Главная Обратная связь

Дисциплины:


Структура бактеріальної клітини. Методи виявлення спор та кислотостійких бактерій.39. У бактеріологічну лабораторію направлено мокротиння хворого на туберкульоз. Для дослідження препаратів – мазків і виявлення туберкульозної палички потрібно використати один із зазначених методів забарвлення:

А. Грама

В. Гінса - Буррі

С. Здрадовського

Д. Ціля - Нільсена

Е. Романовського

40. У лабораторію доставлено мокротиння хворого на туберкульоз. Який метод забарвлення слід використати для виявлення збудників туберкульозу?

А. Ціля-Нільсена

В. Грама-Синьова

С. Романовського-Гімза

Д. Буррі-Гінса

Е. Нейссера

41. У хворого на туберкульоз, в анамнезі якого була відкрита легенева форма захворювання, проведено мікроскопічне дослідження мокротиння з метою виявлення збудника. Який метод забарвлення доцільно використати при цьому?

А. Метод Ціля-Нільсена

В. Метод Грама

С. Метод Буррі-Гінса

Д. Метод Романовського-Гімза

Е. Метод Нейссера

42. У бактеріологічній лабораторії при мікроскопії мазків з мокротиння хворого з хронічним легеневим захворюванням, забарвлених за Цілем-Нільсеном, виявлені червоні палички. Яка властивість туберкульозної палички виявлена при цьому?

А. Спиртостійкість

В. Лугостійкість

С. Кислотостійкість

Д. Капсулоутворення

Е. Спороутворення

43. При вивченні мокротиння, взятого від хворого з підозрою на туберкульоз, приготували препарат і забарвили його за Цілем-Нільсеном. Яка мікроскопічна картина при підтвердженні попереднього діагнозу?

А. Тонкі бактерії червоного кольору на блакитному фоні

В. Мікроорганізми з ядром рубіново-червоного кольору і блакитною цитоплазмою

С. Червоного кольору бактерії на білому фоні

Д. Паличкоподібні мікроби у вигляді ланцюжків, фіолетового кольору

Е. Паличкоподібні мікроорганізми червоного кольору на зеленому фоні

44. В препараті, забарвленому за методом Ожешки видно паличковидні мікроорганізми, забарвлені в синій колір, у яких термінально розміщені компоненти круглої форми, забарвлені в червоний колір. Як називаються ці компоненти?

А.Спори

В. Війки

С. Джгутики

Д. Капсули

Е. Мезосоми

 

Морфологія і структура спірохет, актиноміцетів, грибів та найпростіших. Методи вивчення їх морфології

 

45. При мікроскопічному дослідженні мазка гною, взятого із свищового каналу нижньої щелепи, забарвленого за Грамом, були виявлені друзи, забарвлені в центрі грампозитивно, а колбоподібні утворення – грамнегативно. Збудника якого захворювання нагадує така морфологія?

А. Кандидозу

В. Актиномікозу

С. Анаеробної інфекції

Д. Стафілококового остеомієліта

Е. Фузобактеріоза

46. Лікар при мікроскопії мазка крові, забарвленого за Романовським, виявив найпростіші у формі півмісяця, протоплазма яких забарвлена у блакитний колір, а ядро в – червоний. Які найпростіші виявлені?А. Трипаносоми

В. Балантидії

С. Лейшманії

Д. Лямблії

Е. Токсоплазми

47. Під час темнопольного мікроскопічного дослідження матеріалу із шанкеру, який був розташований на слизовій оболонці піхви хворої, виявлено спірохети. До якої групи бактерій слід віднести ці мікроорганізми за морфологічними ознаками?

А. Звивисті

В. Клостридії

С. Коки

Д. Бактерії

Е. Бацили

48. Із гнійного вмісту ураження, локалізованого у хворого в ділянці шиї, виготовлено препарат, у якому були виявлені актиноміцети. До якої групи бактерій слід віднести ці мікроорганізми за морфологічними ознаками?

А. Коки

В. Нитчасті

С. Бактерії

Д. Звивисті

Е. Клостридії

 

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...