Главная Обратная связь

Дисциплины:


Загальні відомості про гідроізоляціюВСТУП

Облицювальні роботи, облицювання, облицювальний матеріал...

«Облицьовувати» - означає, додати невиразним будівельним конструкціям неповторне розумне і красиве обличчя, наділити життям приміщення, яке ще зовсім недавно здавалося якимсь млявим і непривабливим. У цьому є щось магічне. І, напевно, першими магічну силу облицювання зрозуміли ще шумерські або староєгипетські ремісники, що викладали глиняні таблички на храмах і палацах. Адже ним і не снилося те різноманіття необроблених поверхонь і облицювальних матеріалів, які є у розпорядженні сучасних облицювальників. Зараз ніщо не обмежує майстра, будь він професіоналом чи початківцем. Ніщо не обмежує нас в тому, щоб прикрасити своє житло на свій смак, наділити його своєрідним обличчям. Ну, хіба що недолік знань і брак майстерності, що стосуються технічної сторони питання. Придумати можна все, що завгодно, особливо, якщо дозволяє фантазія, але як втілити свою задумку в життя, як перенести ефемерний образ мрії на реальний ґрунт. Саме ці питання ми й розглянемо у даній роботі.

Детальніше розглянемо підготовку довиконання лицювання керамічною плиткою. Воно й зрозуміло: на цей момент серйозного конкурента у цього обробного матеріалу немає, так само як і не було декілька тисячоліть тому, правда, зовсім з інших причин. Безперечно, керамічна плитка - фаворит в середовищі облицювальних матеріалів, але окрім неї ще існують скляні, вінілові і полістирольні плитки. Як приготувати клейовий розчин, підготувати до облицювальних робіт основу, і що потрібно зробити з плиткою, перш ніж з нею працювати. Застосування сучасних матеріалів і технологій у будівельному виробництві - це якість, надійність і висока продуктивність – основні складові вимог сьогодення.

 

Загальні відомості про гідроізоляцію.

Довговічність i якість будівельної продукції — будинків i споруд різного призначення залежать від багатьох чинників, які діють як під час будівництва, так i впродовж експлуатациї об'ектів. Серед них i якість будівельних матеріалів, i ефективність прийнятих рішень, i шкідливий вплив чинників навколишнього середовища, насамперед вологи.

Протягом свого існування будинки постійно піддаються впливу вологи різного походження — атмосферних опадів, грунтових вод, конденсату, що утворюється на поверхнях елементав будівлі через зміну температур у ній . Сирість, що акумулюється в матеріалах огороджувальних конструкцій i фундаментів за рахунок капілярного підсмоктування, конденсування, зміна тиску, xiмічна i біологічна корозія тощо порушує мікроклімат приміщень, знижує теплоізоляційні властивості матеріалів, погіршує їхні міцносні характеристики i, як наслідок, спричинює передчасне їx руй-нування.Є чимало способів захисту огороджувальних та інших конструк­цій будинку від впливу вологи, але економічно найбльш виправданими є гідроізоляція, гідрофобізація i герметизація. Вони не є взаємозамінними i застосовуються залежно від стану конструкції і впливу на неї вологи.

Улаштування захисту огороджувальних будівельних конструкцій від зволоження та фільтрації води називають гідроізоляцією, а матеріали, з яких улаштовують гідроізоляцію , — гідроізоляційними. Вони мають бути водонепроникними i достатньо довговічними. Ці показники досягаються за рахунок мінімальної пористості i визначаються відповідними значеннями міцності, деформативності та морозостійкості . Чим більша водонепроникність гідроізоляційних матеріалів, тим вища ix якість.

Гідроізоляція будівель має забезпечувати: збереження конструк­цій будівель та інженерних споруд за рахунок усунення ix замочування або зволоження; мікроклімат усередині приміщень та герметичність будівельних конструкцій. Гідроізоляція, як правило, є прихованим конструктивним елементом, тому ремонт iї дуже складний, а поточні витрати на нього в 2 — 3 рази перевищують первинні. Тому гідроізоляція має виконувати свої функції за певних умов експлуатації протягом визначеного часу, мати максимально можливий i близький до вcix інших конструкцій будівлі термін придатності. Ефективність i склад гідроізоляції будівельних споруд залежать не тільки від iї кваліфікованого проектування i виконання, а й від доцільного з погляду гідроізолювання проектування i виконання caмoї споруди i тих її елементів, які ізолюють.

