведення попереджувальної стрільби, якщо відпала подальша потреба в застосуванні зброї, або після застосування зброї, зобов'язані її розрядити, перевірити, чи не залишились патрони в патроннику, поставити зброю на запобіжник, у разі потреби -- приєднати повністю споряджений магазин, доповісти командиру прикордонного підрозділу про причини та результати застосування зброї та бойової техніки.

2.5.12.З прибуттям прикордонного наряду до підрозділу розряджання зброї здійснюється у встановленому місці за командою/ й під наглядом чергового по підрозділу або офіцера (прапорщика), який очолює наряд. Перевірка здійснюється за умови відокремлення від зброї магазина шляхом відведення затворної рами назад, огляду патронника й проведення контрольного спуску курка. Перевірка зброї здійснюється обов'язково й у тих нарядів, які несли службу з незарядженою зброєю.

Наряди, які повертаються до підрозділу на машині (вертольоті, катері), зброю розряджають перед посадкою в неї за командою та під наглядом старшого наряду.

Офіцери і прапорщики розряджання зброї здійснюють самостійно.

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...