Главная Обратная связь

Дисциплины:


Технологічна частина улаштування гідроізоляційного шару за традеційними технологіями1. Гідроізоляція – це щільний водонепроникний прошарок з обмазувальних , рулонних та інших матеріалів . Вона захищає конструктивні елементи будівлі від впливу води, рідини і забезпечує нормальні умови експлуатації примі­щень. Для підлог влаштовують гідроізо­ляцію обклеюванням суцільним 2-4-шаровим килимом з руберойду, толі або інших рулонних матеріалів.

2. Основу вважають рівною, якщо під час перевірки контрольною рейкою просвіт між основою і рейкою не перевищує 5 мм. Нерівності (горби) зрубують, а ви­боїни та раковини зарівнюють цемент­ним розчином.

 

3.Місця примикання підлог до стін округляють під кутом 45° шаром цемент­ного розчину, який складається з це­менту і піску в масових частинах 1:3.

 

 

4.Вирівняну поверхню очищають від сміття та пилу металевими щітками або стисненим повітрям.

 

5. Потім основу покривають (огрунтовують) гарячою або холодною бітумною мастикою, щоб закріпити верхній шар основи і забезпечити міцніше зчеплення з ним килима обклеювальної ізоляції. Ґрунтовку наносять суцільним шаром за допомогою щітки або пензля, починаючи від найвіддаленішого боку приміщення, прийомом «на себе».

6.Руберойд, склоруберойд та інші матеріали з мінеральною насипкою розгортають і протирають ганчіркою, змоченою в соляровому мастилі. При цьому знімають зайву мінеральну насипку, рулонні матеріали внаслідок цього набувають еластичності, що зміцнює зчеплення з основою при наклеюванні.

 

7.Полотнища витримують у розгор­нутому стані протягом доби, щоб не було здутий і хвилястості під час наклеювання. Потім на верстаку або бійці полотнища розкроюють па за­готовки потрібної довжини, які зака­чують (зворотним боком всередину) у рулони і доставляють до місця роботи.

 

8.Перед наклеюванням рулон розгортають і розмічають місце для наклеювання полотнищ. Місце розміщення першого полотнища позначають крейдою.

9.Гарячою бітумною мастикою промазують нижній бік рулону (кінець довжиною 60-70 см) й основу. уздовж осі, потім від осі до краю (під кутом 30-35°), а потім уздовж пружка полотнища, щоб не було складок і здуття.

 

10. Намазаний кінець рулону наклеюють до основи і притирають шпателем спочатку уздовж осі, потім від осі до краю ( під кутом 30 - 35°) , а потім уздовж пружка полотнища. Щоб не було складок і здуття.

 

11.Рулонний килим наклеюють двоє робітників. Один промазує мастикою ділянку основи довжиною 50-60 см за допомогою щітки перед рулоном. Другий розгортає рулон і притирає до основи.

12.Кожне наступне полотнище з'єдну­ють з попереднім у поздовжніх і попе­речних стиках внапусток, ширина не менше 100 мм. 

13.При відхиленні наклеюваного рулону від заданого напряму полотнище відрізають і, надавши йому правильного напряму, продовжують наклеювання.

14.Полотнище накочують до основи за допомогою ручного катка. Виявлені пухирі розрізають хрестоподібно ножем. Підрізані краї відтинають, промазують мастикою і знову приклеюють, ретельно розгладжуючи їх шпателем.

15.У місцях переходу горизон­тальної ізоляції на вертикальну поверхню спочатку обклеюють смугами рулонного матеріалу і по­кривають шаром бітумної мастики.

16.Після цього горизонтальний килим гідроізоляції заводять на стіну на висоту не менше 20 мм

 

17.Верхній шар рулонного килима покривають суцільним шаром гарячої бітумної мастики і присипають крупним піском для міцнішого зчеплення з вирівнювальною цементно-піщаною стяжкою, яку укладають на гідроізоляцію.

18.Для гідроізоляції можна використовувати сухі суміші «Сегеsit» (СR). Наприклад:

• розчинні суміші СR65 використовують для противологового і противодного ущільнення міцних основ - таких, як бетон, цементна підлога, цементні стіни або інші мінеральні основи. Використовують їх для обштукатурювання всередині басейнів чи резервуарів з питною водою за висоти водяного стовпчика до 5 м (товщина шару має бути 5 мм);

• розчинні суміші для гідроізоляції використовують за тих самих умов, що і попередні, але ще можна поправити штукатурками або облицювати керамічною плиткою.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...