Главная Обратная связь

Дисциплины:


Техніка безпеки при виконанні робіт 

До початку робіт необхідно оглянути робоче місце, прибрати непотрібні матеріали, перевірити справність інструментів, інвентарю, пристосувань. Якщо доведеться вирівнювати бетонну поверхню, віднесіться дуже уважно до того інструменту, яким виконуватиметься ця робота. Випадковий удар по руці може надовго позбавити можливості продовжувати роботу, в результаті будівництво будинку затягнеться на невизначений час. Варто поберегти і очі від осколків бетону.

Насікання поверхонь виконують в захисних окулярах і в рукавицях. Робочі деталі інструментів повинні бути надійно закріплені в рукоятках, не мати тріщин, задирок і інших дефектів. Їх леза повинні бути без вибоїн і сколов. Довжина ручок, молотків і інших ударних інструментів повинна бути не менше 15 див. Якщо потрібно буде ув'язнити інструмент або поправити кромку перерубаної плитки на точильному верстаті, не забудьте надіти захисні окуляри. Працюйте в гумових рукавичках, щоб захистити шкіру рук від роз'їдання розчином. Сортування плитки і інші підсобні роботи виконуйте в щільних рукавицях, рубку і відтесання плиток — в захисних окулярах з небиткими стеклами.

Розрізання і рубку плиток на колінах виконувати забороняється. Можливо, при підготовці стін до облицьовування або після її завершення вам доведеться мати справу і з кислотою, наприклад для того, щоб знежирити поверхню підлоги. Ця робота вимагає підвищеної обережності, виконувати її доведеться також в гумових рукавичках і захисних окулярах. Приміщення, де ви працюватимете з розчином соляної кислоти, необхідно ретельно провітрювати. Використовують для таких робіт соляну кислоту слабкої концентрації (3% - ну). Крім того, не забудьте правило, яке повинне бути вам відомо ще з шкільних уроків хімії: під час приготування розчину кислоту вливають у воду, а не навпаки — це виключає розбризкування кислоти і попереджає виникнення опіків при роботі з нею.

Не варто брати незахищеними руками ганчірря , намочене соляною кислотою. Щоб уникнути опіків ганчірря краще всього намотати на кінець дерев'яного стрижня. Ваше робоче місце повинне бути добре освітлене. Проте часто плиточники стикаються з такою ситуацією: потрібно облицьовувати ванну кімнату, а електрична проводка в ній ще не завершена або тимчасово відключена. У таких випадках для освітлення місця роботи використовують переносні світильники.

Лампочка світильника повинна бути поміщена в захисну сітку, а електропровід поміщений в гумовий шланг. Такі світильники повинні працювати від напруги електричного струму не вище 42 В, а в сирих приміщеннях — не більше ніж від 12 В. Подключаюча вилка повинна бути такій конструкції, щоб її неможливо було включити в мережу напругою вище 42 В.Забороняється!

Підключати переносні світильники, а також електроінструменти, до електричної мережі шляхом скручування оголених кінців дроту; кінці підключаючих шнурів повинні бути забезпечені вилками.

Якщо у вас є можливість повісити лампу на висоті 2,5м і більш над місцем роботи, можна використовувати електролампи напругою від 127 до 220 В, включені в мережу відповідної напруги. Але у будь-якому випадку не замінюйте електричні лампи, що знаходяться під напругою, не відключивши заздалегідь патрон від мережі.

Працювати з електричним інструментом, що має напругу 127, 220 В, рекомендується в діелектричних рукавичках, калошах або стоячи на гумовому килимку. Працювати можна тільки справним електроінструментом. Не можна тримати інструмент за дріт, стосуватися його частин, що обертаються, або замінювати ріжучі деталі до повної зупинки двигуна. У жодному випадку не натягуйте і не перегинайте дроту, не допускайте їх перетину з газовими шлангами, електричними кабелями, сталевими канатами. При перерві в роботі необхідно відключити інструмент від живлячої мережі.

Після закінчення роботи приведіть в порядок робоче місце, очистить інструменти, приберіть будівельне сміття (зокрема тару і упаковку). Дотримання цих простих вимог допоможе вам кожен новий робочий день починати безпосередньо з роботи, а не з прибирання, яке ви не зробили вчора; від цього підвищиться і ваш настрій, і продуктивність праці.

 

Висновок :

При виконанні письмової роти я зробив такі висновки - протягом свого існування будинки постійно піддаються впливу вологи різного походження — атмосферних опадів, грунтових вод, конденсату, що утворюється на поверхнях елементав будівлі через зміну температур у ній . Сирість, що акумулюється в матеріалах огороджувальних конструкцій i фундаментів за рахунок капілярного підсмоктування, конденсування, зміна тиску, xiмічна i біологічна корозія тощо порушує мікроклімат приміщень, знижує теплоізоляційні властивості матеріалів, погіршує їхні міцносні характеристики i, як наслідок, спричинює передчасне їx руй-нування.

Є чимало способів захисту огороджувальних та інших конструк­цій будинку від впливу вологи, але економічно найбльш виправданими є гідроізоляція, гідрофобізація i герметизація. Вони не є взаємозамінними i застосовуються залежно від стану конструкції і впливу на неї вологи.

Улаштування захисту огороджувальних будівельних конструкцій від зволоження та фільтрації води називають гідроізоляцією, а матеріали, з яких улаштовують гідроізоляцію , — гідроізоляційними. Вони мають бути водонепроникними i достатньо довговічними. Ці показники досягаються за рахунок мінімальної пористості i визначаються відповідними значеннями міцності, деформативності та морозостійкості . Чим більша водонепроникність гідроізоляційних матеріалів, тим вища ix якість.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...