Застосування неякісних матеріалів, порушення технологиї вико­нання робіт під час улаштування гідроізоляції призводить до зниження строку служби будівлі на 20 — 25 років. Лише суворе комплексне врахування вcix чинників у процесі вибору, влаштування й експлуатації гідроізоляції може забезпечити як ефективтсть i

довговічшсть гідроізоляційного захисту, так i надійність yciєї будівлі загалом.

Різновидом гідроізоляційних матеріалів є герметики (герметизувальні композиції), які використовують для ущільнення i герметизації складної конструкції способом заповнення швів, порожнин, тріщин. Герметизувальні й ущільнювальні матеріали можна застосовувати у вигляді паст, які вулканізуються, мастик, еластичних прокладок (джгутів), ущільнювальних полотен, різних профільованих елементів .

Проектування пiдлог, у свою чергу, здiйснюють залежно вiд iнтенсивностi впливу на них механiчних навантажень, рiдин, агресивного середовища i клiматичних умов будiвництва, зi (СПиН 2.03.13—88 «Полы»)

Iнтенсивнiсть механiчних навантажень пiдлог залежно вiд механiчного впливу

 

Iнтенсивнiсть впливу рiдин на пiдлогу слiд вважати:

- малою — незначний вплив рiдин на пiдлогу; поверхня пiдлоги суха чиста трохи волога; покриття пiдлоги рiдинами не просочується; для прбирання приміщень воду зі шлангів не розливають.

- середньою – періодичне зволоження підлоги, що зомувлює просочування покриття рідинами ; поверхня підлоги зазвичай волога або мокра; рідини по поверхні підлоги стікають періодично.

- великою – постійне або часто повторюєме стікання рідин по поверхні підлоги.

Пiдлога — це багатошарова конструкцiя, що складасться з таких головних елементiв: покрипя (так звана чиста пiдлога), прошарку, стяжок, основи (пiдстильного шару), гiдроiзоляцiйного та тепло-, звукоiзоляцiйного шару (за потреби).

 

 

До пiдлоги ставлять високi вимоги щодо мiцностi й дотримання санiтарно-гiгiєнічних норм. Вона може виконувати функцiї естетичного елемента примiщення. Влаштовують пiдлоги на перекритях або грунтi. Останнiм часом їх улаштовують також по покриттю як головний елемент тераси.

Конструктивне приміщення підлоги вибирають з урахуванням його технiко-економiчної доцiльностi в конкретних умовах будiвництва та з урахуванням забезпечення:

- надiйностi i довговiчностi конструкцiї

- економiчної доцiльностi використання рiзних видiв матерiалiв;

- щонайповнiшого використання фiзико-механiчних властивостей застосовуваних матерiалiв;

- максимально продуктивностi за рахунок використанкя технологiчних властивостей матерiалiв, ефективних засобiв механiзацiї

ІНСТРУМЕНТИ

Будівельний рівень – для перевірки вертикальних і горизонтальних поверхонь бувають різної довжини, дерев’яні і металічні з одним або двома візирами. Рівні слід берегти від падінь, так як вони можуть розколотись або зрушаться їх візиру.

Водяний рівень – використовують для провішування горизонтальних поверхонь або нанесення горизонтальних ліній на стінах. Цей рівень складається з поділками.

Кутники – бувають дерев’яні і металеві, краще з пересувною тонкою, з допомогою якої легше виміряти кути просвіту укосів. Розміри їх бувають різні.

Лопатка для приготування і замішування розчину

щітка - макловиця для очищення поверхні від пилу і ґрунтування.

 

дриль з міксером для приготування

розчину

 

миска пластмасова для приготування

розчину

Молоток - кірочка для підготування поверхні

Водяний рівень для визначення рівня чистої підлоги

Рівень для вимірювання гори­зонтальності і вертикальності укладеної плитки

Метр розкладний для вимірювання поверхні

Окуляри для захисту очей під час підготовки поверхні

Рукавиці для захисту рук під час підготовки поверхні

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...