Главная Обратная связь

Дисциплины:


Застосування зброї екіпажами літаків і вертольотів Державної прикордонної служби України5.1. Зброя екіпажами літаків (вертольотів) застосовується без попередження для:

1)відбиття збройного нападу та вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань;

2)припинення збройних провокацій, а також для відбиття нападу або припинення збройного опору осіб, які незаконно перетинають чи намагаються незаконно перетнути державний кордон України;

3)подання допомоги кораблям (катерам) Державної прикордонної служби для відбиття збройного нападу на них;

4)припинення збройного опору суден - порушників законодавства про державний кордон України;

5)припинення збройного опору з боку суден - порушників законодавства про виключну (морську) економічну зону.

5.2. Зброя екіпажами літаків (вертольотів) застосовується після попереджувальних пострілів (черг) для:

1) запобігання викраденню повітряних, морських і річкових суден, що належать Україні;

2) припинення ворожих дій іноземних суден щодо українського узбережжя, українських підводних та надводних об'єктів;

3) затримання суден - порушників законодавства про державний кордон України в разі невиконання вимоги зупинитися, якщо судно-порушник намагається втекти, а інші можливості для його зупинення вичерпано;

4) затримання суден - порушників законодавства про виключну (морську) економічну зону в разі невиконання вимоги зупинитися, якщо судно-порушник намагається втекти, а інші можливості для його зупинення вичерпано.

5.3. Дозвіл на виконання попереджувальних пострілів (черг) командир екіпажу одержує від командного пункту Державної прикордонної служби, у підпорядкуванні якого він перебуває.

5.4. Попереджувальні постріли (черги) виконуються в секторі, який забезпечує безпеку всіх об'єктів (суден), які перебувають в цьому районі, з гарантованим невлучанням у цілі, та ведуться з прямолінійного польоту на малій (граничнодопустимій) висоті, з винесенням точки прицілювання на кут, не менший 200 тисячних дальності від цілі.

5.5. Перед виконанням попереджувальних пострілів (черг) район оглядається візуально, за допомогою оптичних засобів та бортової радіолокаційної станції, при цьому уточнюється взаємне розташування об'єктів і цілі, визначаються відстань до цілі та елементи її руху.

Попереджувальні постріли (черги) виконуються у два заходи з однієї вогневої установки бортової стрілецько-гарматної зброї особисто командиром екіпажу або за його командою одним із членів екіпажу. У першому заході провадяться дві короткі попереджувальні черги, у другому заході - три черги. Вогонь ведеться при ввімкнених засобах об'єктивного контролю польоту і застосування зброї.

При невиконанні вимог зупинитися після попереджувальних пострілів (черг) командир екіпажу доповідає про це по радіо на командний пункт Державної прикордонної служби, у підпорядкуванні якого він перебуває, або у командний пункт вищого рівня і далі діє за їх указівками.5.6. У разі виявлення порушення державного кордону України повітряними суднами та іншими літальними апаратами, іноземними військовими кораблями, у тому числі й підводними човнами, екіпажі літаків і вертольотів Державної прикордонної служби негайно доповідають про це на командний пункт Державної прикордонної служби, у підпорядкуванні якого вони перебувають, і надалі діють за його вказівками.

5.7. При застосуванні зброї, як правило, не дозволяється стріляти в напрямку території суміжної держави, за винятком випадків відбиття збройного нападу та вторгнення на територію України військових груп і злочинних угруповань, припинення збройних провокацій і зіткнень з озброєними порушниками державного кордону України.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...