Главная Обратная связь

Дисциплины:


Спеціальна бактеріологіяМікробіологічна діагностика стафілококових інфекцій

 

280. У хірургічному відділенні виникла підозра на наявність внутрішньолікарняної стафілококової інфекції, джерелом якої є медичний персонал. На яке середовище варто посіяти матеріал з носоглотки працівників відділення для виявлення носійства патогенних стафілококів?

А. Середовище Ендо

В. Жовтково-сольовий агар

С. Мясо-пептонний бульйон

Д. Середовище Ресселя

Е. Кров'яний агар

281. До лікарні госпіталізовано дитину з діагнозом “стафілококовий сепсис”. На яке живильне середовище треба посіяти кров хворого з метою виділення збудника?

А. Середовище Плоскірєва

В. М’ясо-пептонний агар

С. Цукрово-пептонний бульон

Д. Середовище Бучіна

Е. Жовточно-сольовий агар

282. У чоловіка 36 років, що страждає на хронічний активний гепатит з'явилося ускладнення - стафілококова пневмонія. Виділена з мокротиння культура стафілокока високо чутлива до тетрацикліну, пеніцилліну і стрептоміцину. Який препарат слід призначити для лікування цього хворого?

А. Стрептоміцин

В. Пеніцилін

С. Тетрациклін

Д. Комплексне використання всіх зазначених антибіотиків

Е. Будь-який із зазначених антибіотиків + протигрибковий препарат

283. У декількох дітей, що одержували харчування з молочної кухні, виявлено захворювання, шо характеризується нудотою, блюванням, підвищенням температури. В молочних продуктах виявлені Гр+ коки, шо утворюють гроноподібні скупчення, однак, з організму хворих збудник виділити не вдалося. Найбільш ймовірною причиною захворювання є накопичення у продуктах:

А. Альфа-токсину

В. Токсичного білка А

С. Ендотоксину

Д. Ентеротоксину

Е. Еритрогенного токсину

284. У декількох дітей, які одержували харчування змолочної кухні, виявлено захворювання, що характеризується нудотою, блюванням, підвищенням температури. В молочних продуктах виявлено Гр+ коки, що утворюють гроноподібні скупчення, однак з організму хворих збудник виділити не вдалося. Який метод дає найбільш вірогідний результат для з'ясування етіології захворювання?

А. Біопроба

В. Реакція нейтралізації на тваринах

С. Реакція преципітації в пробірці

Д. Реакція преципітації в гелі

Е. РПГА з антитільним діагностикумом

285. У чоловіка 26 років на третю добу після апендектомії по ходу шва з'явилася гіперемія та інфільтрація, з рани при легкому натисканні виділяється гній. В гної виявлені Гр+ коки, що утворюють скупчення неправильної форми. Який препарат слід використати для місцевої специфічної терапії?

А. Антистафілококова плазма

В. Антибіотик, до якого чутливий збудник

С. Стафілококовийантифагін

Д. Рідкий стафілококовий бактеріофаг

Е. Стафілококова аутовакцина

286. У молодої жінки, зі строком вагітності 8 місяців, на слизовій статевих органів виявлено золотистий стафілокок. Який препарат найбільш доцільно використати для специфічної профілактики можливих післяпологових ускладнень?

А. Антисептичні засоби, місцево

В. Стафілококова аутовакцина

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...